Şimdi Ara

araç kazasında noter parası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 hafta önce arabam park halindeyken bayan sürücünün teki carptı arabanın masrafını karsı taraf ödüyor kaportacı parasını sigortadan alabilmek için noterden bi evrak almamı söyledi bu evrak 58 tl tuttu biri 2 ay önce biride 8 ay önce kaza yapan iki arkadasa sordum noter parasını sigortanın ödedigini söylediler ben kaportacı ve expertize soruyorum ilk defa böyle bişele karsılastıklarını paranın kendime ait oldugunu söylüyorlar adamı yalancı konuma sokuyolar sorum bu para tarafıma ödenirmi ödenmezmi ödeniyorsa hangi yolu izlemem lazım kaza gecirenler ve bilenler yanıtlarsa sevinirim...

• Sigorta o parayı ödemez. Niye ödesin ki?

Siz o vekaletnameyi, tamirci sizin yerinize sigortadan para alabilmesi için vermişsiniz.
    Sigorta'nın yükümlülüğü size parayı demektir, başkasına vereceğiniz vekalete karışmaz.
    Eğer vekalete para vermek istemiyorsanız, tamirciye parasını öder, aracınızı teslim alırsınız. Sonra sigorta şirketi hesabınıza parayı yatırır.

Geçmiş olsun ve selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben olaya farklı baktım her kazada bu vekaletname kesin çıkıyor sandım arkadasın noter parasını ödemedim dedigi noktada sizin anlattıgınız gibi kaportacı tanıdık oldugu için para hesabına yattıktan sonra kaportacıya ödemesini yapmıs diger arkadasında noter parasını kaportacı ödemiş kendi cebinden cıkmamıs bizim kaportacı akıllı cıktı galiba bize ödetti parayı :) bu ders oldu benim anladıgım eger bi kaza yasanırsa ve noter parası ödemek istemiyorsak

-ustaya ödemesi peşin yapılacak sonradan sigorta parayı hesaba yatıracak oda 1-2 ay sürüyo dediler
    -usta tanıdık olup sigorta şirketi hesabına para yatırınca ustaya parası ödencek
    -yada ustaya şart koşup aramızda senet imzalayıp para yatınca ustaya ödemesi yapılıp senet yırtılıp atılacak

bu 3 şıktan birini tercih etmeliyiz türkiyedeki kaza oranına bakıp herkesin 58 tl zoraki ödedigini düşünürsek paraya baksen ALLAH kimseye kaza bela vermesin...

• burdaki olay sigorta ustaya para odesin diye vekalet cikardiniz ve cikan vekaletin tutarini yani 58 i siz odediniz normalde odenmiyormuymis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ustadan ustaya degişiyo kurnaz ustalar sessiz kalırsan sana ödetiyo parayı bazılarıda kendi ödüyo cunku kendi parasını alıcak. sonucta hiç sucun yokken cebinden neden para cıksın ki eger ödemek istemiyorsanız yukarda yazdıgım yollardan biri uygulanacak...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.