Şimdi Ara

iPhone 6'nin safir ekranı da sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
3
Favori
2.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 6'nin safir ekranı da sızdırıldı

Apple'ın iPhone modellerinde muadillerine göre daha dayanıklı safir cam panel kullanmak istediği uzun yazılıp çizilmişti ancak maliyeti oldukça yüksek olduğu için bu panelleri görmek nasip olmamıştı.

Normalde kamera lensi ve TouchID parmak izi sensöründe küçük çaplı olarak kullanılan safir panellerin bu yıl ki iPhone modellerinde kullanıldığı iddia ediliyordu. Bugüne kadar herhangi bir sızıntı olmamışken, dün itibariyle ilk kez nihai sürüme ulaşmış iPhone 6 safir ekranı video incelemeye tabi tutuldu.

MKBHD adlı bir kullanıcı tarafından elde edilen ve testlere tabi tutulan safir ekran, yeni iPhone modellerinin en önemli özelliklerinden birisi olacak gibi duruyor. Ancak bunların halen iddia aşamasında olduğunu hatırlatalım.

Kullanıcı safir ekranla farklı testler yapmış ve oldukça dikkat çekici sonuçlar elde etmiş. Örneğin bıçak veya anahtar ile yapılan çizme denemelerinde ekranda herhangi bir çizik oluşmadığı görülüyor. Ayrıca kullanıcı ekranın oldukça esnek olduğunu buna rağmen insan gücü ile kırabilmenin çok zor olduğunu belirtiyor. 

Genelde maket iPhone modelleri internete sızdığı için üretim bandından gelen ilk sızıntının bu olduğunu söyleyebiliriz. Bu da artık üretimin başlamak üzere olduğunu gösteriyor. 

Gorilla Glass ekranlara göre daha dayanıklı ve daha esnek olan safir ekranlar böylece ilk kez bir mobil cihaz ekranında kendisine yer bulmuş olacak. Muhtemelen lansmanda da Apple'ın üzerinde duracağı en önemli noktalardan birisi konumunda.

Videoda safir ekranın 4.7 inçlik iPhone modeline ait olduğu görülüyor. Bu da daha önce sadece 5.5 inçlik model için olduğu yönündeki iddiaları çürütüyor. Gündemdeki diğer bir nokta ise safir ekranlarla birlikte yeni iPhone'ların maliyetinin artacak olması. Bu da tüketiciye 50$-100$ arasında bir artış olarak yansıyabilir.  

• Bu tarz abd kaynaklı ve evden çekilen videoların sadece youtube üzerinden hit(ve dolayısıyla izleyici başına para) kasma amaçlı fake videolar olduğunu düşünüyorum.
    Gerçek sızmalar yine çindeki foxconn vs. fabrikalardan olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence safir ekran geliyor ateş olmayan yerden duman çıkmaz . Pamuk eller ceplere
  • Umarım çizilmeyen birşey olur da , şu lanet jelatinlerden kurtuluruz .
  • Umutcan MKBHD'nin youtube profilindeki videoları biraz gözden geçirirsen zaten çok hit alan birisi bi de böyle sızıntıları güçlü kaynaklardan elde etmeden paylaşmıyor

• Sızıntıları birleştirip iphone 6 yapıp Çin'e sattım. Zenginim.

• hiç bi sızdırdığınız da birbirini tutmuyor nedense.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videonun sahte olduğunu düşünmekle beraber inşallah doğru çıkar diyorum. Eğer doğru çıkar ise Apple ı canı gönülden tebrik ederim.. Yoksa bütün dünya gorilla glass diye kanıp gidecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Umarım çizilmeyen birşey olur da , şu lanet jelatinlerden kurtuluruz .

İmkansız birsey

• quote:

Orijinalden alıntı: forum1

quote:

İmkansız birsey

imkansiz diye birşey yok .

Kaliteli saatlerde kullanilan camlar çizilmiyor . Kolda olup saga sola devamli çarpmasına rağmen tek çizik oluşmuyor .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forum1

quote:

İmkansız birsey

imkansiz diye birşey yok .

Kaliteli saatlerde kullanilan camlar çizilmiyor . Kolda olup saga sola devamli çarpmasına rağmen tek çizik oluşmuyor .

Iphone 6 için söylemiştim usta

• Şimdi bunu sıf safir cam olduğu için 16 gb modelini bile 2.500 tl den satışa sunarlar zaten telefon tuzlu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 13 Temmuz 2014; 11:39:48 >
  • ekranın alt üst siyah kısımları inceltilmiş.kenar kısımlarıda inceltilmiş daha ne olsun.çok zarif duruyor.safir cam güzelmiş. bıçakla bile daldı ama birşey olmadı.gerçi önemli olan 1 metreden düşünce camın çatlamaması,keşke telefonun arkasınıda safir camla kaplasalar o zaman arkasıda çizilmez harika olur. kılıf kullanma derdi olmaz?son birşeyde su geçirmez özelliği ile gelirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainman76 -- 8 Temmuz 2014; 8:47:43 >
  • quote:

bu kafayla sen yine takarsin o jelatini
    arkadas tam 5 yildir iphone kullaniyorum jelatinsiz ve kilifsiz, kilcal bir iki cizik haricinde gozle gorulur bir tane cizik gormedim.

• bu üsteki video için operaya ne yüklemem gerek bu tür videoları operadan açamıyorum diğer videolarda sıkıntı yok (youtube vs sıkıntı yok bir tek bu görünüme sahip videoları açamıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemus -- 8 Temmuz 2014; 9:26:05 >
  • 50-100$ fark yaratacaksa kullanmasalar daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Bu tarz abd kaynaklı ve evden çekilen videoların sadece youtube üzerinden hit(ve dolayısıyla izleyici başına para) kasma amaçlı fake videolar olduğunu düşünüyorum.
    Gerçek sızmalar yine çindeki foxconn vs. fabrikalardan olacaktır.

Hocam bahsettiginiz kisi marques brownlee.Zaten teknoloji videolari ceken birisi.1.5m takipcisi var fake filan hic sanmiyorum o acidan kesinlikle sizmistir.

• 30 dolar maliyeti var deniliyordu, son kullaniciya rahatlikla ortalama 70 dolar gibi fiyat yansıyacaktır muhtemelen, tabi Turkiye`de olunca bu artis daha da fazla olur kesinlikle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anahtarla falan yapılan ekran çizilmezlik testlerine de hastayım arkadaş.
    Benim 100 TL'lik Samsung-1182'nin bile ekranı anahtarı bastıra bastıra sürtmeme rağmen çizilmiyor.
    Eğer ille test edecekseniz jilet sürün o ekrana inceden.
  • Cam istediği kadar dayanıklı olsun, o çerçeveyi hala inceltmediler. Iphone 7 bekleyeceğiz artık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.