Şimdi Ara

Sony özçekim odaklı yeni bir akıllı telefon lanse edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony özçekim odaklı yeni bir akıllı telefon lanse edecek

Selfie olarak adlandırılan ve dilimizde de özçekim olarak karşılığını bulan kişinin kendi fotoğrafını çekmesi kavramı, artık akıllı telefon üreticilerinin önem verdiği konulardan birisi haline geldi. Genelde düşük bir çözünürlük ile gelen ön kameralar artık iddialı bir konumda bazılarında lens entegrasyonuna rastlamak bile mümkün. 

Japon elektronik devi Sony de bu trendi es geçmedi ve özçekim odaklı yeni bir akıllı telefonunu yarın itibariyle resmiyete kavuşturacak. Firma lansman için afişler hazırlamaya başladı.

Xperia serisine ait olacak cihaz hakkında detaylı bilgiler yok ancak sızan görsellere göre ön kısımda büyük bir sensör mevcut ve LED flaş ile de desteklenmiş. Firmanın farklı optimizasyonlarla kaliteli özçekim yapma imkanı sunacağı belirtiliyor. Ayrıca cihazın bataryasının da 2500mAh gücünde olduğu görülüyor.

Genelde flaş ön kameralarda pek yer verilmeyen bir olgu ve daha çok Çinli üreticilerde rastlıyoruz. Ancak Sony yeni cihazı ile uluslararası pazarda özçekim tutkunlarını hedefleyecek gibi görünüyor. 

Sony özçekim odaklı yeni bir akıllı telefon lanse edecek

Kaynak:http://www.xperiablog.net/2014/07/07/sony-confirms-new-selfie-xperia-phone-coming-tomorrow/

• Umarım flaşın ölçüsü iyi ayarlanır çünkü gözü rahatsız edebilir o kadar yakından
  • Xperia z3 olarak gelirse bu olay.
    tadından yenmez, hele ki 2 ay içinde türkiye ye gelse, hemen alırım.
    umarım z2 deki kulaklık adiliği gibi bi olay kitlemezler
  • Bu fotoğraf ön kamera ile çekilmişse baya başarılı görünüyor.Ama selfie diye özel telefon yapmak mantıklı değil çok özel bi teknolohi olmadıkça.Koy standart telefonlarına iyi sensör olsun bitsin.

edit: videosu düşmüş hiç fena değil.Öntartaftaki sandığınız gibi flash değil led aydınlatmahttp://www.youtube.com/watch?v=P1XafrxPo1o#t=33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 7 Temmuz 2014; 21:23:14 >
  • Bu telefon tutar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ciddi söylüyorum samsung daha çok değiştirdi tasarımını şu sony'den

• Özçekim manyaklarına göre güzel telefon

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon üreticileri gözün flaştan zarar görmemesi adına zaten telefonun ön yüzüne flaş koymuyorlardı. Bunun en net örneğide lg g3'te mevcut. Çekilen öz çekimlerde karanlık olan yerleri ışıkla doldurarak daha aydınlık fotoğraflar çıkartabiliyordu. Sony'nin bu saçmalığı bana göre Samsung'un her güne bir telefon lanse etmesiyle eşdeğer.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Telefon üreticileri gözün flaştan zarar görmemesi adına zaten telefonun ön yüzüne flaş koymuyorlardı. Bunun en net örneğide lg g3'te mevcut. Çekilen öz çekimlerde karanlık olan yerleri ışıkla doldurarak daha aydınlık fotoğraflar çıkartabiliyordu. Sony'nin bu saçmalığı bana göre Samsung'un her güne bir telefon lanse etmesiyle eşdeğer.

Arkadaş DH 2014 saçmalama şampiyonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Bu fotoğraf ön kamera ile çekilmişse baya başarılı görünüyor.Ama selfie diye özel telefon yapmak mantıklı değil çok özel bi teknolohi olmadıkça.Koy standart telefonlarına iyi sensör olsun bitsin.

adam gibi ön kamera özel değil standart olmalı .
  • Flaşlı selfie ?

• Selfie, özçekim olmuş. Lanse de tanıtmak olsaymış keşke. :)

• bu yıl önyüzkeki kameraya yüklenirler. Seneye de kısmetse arka yüze ekran koyarlar. böyle böyle itelerler sürekli
  • yıllardır sony kullanıcısı biri olarak sony nin kamera yazılımları konusunda yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum.sensör ve lens bazında çok iyi işler çıkartıyorlar pek çok yenilik katıyorlar ama bugün piyasdaki en iyi foto çeken mobil cihaz dendiğinde malesef sony diyemiyoruz.fotoğraflarda hep bir eksik oluyor sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimi_raikonen

yıllardır sony kullanıcısı biri olarak sony nin kamera yazılımları konusunda yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum.sensör ve lens bazında çok iyi işler çıkartıyorlar pek çok yenilik katıyorlar ama bugün piyasdaki en iyi foto çeken mobil cihaz dendiğinde malesef sony diyemiyoruz.fotoğraflarda hep bir eksik oluyor sanki.

optik IS koyması gerekli artık cihazlarına.
  • Özçekim ne ya

Bu uyduruk selfie kelimesinin tam karşılığı "otoportre"dir

• Özçekim :D bu arada iyice suyunu çıkardılar bu saçmalığın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Bangalter

Özçekim ne ya

Bu uyduruk selfie kelimesinin tam karşılığı "otoportre"dir

tdk kelimenin karşılığı olarak "özçekim" kelimesini seçti.

• Yine mi bu karın ağrısı şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Tenth Doctor

ciddi söylüyorum samsung daha çok değiştirdi tasarımını şu sony'den

O kadar prototip arasından git o kasayı seç. S2 den sonra bitti benim için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.