Şimdi Ara

[TR'de İLK] BenQ XL2720Z 144HZ Oyuncu Monitörü İNCELEMESİ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
4
Favori
16.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kullanmakta olduğum XL2420Z model için ince ayarlar bu şekilde...

Picture Mode= Standard

Brightness= 37 (TS1) / 100 (TS2A and TS2B) – according to preferences and lighting

Contrast= 50

Gamma= 5

Blur Reduction= Off (TS1) / On (TS2A and TS2B)

Color Temperature= User Mode

Red= 96 (TS1) / 95 (TS2A and TS2B)

Green= 96 (TS1) / 92 (TS2A and TS2B)

Blue= 100 (TS1, TS2A and TS2B)

hz gore de ICC profilleri bunu mutluka yapın...!!!

120 Hz :https://pcmonitors.info/icc/BenQ%20XL2420Z%20120Hz.icm

144 Hz :https://pcmonitors.info/icc/BenQ%20XL2420Z%20144Hz.icm

XL2720Z model için ayarlar...

Listeden monitorunuzu bulup ayar ve ICC profili uygulayın.. :http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm
  • Tècnics kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam.TS1,TS2A ve TS2B tam olarak ne oluyor?
  • Monitörde donanımsal olarak yaşadınızmı ? kitlenme ısınma vs..
  • TaymekHoldem kullanıcısına yanıt
    Isınma ve donma/kilitlenme hiç yaşamadım. Çok uzun süre açık kaldığında dahi ısınma olmuyor.
  • Tècnics kullanıcısına yanıt
    İnce ayarlar bir yerden alıntı mı size mi ait ? Bir yerden alıntıysa o konuda belki başka ayarlarda olabilir o açıdan diyorum.

Bu paylaştığınız ayarlarda gerçi şu an iyi gibi. XL2420T için denemeye aldım bakalım.Genel bir renk sıkıntısı var benim açımdan, bir halletsem güzel olacak. 60Hz monitörün renk kalitesinden sonra 6 bitlik panel bana şu an için akıcılıktan başka bir şey maalesef katamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 28 Ekim 2014; 0:58:30 >
  • zamaninda samsung px2370 almistimhala kullanniyorum bu minitir tamam oyun iciniyi olabilir fakat 27incc diger kullanimlar icin cok buyuk tabi incelemede 10 numara olmus tskler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paneldeki USB portlarını kullanmak için HDMI veya DP bağlantısı yeterlimi?
  • güzel inceleme çok detaylı okuyan inceleyenin aklında soru kalmıyacak şekilde
    olmuş resimlerde çok detaylı güzel

teşekkür ederim

birde şu fiyatlar çok çooook ucuz olsa çok pahalı olmasa

pc de oyun oynama işi artık çok lükse dönüşmeye başladı çok para harcamak gerekiyor

ne yapcak bilmiyorum valla
  • Teşekkürler. 1500TL civara pahalı bir ürün değil hatta hesaplı sayılır.
  • Öncelikle şahsen teşekkür ederim böyle bir inceleme yaptığınız için. Ürünü almamda ön ayak oldunuz. Yaklaşık 2 hafta kadar önce hepsiburada.com'dan aldım XL2720 serisi monitörü. Çok memnun kaldım açıkçası. Hemen hemen tüm portları kullanıyorum.

HDMI 1'de Xbox One, HDMI 2'de PS4, DP'de PC var.

Ayarlara çok hakim olduğumu söyleyemem, PC için uygulamasını indirdim. Birkaç loader ekledim COD3, CS GO vb. Oyunların bazılarında ghosting yaşıyorum. O sanırım ayarları tam yapamamamdan kaynaklanıyor. Konsollarda oyun oynarken yaşıyorum. Bu tarz cihazlar için spesifik ayarlar yapmak lazım anladığım kadarıyla. Çünkü game loader'lar PC için verilmiş set ayarlar diye düşünüyorum.

Neler tavsiye edersiniz bununla ilgili? Özellikle yaşadığım ghosting için. Blur reduction mıdır bunun tek çaresi?

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neverwinter81 -- 6 Kasım 2014; 7:33:35 >
  • Bakalim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neverwinter81 kullanıcısına yanıt
    Blur reduction ile çözebilirsiniz ama siz direk oyun modlarını kullanmıyormusunuz genel ayarlamaları onlar üzerinden de yapabilirsiniz bu monitörde ghosting olması mümkün değil çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neverwinter81

Öncelikle şahsen teşekkür ederim böyle bir inceleme yaptığınız için. Ürünü almamda ön ayak oldunuz. Yaklaşık 2 hafta kadar önce hepsiburada.com'dan aldım XL2720 serisi monitörü. Çok memnun kaldım açıkçası. Hemen hemen tüm portları kullanıyorum.

HDMI 1'de Xbox One, HDMI 2'de PS4, DP'de PC var.

Ayarlara çok hakim olduğumu söyleyemem, PC için uygulamasını indirdim. Birkaç loader ekledim COD3, CS GO vb. Oyunların bazılarında ghosting yaşıyorum. O sanırım ayarları tam yapamamamdan kaynaklanıyor. Konsollarda oyun oynarken yaşıyorum. Bu tarz cihazlar için spesifik ayarlar yapmak lazım anladığım kadarıyla. Çünkü game loader'lar PC için verilmiş set ayarlar diye düşünüyorum.

Neler tavsiye edersiniz bununla ilgili? Özellikle yaşadığım ghosting için. Blur reduction mıdır bunun tek çaresi?

Teşekkürler,

Hocam şu videoya bi göz at istersen;
    http://www.youtube.com/watch?v=mB6rvgCHdeA
  • Bilgiler için teşekkürler, dün ayarlarda AMA seçeneğini premium'dan high'a çektim. Sharpness ve Brightness ayarları ile biraz uğraşınca düzeldi. Tamamen ortadan kalktı bahsettiğim problem.
  • Fiyat konusunda geri adım attırabilir ancak güzel bir monitör
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neverwinter81

Bilgiler için teşekkürler, dün ayarlarda AMA seçeneğini premium'dan high'a çektim. Sharpness ve Brightness ayarları ile biraz uğraşınca düzeldi. Tamamen ortadan kalktı bahsettiğim problem.

Düzeldiği güzel olmuş,monitör zaten dehşet'ül vahşet bişey her kuruşunu hakediyor.Ufak kalibre ayarıyla renk ve parlaklıkta çok daha keskin hal alıyor.
  • Merhaba,

G-Sync özelliği olmadan Hertz değerlerini tek başına değerlendirmek hatalı değil mi? Yani Hertz değerinin yüksekliğinden ziyade bu değerin ekran kartının FPS değerleriyle senkron olup olmaması daha önemli değil mi?
  • Üstad, sanırım hdmi bağlantı ile 144 hz görüntü alınamıyor, 144hz için dul dvi veya displayport bağlantısı gerekiyor. Kutu içerisinden displayport veya dual dvi kablosu çıkıyor mu yoksa dışardan mı almak gerekiyor, siz nasıl yaptınız bağlantıyı acaba?
  • Kutu içerisinden kablo çıkıyor ekstra birşey alınmıyıor.

@pij harvey

%100 sağlıklı olmadığı doğrudur fakat hatalı demekte yanlış olur. Özellikle yüksek FPS lerde ciddi anlamda farklı oluyor deneyim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.