Şimdi Ara

Kısa uykuları önleyen saat modeli Spark, Kickstarter projesinde başarıya ulaşmak üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kısa uykuları önleyen saat modeli Spark, Kickstarter projesinde başarıya ulaşmak üzere

İş sırasında ya da ders çalışırken uykuya dalıp önemli planlarını unutan kişiler için hazırlanan saat modeli Spark, Kickstarter'da koyduğu 6,000$ bağış miktarına bitimine daha 29 gün kala ulaşmak üzere.

Site üzerinde Blanc Watches tarafından başlatılan Spark, üzerinde renkli LED ekran yer alan standart bir saat modeli olarak karşımıza çıkıyor. Sunduğu özel amacı dışında akıllı özellikleri bulunmayan ürün, temel olarak kişilerin uykuya dalmasını önleyerek önemli işlerin unutulmasını önlüyor. Bu görevini bünyesinde yer alan iki adet hareket sensörü ve geliştirilen özel algoritmasıyla yerine getiren Spark, kişilerin günlük hareketlerini devamlı olarak takip ediyor ve belirli bir süre boyunca hareketsiz kalınırsa titreşim temelli bildirim yaparak uyandırma sağlayabiliyor. Tam uykunun istendiği durumlarda ise "Tirme Mode" isimli moduyla kullanıcılarına herhangi bir bildirim yapmayan saat, dahili lityum-iyon bataryasıyla da 5 ila 7 gün arası pil ömrü ortaya koyabiliyor.

Yapılacak en az 39$ (ABD dışı 10$ kargo) bağış ile 2014 Kasım ayında elde edilebilen Spark saat modeli, günlük yaşamdaki kullanım alanını aşağıda yer alan video ile gözler önüne seriyor.

Kaynak:https://www.kickstarter.com/projects/blancinc/spark-the-watch-that-keeps-you-awake?ref=discovery

• Önemliyse uyumam zaten

• "Ben çok deli uyurum yalnız"

• 90 lirayı beni uyandırması içinmi vercem uyumam daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O beni hayatta uyandirmaz.

• Titreşim de neymiş deprem olsa uyanmam ben

• güzelmiş ama yanımda atom bombası patlasa uyanmam,bu zımbırtımı beni uyandıracak
  • Sensör teknolojisinin bu denli ilerlemiş olması, dünyanın seyrini değiştirdi resmen, artık bir çok alet çeşitli sensörler ile donatılmış durumda, daha 5-6 yıl öncesine kadar doğru dürüst, sensörlü kişisel cihaz yoktu.

• İnsanın uyku evreleri var, "hayatta uyanmam ben" diyeni bile tık diye kaldırır/kaldırırlar.

• Kısa uyku gibisi var mı yahu. Uykusuzluktan ölüyorken 10 dakika kestirince bile o kadar iyi geliyor ki. Hiç bir şeyle ölçülemez...

• O saate para verdikten sonra zaten uzun bir süre uyunmaz

• Bizim memleketin insanlarını kesmez. Bizimkiler uyumaya devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Kısa uyku gibisi var mı yahu. Uykusuzluktan ölüyorken 10 dakika kestirince bile o kadar iyi geliyor ki. Hiç bir şeyle ölçülemez...

O ayarı herkes tutturamaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.