Şimdi Ara

▀▀ İ.D. BİLKENT ÜNİVERSİTESİ - 2014-2015 GİRİŞLİLER ▀▀ ¦¦ LİSTE GÜNCEL ¦¦ +40 kişi olduk !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
795
Cevap
13
Favori
21.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ▀▀ İ.D. BİLKENT ÜNİVERSİTESİ - 2014-2015 GİRİŞLİLER ▀▀  ¦¦ LİSTE GÜNCEL ¦¦ +40 kişi olduk !

Evet arkadaşlar. Bu konuda, 2014 Bilkent adayları ile tanışalım,kaynaşalım istedim.
    Kimler düşünüyor bu sene Bilkent'i ? Hangi bölüm ?

Tercih sonuçları açıklandıktan sonra, kazananları listeye yazıcam.

Bilkent Tercih Rehberi :
    https://twitter.com/BilkentUniv

BİLKENT 2014 GİRİŞLİLER

1- ControlYourDream- Bilgisayar Mühendisliği ·
    2- songsteel - Kimya ·
    3- Makaroncu - Hukuk ·
    4- emrenass - Bilgisayar Mühendisliği ·
    5- jRkb6 - Bilgisayar Mühendisliği ·
    6- erdem_ksk - Bilgisayar Mühendisliği ·
    7- mebrar - EE Mühendisliği ·
    8- BiletlerBiletxD - Bilgisayar Mühendisliği ·
    9- syreQ - Makina Mühendisliği ·
    10- ViskiMatarası - İşletme ·
    11- alisubay - Makina Mühendisliği ·
    12- halemo_96 - Hukuk ·
    13- hipnozcu25 - EE mühendisliği ·
    14- timetravel - Fizik ·
    15- Muammer122 - CTIS ·
    16- Ben Obi Wan Kenobi - Siyaset Bilimi ·
    17- patrina o muerte! - Siyaset Bilimi ·
    18- akkurdoglu - Mimarlık ·
    19- walker123 - Hukuk ·
    20- 3nokta1 - İşletme Bilgi Yönetimi ·
    21- hsntrk - CTIS ·
    22- wutbf - EE mühendisliği ·
    23- attj4d - CTIS ·
    24- Physikalisch - Makina Mühendisliği ·
    25- meelbir - CTIS ·
    26- BugraCR - CTIS ·
    27- EİEN_ - Makina Mühendisliği ·
    28- joshua00 - CTIS ·
    29- Mertcanhn - EE mühendisliği ·
    30- Leiter - Bilgisayar Mühendisliği ·

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ControlYourDream -- 30 Haziran 2015; 19:20:25 >

• Mimarlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mimarlık
  • Burslu mu tercih ediceksin ?

• Evet tam burslu olarak. sen ?
  • Evet ama tutarmı emin değilim

• Ben de öyle. Hiç bilgi edinebildin mi peki eğitimi hakkında ?
  • ctisciler bi toplansın bakalım :D
  • Makina düşünüyorum %50 fikirlerini neler?

• Arkadaşlar Bilkentte okuyorum ve Bilkenti tercih edecek arkadaşların soruları cevaplayabilirim. Size birkaç yararlı link atayım.

Bilkent öğrencilerinin oluşturduğu GazeteBilkent öğrenci topluluğunun haber sitesinde bilkentin birkaç bölümü tanıtıldı dahada yazılacak, o linkler: (ayrıca bu linklerdeki yazılara yorum atarak bilgide alabilirsiniz)

Neden Billkent Hukuk? http://www.gazetebilkent.com/2014/07/06/neden-bilkent-hukuk/
    Neden Bilkent Elektrik ve Elektronik Mühendisliği? http://www.gazetebilkent.com/2014/07/03/neden-bilkent-elektrik-ve-elektronik-muhendisligi/
    Neden Bilkent Endüstri Mühendisliği? http://www.gazetebilkent.com/2014/07/01/neden-bilkent-endustri-muhendisligi/
    GazeteBilkent Ana Sayfası http://www.gazetebilkent.com/

Bilkent 2014 Girişliler İçin Sosyal Medya Linkleri: (bu sayfaları takip edebilir ve sayfalara soru sorarak bilgi alabilirsiniz)

Facebook Bilkent 2014 Girişliler: https://www.facebook.com/Bilkent2014
    Twitter Bilkent 2014 Girişliler: https://twitter.com/Bilkent2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HitTheLights -- 6 Temmuz 2014; 21:44:03 >

• makine yazıcam gibi. tam burslu, hatta kapsamlı burslu. sıralama 3700lerde. gelir herhalde.
  • Bilkent Kimya yazmayı düşünüyorum. Sıralamam 71bin,geçen sene bölüm 84500'den kapatmış. Tutar mı tutmaz mı emin değilim çünkü bu sene TÜBİTAK; fen fakültelerini seçen ilk 10000 deki öğrencilere karşılıksız burs vereceğini açıkladı. Sizce gelir mi arkadaşlar ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryoneasis

Bilkent Kimya yazmayı düşünüyorum. Sıralamam 71bin,geçen sene bölüm 84500'den kapatmış. Tutar mı tutmaz mı emin değilim çünkü bu sene TÜBİTAK; fen fakültelerini seçen ilk 10000 deki öğrencilere karşılıksız burs vereceğini açıkladı. Sizce gelir mi arkadaşlar ??

Tutar hocam,şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hukuk yazdık bakalım gelicek inş. 10 bin ilerisindeyim sıranın
  • Ctis yazacağım ama yüksekokul olduğu için tereddütteyim.Okulda ki rehber öğretmenimle konuştuktan sonra mühendisliği kafamdan sildim gibi.Ctis okuyup daha sonra yüksek lisansta mühendislikte okuyabilirim.3.Sınıfta yurtdışına gönderip mezun olunca mühendislik ünvanı veriyorlarmış diye duydum fakat detaylı bilgiyi hiçbir yerde bulamadım.Yardımcı olabilecek var mı beyler?
  • hocam, sen..... ben misin? :D aynı sorular var kafamda. ctis konusunda millet ya çok iyi diyor ya da çok kötü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Ctis yazacağım ama yüksekokul olduğu için tereddütteyim.Okulda ki rehber öğretmenimle konuştuktan sonra mühendisliği kafamdan sildim gibi.Ctis okuyup daha sonra yüksek lisansta mühendislikte okuyabilirim.3.Sınıfta yurtdışına gönderip mezun olunca mühendislik ünvanı veriyorlarmış diye duydum fakat detaylı bilgiyi hiçbir yerde bulamadım.Yardımcı olabilecek var mı beyler?

3. sınıfta yurtdışına gidip mühendislik ünvanı almak diye bir şey yok. Neden Türkiyede mühendislik bölümü var o zaman ? Lisansı öğrenimini mühendislikte yapmadığın sürece mühendis ünvanı alamazsın ( bilgisayar mühendisliğine doktora yapsan bile). 1 yıl orada okuduğuna dair diplomavari bir belge alınıyor tabiki fakat bu sana mühendislik ünvanı verecek bir belge değil.

• Bende siyaset yazıcam %50 ama çekiniyorum. İngilizcem iyi fakat o hazırlığı veremem diye korkuyorum
  • HitTheLights H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben nedense hiçbir bilkent hukuk mezununun nerede çalıştığına dair hiçbir bilgiye ulaşamadım o yüzden çok kararsızım.
    Eğer yazarsam gelicek, ücretlisi. Ailemin maddi durumu çok çok iyi değil ama üniversiteyi karşılayabilir. Yalnız ben bu maddi harcamayı bana iş dünyasında artı katıcak bir üniversiteye harcamak isterim tabiiki.
    Sizin bu bölüm hakkında bir fikriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: attj4d

quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Ctis yazacağım ama yüksekokul olduğu için tereddütteyim.Okulda ki rehber öğretmenimle konuştuktan sonra mühendisliği kafamdan sildim gibi.Ctis okuyup daha sonra yüksek lisansta mühendislikte okuyabilirim.3.Sınıfta yurtdışına gönderip mezun olunca mühendislik ünvanı veriyorlarmış diye duydum fakat detaylı bilgiyi hiçbir yerde bulamadım.Yardımcı olabilecek var mı beyler?

3. sınıfta yurtdışına gidip mühendislik ünvanı almak diye bir şey yok. Neden Türkiyede mühendislik bölümü var o zaman ? Lisansı öğrenimini mühendislikte yapmadığın sürece mühendis ünvanı alamazsın ( bilgisayar mühendisliğine doktora yapsan bile). 1 yıl orada okuduğuna dair diplomavari bir belge alınıyor tabiki fakat bu sana mühendislik ünvanı verecek bir belge değil.

Bende başka bir forumda görmüştüm.Bilgi almak istiyordum.Demek ki her gördüğümüze inanmayacakmışız.Teşekkürler hocam

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.