Şimdi Ara

5_1 Kullanımı Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Küçük bir sorunum var. Evde harddsikten çokça film indirip izliyorum. Fakat filmlervarttıkça harddisk olarak 3tb lık harddiskleri seçmeye başladım.Ses sistemim ve tv'im 3tblilk harddiskleri görmüyor. Bu sebeple pc'mi tv'ye bağlayıp, harddiskteki filmlerimi de burdan izliyorum.Buraya kadar sorunum yok fakat, pc'den film izlediğimde ses sistemimin arka hoparlorlerimden ses alamıyorum. DTS forrmatında 5channellı filmlerde bile arka hoparlorlerimden ses gelmiyor.

Ses sistemim Sony BDV-E980W, ses kartımda Realtek HD. Konfigürasyonel bir hata mı yapıyorum?

Teşekkürler

• yardım lütfen
  • Fikri ve ya yardım eden yok mu??
  • Ses sistemim televizyona bagli. Optik ce hdmi ile. Bilgisayarimi da tv ye bagliyorum o da hdmi ile bagli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Son durumda bilgisayarımı HDMI kablo ile ses sistemine bağladım. Bu durumda bilgisayarımdan ses ayarlarına girdiğimde aşağıdaki gibi sadece stereo seçeneği çıkıyor. 5.1 seçeneği çıkmıyor.

Yardım edebilirmisiniz?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/956193/70453689-32d7-44a6-a3d5-651e9d8e18fe.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: bertan86

Ses sistemim televizyona bagli. Optik ce hdmi ile. Bilgisayarimi da tv ye bagliyorum o da hdmi ile bagli

Televizyonun dts desteklemediği için ses sistemine dts ses gönderemiyorsun.

Ses sisteminizde optik ya da koaksiyel(coaxial/coax) giriş yok mu? (Çıkış değil)
  • Merhaba Hocam

Tv aslında sadece monitör burda, ben bilgisayarımı ses sistemine bağlıyorum. HDMI ile bağlıyorum. Ses sistemim de tv ye hdmı ve optik ile bağlı. Ben bilgisayarımdan herhangi bir şey açtığımda 5+1 den sadece 2 hoparlorden ses geliyor. TV izlerken eğer 5+1 bir yayın varsa orda sorunum yok zaten.Sıkıntım bilgisayarımı ses sistemime bağladığım zaman oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bertan86

Merhaba Hocam

Tv aslında sadece monitör burda, ben bilgisayarımı ses sistemine bağlıyorum. HDMI ile bağlıyorum. Ses sistemim de tv ye hdmı ve optik ile bağlı. Ben bilgisayarımdan herhangi bir şey açtığımda 5+1 den sadece 2 hoparlorden ses geliyor. TV izlerken eğer 5+1 bir yayın varsa orda sorunum yok zaten.Sıkıntım bilgisayarımı ses sistemime bağladığım zaman oluyor

Bilgisayarına xbmc player kur dts falan. Hic sorunsuz izle
    Xbmc player le yapamayacağın hic bir sey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 23 Ağustos 2014; 9:44:03 >
  • Media player alın dertlerden kurtulun pc ile ugrasmak dert...bitstream pcm 2.0 5.1 sound codec video codec altyazi srt bilmemne cildirtir adami...

• sorun media player ile ilgili değil arkadaşlar. mesajların içerisinde bir fotoğraf paylaştım. Yine paylaşıyorum. Bilgisayarda ses sistemimin speaker seçeneklerine geldiğimde sadece stearo seçeneği çıkıyor. Burada 5:+1 görmem lazım ki ses sistemimde de tüm hoparlörlerden ses alayım. Sorunum bu malesef.

• sorunumu hallettim. teşşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.