Şimdi Ara

Far temizliği hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • clio 2005 model aracım var. benden önceki sahibi farları temizletmiş ama kılcal çizikler mevcut farda o çizikleri nasıl yok edebilirim. dışarıya para vermeyim diyorum ama polisaj makinası lazım sanırım

başka bi yöntem bilen var mı denesem ya plastix dene deneyen oldu ama karar veremedim gidip 100 lirada vermek istemiyorum

• 50 liraya parlatma çizik giderme yapıyorlar. Onun malzemesi zaten 50 tl. Adam gibi biyerde yaptır gitsin
  • yapılmayacak bir iş değil ama malzeme çok tutar değmez.Ankaradaysanız 100 tl vermenize gerek yok ilanda gayet uygun fiyata yapılıyor
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-garantili-far-temizligi-170645278/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

yapılmayacak bir iş değil ama malzeme çok tutar değmez.Ankaradaysanız 100 tl vermenize gerek yok ilanda gayet uygun fiyata yapılıyor
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-garantili-far-temizligi-170645278/detay/

Aa dostum bu iyi oldu ankaradayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Salı günü ilandaki arkadaş farları temizleyecek. İzlenimlerini aktarırım

• tamam dostum
  • istanbulda bu işi yaptırmak isteyenler bana ulaşabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: vectra_06

Salı günü ilandaki arkadaş farları temizleyecek. İzlenimlerini aktarırım

sonuç noldu dostum?
  • Aslında arkadaşla şaşmaz da buluşacaktık fakat işlerim biraz uzun sürdü erteledik

• quote:

Orijinalden alıntı: vectra_06

Aslında arkadaşla şaşmaz da buluşacaktık fakat işlerim biraz uzun sürdü erteledik

anladım
  • Forumda far temizliği yapan Ankarada bulunan kişiler var.

http://forum.donanimhaber.com/m_79588180/f_//tm.htm#79588180 bu konudan far uygulamalarının bir kısmına bakabilirsiniz...
  • değerli forumdaşlar;

99 clio 2 sahibiyim. farların çiftini 60 tl ye temizleriz dediler. zaten çifti 80 tl olan farlara o kadar vermem dedim ve youtube dan bir kaç video izleyerek edindiğim yöntemi ve sonuçlarını açıklıyorum.

adım 1: baş parmağın ucu kadar diş macunu (evet diş macunu) fara iyice kağıt peçeteyle sürülür neredeyse kuruyana kadar sürülür.
    adım 2: 1 bardak su döküldükten sonra kağıt peçete ile durulama işlemi yapılır.
    adım 3: yetmezse bir bardak su daha...
    not: işlem kağıt peçete ile yaptım sitede öyle diyordu belki de bezle daha iyi sonuç çıkar. fotoğraflar ektedir.
     Far temizliği hakkında? Far temizliği hakkında? Far temizliği hakkında?

• Arkadaşlar benim farda da çizikler mevcut. Farda hafif solmuş durumda. Nasıl halledicez bunu? Diş macunu farın üzerindeki uv filtreyi kaldırıp farınızın benek benek olmasına neden olur diyenler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan6110

değerli forumdaşlar;

99 clio 2 sahibiyim. farların çiftini 60 tl ye temizleriz dediler. zaten çifti 80 tl olan farlara o kadar vermem dedim ve youtube dan bir kaç video izleyerek edindiğim yöntemi ve sonuçlarını açıklıyorum.

adım 1: baş parmağın ucu kadar diş macunu (evet diş macunu) fara iyice kağıt peçeteyle sürülür neredeyse kuruyana kadar sürülür.
    adım 2: 1 bardak su döküldükten sonra kağıt peçete ile durulama işlemi yapılır.
    adım 3: yetmezse bir bardak su daha...
    not: işlem kağıt peçete ile yaptım sitede öyle diyordu belki de bezle daha iyi sonuç çıkar. fotoğraflar ektedir.
     Far temizliği hakkında? Far temizliği hakkında? Far temizliği hakkında?

Sizin yaptığınız elle pasta uygulamasından başka bir şey değil. Diş macunu da far yüzeyini aşındırıyor.
    Diş macunu yerine ince çizik giderici pasta, peçete yerine de düzgün bir el pedi kullansanız bundan çok daha iyi sonuç alırdınız.

• Elimde f1 marka far temizleme sütü gibi bisey var. Farlarimdan biri gerçekten fena durumdaydı ve lekelerde dışarıdandı. Microfiber bezle fara uygulama yaptim. Ilk duruma gore bir duzelme var ancak yinede durum fena. Resmen farin ustunu kazimam gerekiyor. Peki su zımparasıyla girişsem bu farlara daha kötü olurmu dersiniz? Su zımparası farları rezil eder mi? Kullanan varmı? Bu arada f1 sütü tekzenden 20liraya aldım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.