Şimdi Ara

Samsung, plazma televizyon üretimine son veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, plazma televizyon üretimine son veriyor

Plazma televizyonlar yakın gelecekte tarihe karışabilir. Henüz resmi olarak doğrulanmamakla birlikte, panel üretimindeki en büyük oyunculardan Samsung'un plazma üretimine son vereceği, şirketin bu kararında da teknolojinin düşük maliyetli 4K Plazma TV üretimini pek mümkün kılmamasının etkili olduğu ifade ediliyor. Bu sene içerisinde herhangi bir yeni plazma televizyon anons etmeyecek olan Samsung, bu segmente geçen yılın PNF8500 serisi ile devam ediyor.

Samsung'un plazma televizyon üretiminden çıkması halinde, panel üretiminde büyük oyuncu olarak geriye sadece LG kalmış olacak ancak yakın gelecek te LG'nin de çıkabileceği konuşuluyor. Henüz şirket cephesinden bu yönde yapılmış bir açıklama bulunmasa da, plazma üretim hatlarından birinin güneş pili üretimine kaydırılması, bunun bir işaretçisi olarak gösteriliyor.

Uzunca bir süre LCD'lere kıyasla daha yüksek kontrast oranı ve daha iyi renk doğruluğu ile öne çıkan ancak buna karşın daha fazla ısı yayması ve daha fazla enerji tüketmesiyle geride kalan plazma televizyonlar için Panasonic te geçtiğimiz yıl üretime son verdiğini duyurmuştu. 

• Kaç gün önce başka sitelerde verildi bu haber, siz daha yeni veriyorsunuz. :(

• Sharp var daha
  • en iyi görüntü hala plazmada bence

• Geri dönüşümü iyi yapılmadıktan sonra karışsa ne yazar karışmasa ne.
  • panasonic neoplazma üretmiyor mu yaw?

• plazmadan daha iyi gösteren tv görmek nasip olmadı.
    panasonic neo
    sd yayınlar hd gibi hd ler bluray gibi
    xbox 360 ı her çalıştırdığımda tekrar tekrar seviyorum plazmamı

• mantıklı bir karar olmuş eskiyen teknolojilerle zaman kaybetmek yerine amolede yatırım yaparlar hiç değilse
  • Yerinde bir kara olmuş bencede

• plazma kadar çevre düşmanı cihaz yok 2014 te plazma mı kaldı allah aşkına lcd bile çok yakıyor diye artık led alıyoruz, odadaki ampüller bile led, plazma ancak yüksek yenileme hızı isteyen çok hassas oyun meraklılarına göre,ki birçok led tv yeterince yüksek yenileme hızına sahip artık, onun dışında led varken lcd almak bile çevre katliamı demek

• Bizde hala 32' tüplü televizyon var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitirir tabi. 1800 liraya 50" plazma almak olur mu hiç. 4000-5000 Tl'ye kaliteli(!) Led alalım daha çok kazansınlar. Üstüne de sorunlarla uğraşalım.

NOT: Çevreci arkadaş, 2014 plazmalarda 50" için ortalama tüketim 120 watt'a kadar düştü. En son on sene önce mi plazma kullandınız?

• oled gelecek dertler bitecek :)

• Oled var önümüzde bence yakında ledlerde alt segment olmaya başlar. Üst segment tamamen oled olur. Belli br süre sonra da ledlerde tarihe karışır. Teknoloji bu sürekli yenileniyor.

• Samsung, plazma televizyon üretimine son veriyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de pana plazma var ,soba gibi yanıyor .ledlere geçeceğim artık.

• Amoled gelecek yakında hazırlık bunun için olsa gerek. Ama plazma isteyende plazma alabilmeli çünkü ucuz ve kaliteli.

• Hâlâ plazmanın iyi olduğunu düşünenlere sadece saygı duyuyorum.

• Plazmayı bilmeyen bazı cahil arkadaşlar döktürmüş yine.
    Plazma falan mı kaldı diye...

O bazı arkadaşlar şuraya bakarlarsa:http://www.rtings.com/info/lcd-vs-led-vs-plasma

LED'in sadece Fiyat ve İncelik konusunda önde olduğunu, görüntü kalitesinde nasıl ezildiğini görebilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 4 Temmuz 2014; 23:36:13 >
  • Plazma ile lcd nin tartışılacak bir yanı yok. Bırakın bluray filmi vesaireyi,

açın klasik bir sd uydu yayını bir lcd ile yeni nesil bir plazmayı koyun yanyana sonra kıyaslayın görüntüyü, arada uçurum var.

Plazma=performans, muhteşem görüntü kalitesi, patlamayan doğal renkler.

lcd den daha fazla yakıyormuş parlaklığı azmış vesaire. Kimin umurunda ? ben tv yi kapalı ortamda gün ışından uzakta seyrediyorum. Günde maksimum seyrettiğim tv 2-3 saattir.

40w değil 140w yaksın sorun değil. Parlak renklerden zaten keyif almıyorum. sıfır kalibrasyon ile rahatça seyredebiliyorum.

Tv için mühendis olmaya gerek yok, klasik tüplü tv gibi basarsın düğmesine seyredersin yayını. Kaliteyi yayın belirlesin tv nin ayarları değil.

LCD lerde kaliteyi tutturmak için takla atmak gerekiyor. Plazmada ise bu ayarları kurcalamadan da tv den keyif almak mümkün.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.