Şimdi Ara

Intel'in Pentium G3258 işlemcisi 6862MHz'e hız aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
2.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in Pentium G3258 işlemcisi 6862MHz'e hız aşırtıldı

Intel tarafından Pentium işlemci ailesinin 20. yılı şerefine pazara sürülen çarpan kilidi açık Pentium G3258, düşük maliyeti ve hız aşırtma yetenekleri ile son dönemin en popüler işlemcileri arasında yer alıyor. Haswell mimarisini kullanan ve LGA1150 formunda olan çift çekirdekli işlemci, standart olarak 3.2GHz hızında çalışıyor ancak Turbo Boost desteği sunmuyor.

Diğer özellikleri arasında dahili HD grafik birimi, QuickSync video teknolojisi, 3MB dahili bellek ve 1333MHz çift kanal DDR3 bellek desteği gibi detayların olduğu Pentium G3258, 8 ve 9 serisi çipsete sahip anakartlarda kullanılabiliyor. Isıl tasarım gücü 53 Watt olan işlemci, MSI'ın Z97 MPOWER MAX AC isimli anakart modfeli üzerinde LN2 yani sıvı azot kullanılarak yapılan çalışma kapsamında 6862MHz'de yani %114 hız artışı yapılarak çalıştırıldı.

Standart hava soğutma söz konusu olduğunda ise MSI'ın açıklamasına göre OC Genie 4 teknolojisi ile Pentium G3258 işlemcisi otoımatik olarak %34 artış ile 3.2GHz'den 4.3GHz'e çıkartılabiliyor. Ayrıca iyi bir hava soğutma ile bu işlemciyi 4.7GHz ve biraz daha üzeri hızlarda stabil olarak kullanabilmenin mümkün olduğu ifade ediliyor. Sevkiyatı geçtiğimiz ay içerisinde başlayan Intel Pentium G3258'in yurt dışı satış fiyatı ise 80 dolar. 

• Fiyatta hayal kirikligi yasamaz isem hedefim 5ghz hava sogutma ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z97 platformunda Mpower MAX AC overclock maharetini konuşturmuş yine gerçekten fiyatını hak eden bir anakart
  • FP kralı geliyor
    Intel'in Pentium G3258 işlemcisi 6862MHz'e hız aşırtıldıIntel'in Pentium G3258 işlemcisi 6862MHz'e hız aşırtıldı
    Intel'in Pentium G3258 işlemcisi 6862MHz'e hız aşırtıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 4 Temmuz 2014; 16:53:28 >

• demek ki hava soğutma ile 5 görür ki amd'nin 6 çekirdekli işlemcilerini çöp edecek gibi duruyor
  • F/P bütçeli PC'ler için yeni efsane olacak cinsten.
  • O voltaja göre az bence

• intel biraz ayarını kaçırdı amd yi komple silme peşinde.yavaş intel yavaş biraz ekmek yesin amd.
  • 20. yıl serefine oldugu icin fazla uretimi olmayacak bence bu islemcinin cunku 80 dolara amd'yi sildi iyi guzel de intel islemcileri de siler kim gider 4670k alir 600 kusur liraya o yuzden belki ulkemize gelmez bile.reklamini yapti amacini tamamladi gostermelik de bir iki parti cikar amerikada tamam iste.
  • İyi de bu işlemciyle bu hızlara çıkmak için çok sağlam bir anakart gerekiyor ki fiyatı da ortada. AMD FX 6300 + 970-A UD3P sağlam bir soğutma ile tüm çekirdekleri açık 7GHz gorur.

• 970-A UD3P ile nereye 7 Ghz görüyorsun ? Bu hızlarla kırılan rekorlarda kullanılan anakartlar üst seviyedir.

FX-8150'nin 8.8 Ghz lik ve 8320'nin 8.1 Ghzlik rekoruna bakın bakalım, orada nasıl bir kart kullanmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Temmuz 2014; 17:52:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

İyi de bu işlemciyle bu hızlara çıkmak için çok sağlam bir anakart gerekiyor ki fiyatı da ortada. AMD FX 6300 + 970-A UD3P sağlam bir soğutma ile tüm çekirdekleri açık 7GHz gorur.

Yaw he he

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

20. yıl serefine oldugu icin fazla uretimi olmayacak bence bu islemcinin cunku 80 dolara amd'yi sildi iyi guzel de intel islemcileri de siler kim gider 4670k alir 600 kusur liraya o yuzden belki ulkemize gelmez bile.reklamini yapti amacini tamamladi gostermelik de bir iki parti cikar amerikada tamam iste.

Piyasa yoklaması bu yurtdışı forumları kavruluyor bu aletle çarpan kilidi açık i3 ler yolda ben size söyleyeyim

• quote:

İyi de bu işlemciyle bu hızlara çıkmak için çok sağlam bir anakart gerekiyor ki fiyatı da ortada. AMD FX 6300 + 970-A UD3P sağlam bir soğutma ile tüm çekirdekleri açık 7GHz gorur.

Ramazan ramazan ne içtin öyle.Holigan düzeyde fanatikliği aştınız iyice saçmalamaya başladınız.Ayarını kaçırdınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Ramazan ramazan ne içtin öyle.Holigan düzeyde fanatikliği aştınız iyice saçmalamaya başladınız.Ayarını kaçırdınız.

Ben de dikkat ettim, ramazan başladığından beri iyice saçmalıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

quote:

20. yıl serefine oldugu icin fazla uretimi olmayacak bence bu islemcinin cunku 80 dolara amd'yi sildi iyi guzel de intel islemcileri de siler kim gider 4670k alir 600 kusur liraya o yuzden belki ulkemize gelmez bile.reklamini yapti amacini tamamladi gostermelik de bir iki parti cikar amerikada tamam iste.

Piyasa yoklaması bu yurtdışı forumları kavruluyor bu aletle çarpan kilidi açık i3 ler yolda ben size söyleyeyim

kendi ayagina da sıkacak diyorsun hic intel'e gore bir davranis degil i3 mu satacakmis bundan sonra?carpan kilidi acik kapali diye daha pahali satan firma carpan kilidi acik i3 satmaz ben de sana bunu soyleyeyim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

quote:

kendi ayagina da sıkacak diyorsun hic intel'e gore bir davranis degil i3 mu satacakmis bundan sonra?carpan kilidi acik kapali diye daha pahali satan firma carpan kilidi acik i3 satmaz ben de sana bunu soyleyeyim.

Gorecegiz zamanla

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

İyi de ben performanstan bahsetmedim, Overclock potansiyeli 6300den iyi diyecek halin yok sanırım

• quote:

AMD FX 6300 + 970-A UD3P sağlam bir soğutma ile tüm çekirdekleri açık 7GHz gorur.

1000 GS li, 10.000 FB liyi yok eder tadında olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

AMD FX 6300 + 970-A UD3P sağlam bir soğutma ile tüm çekirdekleri açık 7GHz gorur.

1000 GS li, 10.000 FB liyi yok eder tadında olmuş.

6300'ün Overclock potansiyeli G3258'den iyi midir yani Ayrıca lafımı nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum ama lafımda Overclock olarak bir yanlışlık yok, UD3P ile de 7GHz gayet güzel gorulur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.