Şimdi Ara

Server seçimi - Serverlardaki populasyon dengesizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir haftadır altını üstüne getirmediğim yabancı forum vs. kalmadı. Yinede tam manasıyla soruma cevap bulamadım, bir de siz değerli arkadaşlarıma sorayım dedim ^^

Şimdi beyler, yaklaşık 4-5 sene sonra oyuna dönüyoruz arkadaşla. çok özledik mereti<3 dediğim gibi server araştırıyorum.

Alliance olacağım. PvP öncelikli amacım daha sonra PVE . Genelde aldığım cevap şu oldu Alliance olacaksan Outland başla dediler hep. Ama ben bu serverlardaki horde/ally balance olayına kafayı takmış bulunmaktayım.

Yani outland'de şu an 205k ally 67k horde var. Bu çok etki ediyor mu ?

ben bi tarafın aşırı baskın olmasını istemiyorum ? World pvp öldü mü ? Yani atıyorum quest yaparken bir horde ile çekişmenin zevkini alabilir miyim ? yoksa tamamen sindirilmiş bi durumdalar mı ?

Ragnaros nasıl ? 75k alliance 100k horde var gayet güzel görünüyor ama ordada isveçli ve macar dolu oldugunu duydum yabancı forumlarda :S.

Sayıca üstün olmanın ekonominin iyi olması, kuyruk sürelerinin kısalması gibi artıları oldugunu biliyorum
    ama atıyorum bi StormScale de ki gibi 255k horde 10k alliance bana çoooooooooook uçurum geliyor abi o ne öyle.

gerçekten bu dengesizlik hissedilmiyor bile mi ?

Özet : bilginize muhtacım yoksa seçemiyecem veya 75k azınlık olmamıza rağmen gidip Ragnaros'ta başlıyacağım bilmiyorum. Ragnaros'u seçersem raid bulmada bg arena sıralarında sıkıntı yaşar mıyım ? Sorduğum 10 kişiden 9 ise outland'de başla dedi.

Sizin düşünceleriniz neler.

Cevap için çok çok teşekkürler.

• Twisting Nether Horde oynuyorum Alliance yok öyle söyliyeyim

Cross Realm Zone olayı geldi ama yinede yeterli değil

Sıra bekleme yok derken onu da Cross Realm olayına taşıdılar artık ki WOD da AH yi Horde Aliance ortak kullanacakmış dolayısıyla

ortalaması iyi olan bir yer daha iyi olur gibime geliyor World PVP olsun istiyorsan.

Bende Ally açacağım o yüzden yazmak istedim bu konuya çünkü Horde kesmek istiyorum human paladin ile baktım zordayım Bubble+HS "kek" yazar kaçarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 3 Temmuz 2014; 20:27:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Twisting Nether Horde oynuyorum Alliance yok öyle söyliyeyim

Cross Realm Zone olayı geldi ama yinede yeterli değil

Sıra bekleme yok derken onu da Cross Realm olayına taşıdılar artık ki WOD da AH yi Horde Aliance ortak kullanacakmış dolayısıyla

ortalaması iyi olan bir yer daha iyi olur gibime geliyor World PVP olsun istiyorsan.

Bende Ally açacağım o yüzden yazmak istedim bu konuya çünkü Horde kesmek istiyorum human paladin ile baktım zordayım Bubble+HS "kek" yazar kaçarım.

Hahahahah cevap için eyvallah. Eğer dediğin gibiyse ortalarda düşman karakter göremiyeceksek gıcık olur ya. Ragnaros nasıl acep, bu server'da dirsek çürütmüş bi arkadaş bilgeliğiyle bizi aydınlatırsa seviniriz. sucks ise hiç zorlamayalım outland yardıralım.

Edit: ortak Ah olayı çok iyi olmuş bu arada ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 3 Temmuz 2014; 20:34:59 >

• Yalnız söylediğin rakamlar oyunu bırakan insanlarda dahil olan rakamlar...Realm seçersin herkes oyunu bırakmıştır o kişi sayısı yanıltıcı olur. World PvP bitti gibi görünüyor dengeli realm yok malesef. Grim Batol ,Auchindounn , Burning Legion bu 3 realm birbirlerine yakın gibi online olan oyuncular açısından Ally tafafı fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtlBthnEml

Yalnız söylediğin rakamlar oyunu bırakan insanlarda dahil olan rakamlar...Realm seçersin herkes oyunu bırakmıştır o kişi sayısı yanıltıcı olur. World PvP bitti gibi görünüyor dengeli realm yok malesef. Grim Batol ,Auchindounn , Burning Legion bu 3 realm birbirlerine yakın gibi online olan oyuncular açısından Ally tafafı fazla.

OOoooo eyvallah doğru diyosun,, Ben bırakanları, frozen hesapları vs hesa katmamıştım. sanki yaratılmış ve aktif 200k karakter var gibi düşünüyodum. Dediğin serverlarıda inceleyeceğim. ama populasyon azlığı sıkıntı olur diyosanız madem direk outland akar.
  • undomiels kullanıcısına yanıt
    Artık dengeli realm yok cidden dengeli olanlarda az popülasyonda yani 4000 e 1000 gibi... Outland veya Sylvanas iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtlBthnEml

Artık dengeli realm yok cidden dengeli olanlarda az popülasyonda yani 4000 e 1000 gibi... Outland veya Sylvanas iyidir.

Eyv Hocam . Anlaşılmıştır Outland Ftw. Eski server'ım Sylvanas'tı şimdi nasıl olmuştur bilmiyorum. tamamdır outland veya sylvanas akar birini seçeceğüm.
  • Bu konu çok sık açılıyor yalnız daha geçen hafta cevaplamıştım gene. Şu popülasyon eşitliği takıntısından vazgeçmek lazım bence wow hiçbir zaman world pvp olmadı vanilla hariç, genelde bg ve arenaya yönlendirildi. Zaten olay ally-horde değil ben arena yapmaya başladığımdan beri, belkide ally iken hordeden daha fazla ally kesmişimdir.

Hani bu kötü birşeymi bilmem, ama ben world pvp sevmeyen kitleye dahilim, sonuçta 500 vs 500 çok hoş birşey değil, kimin eli kimin cebinde. Bide lvl kasarken moblar peşinde hp %70'lerde, adamın teki gelip sana atak yapıyor moblarla beraber işledimi yapacak birşeyin olmuyor.

Herkesin bir popisi var ayrıca popülasyonada çok takılmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

Bu konu çok sık açılıyor yalnız daha geçen hafta cevaplamıştım gene. Şu popülasyon eşitliği takıntısından vazgeçmek lazım bence wow hiçbir zaman world pvp olmadı vanilla hariç, genelde bg ve arenaya yönlendirildi. Zaten olay ally-horde değil ben arena yapmaya başladığımdan beri, belkide ally iken hordeden daha fazla ally kesmişimdir.

Hani bu kötü birşeymi bilmem, ama ben world pvp sevmeyen kitleye dahilim, sonuçta 500 vs 500 çok hoş birşey değil, kimin eli kimin cebinde. Bide lvl kasarken moblar peşinde hp %70'lerde, adamın teki gelip sana atak yapıyor moblarla beraber işledimi yapacak birşeyin olmuyor.

Herkesin bir popisi var ayrıca popülasyonada çok takılmayın.

Öncelikle teşekkürler cevap için,, Doğru diyorsun sanırım vazcaydım zaten ya gidipte sırf bu yüzden ragnarosta lly olamayacağım. haklısın.
    Bu arada open world'de kesmekte, kesilmekte, o aksiyon gayet zevkli tabi bence :D . ama dediğin gibi World pvp tbc ile duraklama dönemine girdi, wotlk ile gerileme, catalysm ile çöktü. aslında outland ile stormscale birleşme olasılığı olsa cuk diye oturur neyse :D .

• Ragnaros güzel. Biz komple oradayız arkadaş grubu olarak. Guildimiz de var. Hepimiz hordeuz.
  • sylvanasta timeless isle da bile cok fazla horde karakter görmüyorum. gerçi pvp yapmadıgım için belkide cok fazla dikkat etmiyorum. ama en cok horde u dark portallarda görüyorum. loading bittiği gibi saldırmaya başlıyorlar.
  • World pvp öldü mü? ıssız acun kaldu mi? felek öcün aldu mi?... diye devam ettiresim geldi ilk görünce
  • undomiels kullanıcısına yanıt
    ben oldum olası world pvpyi sevmişimdir.Arkandan bir roguen fırlaması yada warriorun charge yapması hoştur.Soruna kendimce cevam vermem gerekirse:

Outland ve Sylvanas ile oranlar pek düzgün değil bu aralar.Her iki realmde de üç katı ally tarafı.Şuan için Ragnaros,Auchidioun ve Burning Legion en dengeli realmler.Ayrıca dediğin gibi yeni realm açacaklarına bunları dengelemeye uğraşsalar daha iyi bence de
  • Aion'daydı sanırım, eşitlik sağlansın diye çok olan taraftan karakter açılmasını kapatıyordu mesela. Denge isteniyorsa bu tarz birkaç realm koyulmalı görüşündeyim
  • Skillet kullanıcısına yanıt
    Bu biraz aşırı wow gibi p2p bir oyuna.Sonuçta insanlar para verdiği için istediği tarafta oynamalı fakat dengesiz iki realm birleştirilerek denge rahatça sağlanabilirdi ama geç kalındı artık
  • Neyse outland'e karakter açtım bi kaç gün önce artık, gördüm ki unbalance realm'lerden kaçış yok zevk almaya baktım ^^ zaten hakkaten yerimden kıpırdamıyorum bile bırak world pvp'yi. sadece lvl 10-15 arası için westfall'a geldim o. Geri kalan leveli sadece zindanlarla kastım. 2-3 günde lvl53 oldum. millet 2 gunde 90 oluyor ama benim ne heirloomlarım var ne bi şeyim ^^

neyse özet : outland'deyim. instance farm'a devam. daha hızlı bi yontemi varsa kasmanın bilmiyorum ama druid oldugum için hem tank hem resto spec var salisede bir zindandayım. eger quest daha hızlı diyosanız queste yoneleyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 13 Temmuz 2014; 16:50:33 >
  • burning legion da ortalamalar iyi ben ordos keserken adada bazen o tarafa geçiyoruz kuran kişi burning de olunca

2 tarafta baya karışık eskiden ally baskın derlerdi ama şimdi horde üstünlüğü var. ama World pvp olarak iyidir

ben pve oynadığım için genelde ordos da kesilmiyor iki taraf aynı anda kesmeye çalışınca v.s olaylar olaylar :D

görüp duyduğum 2-3 server da eşitlikler yakın

main im al akir de eskiden süper miş pvp de şimdi de medium ama ally 1 -2 görürsen iyi acır kesmezsin :D
  • dünkü lafımı geri alıyorum. boş konuşmuşum. başımı stowmwindden iki çıkardım quest yapıyım diye, horde'lar tarafından farma tutuldum -.-
  • Arkadaşlar bir de Horde kasmaya karar verdim. Blood elf hunter kasmayı planlıyorum. Fakat bir türlü server seçemedim, Ragnaros kafama yattı gibi ama bilemedim. Sonuçta yalnız bi player oldugum için acaba komple horde ağırlıklı kabalık bir server'a mı gitmeliyim. Mesela Kazzak nasıldır acaba bilen var mı ? Daha çok pve server'ına benziyor demişler buraya ama bilemedim. ya stormscale ? Unbalance serverlardan nefret etsemde yalnız olduğum için çelişkideyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: undomiels

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir haftadır altını üstüne getirmediğim yabancı forum vs. kalmadı. Yinede tam manasıyla soruma cevap bulamadım, bir de siz değerli arkadaşlarıma sorayım dedim ^^

Şimdi beyler, yaklaşık 4-5 sene sonra oyuna dönüyoruz arkadaşla. çok özledik mereti<3 dediğim gibi server araştırıyorum.

Alliance olacağım. PvP öncelikli amacım daha sonra PVE . Genelde aldığım cevap şu oldu Alliance olacaksan Outland başla dediler hep. Ama ben bu serverlardaki horde/ally balance olayına kafayı takmış bulunmaktayım.

Yani outland'de şu an 205k ally 67k horde var. Bu çok etki ediyor mu ?

ben bi tarafın aşırı baskın olmasını istemiyorum ? World pvp öldü mü ? Yani atıyorum quest yaparken bir horde ile çekişmenin zevkini alabilir miyim ? yoksa tamamen sindirilmiş bi durumdalar mı ?

Ragnaros nasıl ? 75k alliance 100k horde var gayet güzel görünüyor ama ordada isveçli ve macar dolu oldugunu duydum yabancı forumlarda :S.

Sayıca üstün olmanın ekonominin iyi olması, kuyruk sürelerinin kısalması gibi artıları oldugunu biliyorum
    ama atıyorum bi StormScale de ki gibi 255k horde 10k alliance bana çoooooooooook uçurum geliyor abi o ne öyle.

gerçekten bu dengesizlik hissedilmiyor bile mi ?

Özet : bilginize muhtacım yoksa seçemiyecem veya 75k azınlık olmamıza rağmen gidip Ragnaros'ta başlıyacağım bilmiyorum. Ragnaros'u seçersem raid bulmada bg arena sıralarında sıkıntı yaşar mıyım ? Sorduğum 10 kişiden 9 ise outland'de başla dedi.

Sizin düşünceleriniz neler.

Cevap için çok çok teşekkürler.

Hocam selamlar.

Konuyu kendim açmış gibiyim inanır mısın? Geç kalmışım biraz, fakat skype ya da facebooktan tanışırsak çok sevineceğim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.