En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri?
79 Cevap162258 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

259 Mesaj
19 Eylül 2006; 21:20:53 

Evet arkadaşlar bilgisi olanlardan faydalanalım cahil kalmayalım.arçelik vestel boş moş palavraları ile yıllardır uyutuluyoruz.

Şimdi ricam en kaliteli markaların ortaya çıkması ve yorumlarla bu konudaki eksikliği kapatmamız?

Örnek:
çamaşır makinesinde : X
buzdolap : Y
bulaşık makinesinde : Z
fırında: T
YORUM: Şu şu özellikler var şöyle iyi Türkiyede bulunabilir veya bulunamaz. Üst veya alt seviyedir gibi

şeklinde yazarsanız sevinirim . Şimdiden yeni evleneceklere katkısı olanlara teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Eylül 2006; 23:01:56 

quote:

Orjinalden alıntı: _U_U_R_

Evet arkadaşlar bilgisi olanlardan faydalanalım cahil kalmayalım.arçelik vestel boş moş palavraları ile yıllardır uyutuluyoruz.

Şimdi ricam en kaliteli markaların ortaya çıkması ve yorumlarla bu konudaki eksikliği kapatmamız?

Örnek:
YORUM: Şu şu özellikler var şöyle iyi Türkiyede bulunabilir veya bulunamaz. Üst veya alt seviyedir gibi

şeklinde yazarsanız sevinirim . Şimdiden yeni evleneceklere katkısı olanlara teşekkürler.

Arkadaşım en iyisi şu demek zor nedenmi hepsinin farklı üstünlükleri var ama en dayanıklı sorun çıkarmayan kendi teknolojisini kullanan derseniz ortalama gene kişiye göre degişir ben alınabilecek kategoride şunları yazarım fiyat performans açısından.
Çamaşır makinesi:Samsung,elecrolux
Buzdolabı:samsung,electrolux
Bulaşık makinesi:sıemens,whırpool
Fırın:electrolux

Bunlar fiyat performans açısından alınabilirlikleri göz önünde bulunarak yazıldı birde gerçekten bu işin en iyileri var bilgisayarla baglantı kurulup 10 sene sonra bile yeni programla güncellenen mesela miele bulaşık ve çamaşır makinesinde .
Buzdolabında general elektrik ve amana dünyanın en iyi buzdolabını üretir her bölüme ayrı ayrı derece ayarları yapabilirsiniz böyle başka buzdolabı yoktur dünyanın ilk buzdolabıdır amerikan malı amana bu örnekler çogaltılabilir .

Ama asla bunların arasına vestel,arçelik,profilo giremez çünkü kendi teknolojileri asla yok ve olmadıda, burada onun bunu montajını yapıyorlar onlarıda ellerine gözlerine bulaştırarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 19 Eylül 2006; 23:06:43 >

259 Mesaj
20 Eylül 2006; 0:17:08 

Ozaman sıralamamız şöyle oluyor:

Buzdolabı:1.Amana - 2.General Electric - 3.Samsung 4.electrolux

Çamaşır Makinesi: 1.Miele - 2.Samsung - 3.Electrolux

Bulaşık Makinesi:1.Siemens - 2.Whirpool

Fırın: 1.Electrolux

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _U_U_R_ -- 20 Eylül 2006; 0:43:22 >

Uzaklaştırılmış
20 Eylül 2006; 0:21:54 

quote:

Orjinalden alıntı: _U_U_R_

Ozaman sıralamamız şöyle oluyor:

Buzdolabı:1.Amana - 2.General Electric - 3.Samsung 4.elecrolux

Çamaşır Makinesi: 1.Miele - 2.Samsung - 3.Elecrolux

Bulaşık Makinesi:1.Siemens - 2.Whirpool

Fırın: 1.Elektrolux

Size göre böyle uygunsa tamam, bunların hepsi kendi katagorisinde iyidir kişiye göre degişir alım gücüne ve zevke göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 20 Eylül 2006; 0:23:16 >

628 Mesaj
22 Eylül 2006; 14:28:59 

Buzdolabı: General Electric

Çamaşır Makinesi: 1.Siemens

Bulaşık Makinesi:1.Siemens

Fırın: 1.Electrolux

628 Mesaj
22 Eylül 2006; 14:31:00 

yeni evleneceklere tavsiyem;
tüm beyaz eşyanızı siemens alın rahat edin...

50 Mesaj
27 Ekim 2006; 15:56:50 

Tabii ki MIELE!!!!kesinlikle soyledikleri gibi,BASKASI YETINMEKTIR!!!

11978 Mesaj
28 Ekim 2006; 2:04:31 

Bence beyaz eşyada en ideal marka Profilo.Bosch ve Siemens'in kalitesi,Regal ve Altus'un fiyatı!Hem kalite hem uygun fiyat hem de mükemmel tasarım .Tabi durumunuz iyi ise Miele ama bi beyaz eşya da 30-40 sene kullanılmaz ki!İnsan sıkılır.Sonuçta teknoloji gelişiyor,gerçi Miele'lerde program güncellemesi var ama beyaz eşyada tek gelişen şey programlar değil,ayrıca program güncellemesine bir makine fiyatı isteyeceklerinden de eminim.Mesela çamaşır makinesinde 2 milyar küsüre Miele alıp 30 yıl kullanacağıma aynı özellikte 800 milyon verip Profilo alırım 20 yıl da sorunsuz kullanırım.Profilo'nun tasarımı da çok güzel bence,içinde de Bosch ve Siemens'in parçaları var.Bir sorun çıksa servisi yaygın.Alternatif olarak da Siemens ve Bosch düşünülebilir.Mesela şu an Siemens ve Bosh'un bulaşık makineleri Profilo'dan daha güzel.
Fiyat,servis,yedek parça konuları ihmal edilirse de en iyi solo markaları bence şöyle:
Buzdolabı:Amana,General Electric,Samsung
Çm:Samsung,LG
Bm:Siemens/Bosch(full otomatik modeller)
Fırın:Siemens/Bosch(sürgü kapaklı modeller)
Ankastrede ise Gaggenau,Siemens,Miele,Bosch

Ama dediğim gibi Türkiye'de yaşıyoruz,sonuçta elektriğimiz,ev koşullarımız belli.Marka ne kadar kaliteli olsa da servis olayı ihmal edilmemeli.Mal ne kadar kaliteli olsa da üretim/nakliye hatası,elektrik tesisatı sorunları yüzünden arıza olabilir veya ürün mesela 15 yıllıkkken arıza yapabilir.Bunun için yerleşik firmalar tercih edilmeli bence.Ben Profilo/Bosch/Siemens grubunu tercih ediyorum.Evime şu an hiç servis çağırmadım.

Uzaklaştırılmış
29 Ekim 2006; 2:06:04 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bence beyaz eşyada en ideal marka Profilo.Bosch ve Siemens'in kalitesi,Regal ve Altus'un fiyatı!Hem kalite hem uygun fiyat hem de mükemmel tasarım .Tabi durumunuz iyi ise Miele ama bi beyaz eşya da 30-40 sene kullanılmaz ki!İnsan sıkılır.Sonuçta teknoloji gelişiyor,gerçi Miele'lerde program güncellemesi var ama beyaz eşyada tek gelişen şey programlar değil,ayrıca program güncellemesine bir makine fiyatı isteyeceklerinden de eminim.Mesela çamaşır makinesinde 2 milyar küsüre Miele alıp 30 yıl kullanacağıma aynı özellikte 800 milyon verip Profilo alırım 20 yıl da sorunsuz kullanırım.Profilo'nun tasarımı da çok güzel bence,içinde de Bosch ve Siemens'in parçaları var.Bir sorun çıksa servisi yaygın.Alternatif olarak da Siemens ve Bosch düşünülebilir.Mesela şu an Siemens ve Bosh'un bulaşık makineleri Profilo'dan daha güzel.
Fiyat,servis,yedek parça konuları ihmal edilirse de en iyi solo markaları bence şöyle:
Buzdolabı:Amana,General Electric,Samsung
Çm:Samsung,LG
Bm:Siemens/Bosch(full otomatik modeller)
Fırın:Siemens/Bosch(sürgü kapaklı modeller)
Ankastrede ise Gaggenau,Siemens,Miele,Bosch

Ama dediğim gibi Türkiye'de yaşıyoruz,sonuçta elektriğimiz,ev koşullarımız belli.Marka ne kadar kaliteli olsa da servis olayı ihmal edilmemeli.Mal ne kadar kaliteli olsa da üretim/nakliye hatası,elektrik tesisatı sorunları yüzünden arıza olabilir veya ürün mesela 15 yıllıkkken arıza yapabilir.Bunun için yerleşik firmalar tercih edilmeli bence.Ben Profilo/Bosch/Siemens grubunu tercih ediyorum.Evime şu an hiç servis çağırmadım.

evinizde kullandıgınız adi malları burada övmeyin asla bir profilo, yerli montaj sıemens-bosch 20 sene çalışmaz ithalleri 25 senede çalışır bu türk malı hayranlıgınız bıktırdı siz kulanın ama başkalarına neden olmayın milletin parası yanmasın ben almanyadan miele getirdim 20 senedir çalışıyor ne iş yok servismiş yok bilmemneymiş iyi mallar her zaman heryerde tık demeden çalışır yerliler hariç

ayrıca millet evine regülatör alsın sırf adi mal övecegine bunu öv

bir beyaz eşya kaliteli ise üst modelse 50 sebede kulanılır sen zügürtsen kendine bak ben daima en iyilerinden yanayım yada akrabaların adi yerli markalarda çalışıyor yada ilişkisi varsa

11978 Mesaj
29 Ekim 2006; 21:05:02 

quote:

Orjinalden alıntı: opos

evinizde kullandıgınız adi malları burada övmeyin asla bir profilo, yerli montaj sıemens-bosch 20 sene çalışmaz ithalleri 25 senede çalışır bu türk malı hayranlıgınız bıktırdı siz kulanın ama başkalarına neden olmayın milletin parası yanmasın ben almanyadan miele getirdim 20 senedir çalışıyor ne iş yok servismiş yok bilmemneymiş iyi mallar her zaman heryerde tık demeden çalışır yerliler hariç

ayrıca millet evine regülatör alsın sırf adi mal övecegine bunu öv

bir beyaz eşya kaliteli ise üst modelse 50 sebede kulanılır sen zügürtsen kendine bak ben daima en iyilerinden yanayım yada akrabaların adi yerli markalarda çalışıyor yada ilişkisi varsa

Gürcan bey,benim artık eğlence kaynağımsınız.Size sadece gülüyorum.Makineniz başta Arçelik'ti sonra Siemens oldu şimdi de Almanya'dan Miele getirdiniz haa Bundan sonraki makinenizde Samsung olsun bari:) Bırakın bu safsataları.Aldığım ve aldırdığım yerli/ithal montajlı ürünler arızasız 20. yılına girince sizi evime çağıracağım sözüm olsun.
Diyecek söz bulamayınca da iftira atın,ben söyledim,üniversite öğrencisiyim ve hobi olarak yıllardır beyaz eşyalarla ilgileniyorum.Akrabalarıma da tavsiye eden ben olduğuma göre hiçbir tanıdığımın bırakın bahsettiğim markalarla,hiçbir beyaz eşya firmasıyla bir ilgisi yok.Bu benim araştırma ve tecrübemle edindiğim bilgiler.
Benim yerli veya yabancı hayranlığım yok,yerli hayranlığım olsa Arçelik vs. markaları,ithal hayranı olsam burada üretim yapmayan Miele'yi falan överdim.Buradan da taraf tutmadığım belli zaten.
İş eve regülatör takmakla bitmiyor,teknoloji sürekli gelişiyor,30 küsür senelik makineyi ben kullanmam,aynı özellikteki makineye 5 makine parası da ödemem.Beyaz eşyayı bir kere alıp ömür boyu bu işi unutmak isteyen Miele alsın,ama ben teknolojiyi takip ediyorum en fazla 25 yıla kadar kullanırım.Yani işin züğürtlükle ilgisi yok,terbiyeli konuşalım lütfen!Ben gereksiz yere pahalı olandan değil,hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olan maldan yanayım.30 küsür sene kullanmayacağıma göre paramı da sokağa atmam.Eski makinelerle şimdikiler arasındaki teknoloji farkına bakın,ki şimdi teknolojinin gelişme hızı çok daha fazla.
Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 29 Ekim 2006; 21:18:20 >

Uzaklaştırılmış
31 Ekim 2006; 23:54:27 

elektrolux hakkında bilgi

EWF 12115 MODELİ

Elektronik kontrol
''Fuzzy Logic'' akıllı sistem :Bir çamaşır makinesinin beyni olarak da düşünülen bu özellik, makinenin mantık kontrolünün yapıldığını ve işlemlerin basit hale getirildiğini gösteren bir unsurdur. Makineye konacak çamaşırların tipinin belirlenmesinden hemen sonra makine otomatik olarak harcayacağı su miktarını, tüketeceği elektriği ve yıkama süresini belirler.
30 cm çaplı kapak
% 40 geniş yükleme alanı ile büyük çamaşırları bile kolay doldurup boşaltmayı sağlayan ekstra geniş kapak
160°açılabilen kapak:Çamaşırları kolayca yerleştirme ve boşaltma olanağı sağlar.
Dijital gösterge ekranı
Program akış göstergesi:Yıkama sürecinin hangi aşamada olduğunu takip etme olanağı verir.
''Jetsystem'' Yağmurlama Sistemi :Jetsystem''de çamaşırları ıslatmak için kullanılan su kazandan alınır ve deterjan solüsyonu ile birlikte giyeceklerin üzerine sürekli olarak püskürtülür(kazan hareket etmediğinde bile). Böylelikle mükemmel yıkama ve durulama sağlanır; su enerji ve deterjandan %30''a varan tasarruf sağlanır.
Köpük önleme sistemi:Köpük fazlalığı durumunda makinenin otomatik olarak durulamaya geçmesini sağlayan sistem
Aktif durulama sistemi :Aktif durulama sistemi ile maksimum çamaşır yükü için minimum su tüketerek mükemmel durulama sonuçları elde edersiniz. Sudan daha iyi arındırılması için durulama devri sırasında çamaşırlar defalarca döndürülerek sıkılır.
Dengesiz yük kontrolü
Sıkma devri ufak adımlarla hızlanır, her adımda yükün eşit dağılımı sağlanır ve böylelikle olası dengesiz yük dağılımının önüne geçilir. Dengesiz yük kontrolü, kazan içindeki yükün eşit dağılımını sağlayarak makinenin ömrünü uzatır, sabit kalmasını ve sessiz çalışmasını mümkün kılar, sıkma performansını yükseltir.
Inverter motor :Inverter motor size maksimum konforu sunacak şekilde tasarlandı. Mekanik hareketlerindeki artış sayesinde çamaşırları yıkama süresini azaltan, yıkama performansını arttıran bu motor, kusursuz yıkama sonuçları ve düşük ses seviyesi garanti ediyor.
Su akış kontrolü :Giriş valfine entegre bir sensör ile yıkama sırasında mükemmel su miktarı kontrolü garanti eden ve çamaşır makinesinde beklenen su seviyesinde düşüşe hızlı reaksiyon veren bu ek güvelik aygıtı, Fuzzy-Logic sistemle kombine olarak en verimli tüketim değerlerine ulaşmayı sağlar.
Gecikmeli başlatma fonksiyonu :Makinenin çalışmasını istenen zamana ayarlamayı ve geciktirmeyi sağlayan program
Enerji tasarruf seçeneği :Pamuklu kumaşlar için enerji tasarruf seçeneği
Kolay ütüleme
30 dakikalık yıkama programı :Hassas kumaşlar için 30 dakikalık yıkama programı
Yünlü yıkama programı :Elde yıkanabilen yünlüler için hassas yıkama programı
Ekstra durulama :Hassas ciltler ve yumuşak su ekstra durulamayı gerektiren iki ana faktördür. Ekstra durulama, deterjan alerjisi olanlar, bebekler ve narin ciltli kişiler için deterjan artıklarını tamamen gideren ideal çözümü sunar.
Suda bekletme :Yıkama işlemi tamamlandığında yıkanan çamaşırlar makineden hemen boşaltılmayacaksa, geçen zaman içinde kırışabilirler. Suda bekletme, bu tür durumlarda önem taşır. Bu fonksiyon, çamaşırların minimum kırışıklıkla ütüye hazır olmasını sağlar.
İpekli kumaş yıkama programı
Ön yıkama programı
Narin yıkama programı
Hızlı yıkama programı
Elde yıkama programı
''Elde yıkayınız'' etiketli tüm çamaşırlar bu programla rahatça yıkanabilir. Maksimum yük 2 kg olmalıdır.
Boyutlar (YxGxD) (mm): 85x60x60
Sıkma Devri (d/dk): 700/900/1200
Kapasite (kg): 8
Enerji Sınıfı: A

local://upfiles/110484/30945E7BD5F44FBE9BB48E25F0776A6E.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Kasım 2006; 0:07:04 >

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2006; 0:05:18 

SIEMENS IQ 1633 HAKKINDA GENEL BİLGİ

OutdoorPlus programı, PowerWash, Hafıza
fonksiyonu, Yük tanıma, Deterjan dozaj tavsiyesi, Özel programlar:Renkliler eco, bluz gömlekler, günlük mikrofiber, ipekliler, tüller, Sentetik aktif ve Quick+Mix/Leke tavsiye programı, Kırışıklık önleme sistemi, % 40 kısaltılmış program süresi, Yünlüler/Elde yıkama programı, Hassas/ipekli çamaşır programı, 3D üstten duşlama sistemi
Enerji sınıfı: A Plus
Yıkama sınıfı: A
Sıkma sınıfı: A
Yıkama kapasitesi (kg) 6
Soğuk su girişi
aquaSensor II
Devir sayısı 400-1600
Program akış göstergesi LCD
Başlama zamanını erteleme
aquaStop / Çok katlı su koruma
Enerji tüketimi (su / elektrik) 43 lt/1,02 kWh
Çamaşır ekleme imkanı
180 derece açılabilir, 30 cm genişliğinde cam kapak, Köpük tanıma, Miktar otomatiği, hydroBall, çocuk kilidi, program akış göstergesi, dengesiz yük kontrolü.
Cihaz Ölçüsü : 85,2 x 60 x 59 cm

local://upfiles/110484/30D36397D6DE4D91BDE040FC6A257D13.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Kasım 2006; 0:05:55 >

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2006; 0:16:57 

ARİSTON ET 1400 (EX) SERİSİ

Estetik
Yükseklik (cm) : 100.0
Genişlik (cm) : 68.5
Derinlik (cm) : 72.0
Ekran
Dijital
Performans
Enerji verim sınıfı : A
Yıkama verimi sınıfı : A
Sıkma verimi sınıfı : A
Maksimum yükleme kapasitesi (kg) : 9
Ana fonksiyonlar
Sıkma hızı ayarı
Zaman erteleme fonksiyonu
Kolay ütü fonksiyonu
Hızlı yıkama fonksiyonu
Otomatik yarım yük
Çamaşır yüküne göre otomatik tüketim ayarı
Nevresim Takımları Programı
Günlük yıkama programı 30 dakika
Özellikler
Renk : Beyaz
Tambur Malzemesi : Inox -paslanmaz çelik
180° açılabilir kapak
Su taşma emniyet sistemi
Acqua kontrol su taşma emniyet sistemi

SİZE KULLANMA KILAVUZUDA BAKIN 13. SAYFADAN İTİBAREN TÜRKÇE

http://www.ariston.com....0_RO-TK-GR-HU-EO-PL.pdf

local://upfiles/110484/BBE9D631B8484F4BAC04ACC0BB06DAAD.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Kasım 2006; 0:26:10 >

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2006; 0:33:31 

ARÇELİK 8124 SJ
SİTESİNDE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

http://www.arcelik.com....&productCode=8908720100

local://upfiles/110484/DA275B67C8BE4A02B83501363BC77018.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Kasım 2006; 0:34:09 >

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2006; 18:35:23 

electrolux ,miele,,siemens...iyi markalardır.

ama çamaşırda 10 kg samsungu görmenizi tawsiye ederim.10 kg yıkama 6 kg kurutma

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2006; 23:26:57 

quote:

Orjinalden alıntı: doors

electrolux ,miele,,siemens...iyi markalardır.

ama çamaşırda 10 kg samsungu görmenizi tawsiye ederim.10 kg yıkama 6 kg kurutma

samsunglarda denge problemi var aldık ve geri verdik kötü bir makine
elektrolux kaliteyi baya düşürmüş tailanda,türkiyede çinde üretim yaptırıyor
sıemensde italleri çok güzel bende yerlisi var iyi degil ses çok amcamlarda itali mükemmel ötesi kendi var ses yok

75 Mesaj
15 Kasım 2006; 15:09:07 

Ailemin kullandğı Arçelik 33 yaşına girdi.Benden daha yaşlı :) Henüz tamir yüzü de göremedi. Eskiden Bosch teknolojisi kullandığı söyleniyor Arçeliğin. Şimdiki kalitesini bilmiyorum.
Ama elektrolüx kullanan çok arkadaşı var. Çoğu memnun. SAygılar.

75 Mesaj
15 Kasım 2006; 15:14:40 

Bu arada eşya buzdolabı.

209 Mesaj
19 Kasım 2006; 16:02:07 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyinfidan

Ailemin kullandğı Arçelik 33 yaşına girdi.Benden daha yaşlı :) Henüz tamir yüzü de göremedi. Eskiden Bosch teknolojisi kullandığı söyleniyor Arçeliğin. Şimdiki kalitesini bilmiyorum.
Ama elektrolüx kullanan çok arkadaşı var. Çoğu memnun. SAygılar.

o eski arçelikler gerçekten çok sağlam. bizim köyde de vardı..

4 Mesaj
19 Kasım 2006; 16:42:36 

En iyi beyaz esya markasi MIELE dir.
Beyaz esyanin mercedeside diyebilirsin ayrica.
Fiyatlari cok pahali olmakla beraber kullanim sureleri cok uzundur.

3089 Mesaj
19 Kasım 2006; 20:04:25 

bizde bunu yeni aldık.önceki makınemiz olan arçelik ç.makinesini 15 yıl kullandık.bakalım bosch nsaıl..maxx 7..

BOSCH Maxx 7

A Enerji Sınıfı'ndan % 10 daha verimli (Sadece 0,17kWh./kg.)
7 kg. çamaşır yıkama kapasitesi
Sıkma devri: 400-1000 dev./dk.
Soğuk su girişi
180° açılabilen, 30 cm. çapında büyük kapak
2 boyutlu Aqua Spar Su ve Enerji Tasarruf Sistemi
LED'li program akışı, kalan zamanı gösterme ve erteleme özelliği
Büyük dijital ekran içinde; program akışı, devir ve ısı seçimi, geç başlatma, kalan süre takibi
Bağımsız ısı ve devir seçimi
Tüm programlarda % 40 kısaltılmış program süreleri
TouchControl teknolojisi (Dokunmatik tuşlar)
İlave fonksiyonlar: Lekeliler, Ön yıkama, Kolay ütüleme ve Hassas durulama
Süper-Kısa program (15 dakika)
Son durulama suyunda bekletme fonksiyonu
Özel programlar: "Sensitive", "Sport/Fitness", "Mix" ve "Sentetikler özel"
Yünlüler ve Elde yıkama programları
Hassas/İpek programı
Miktar otomatiği, köpük tarama
Çok katlı su koruması
Dengesiz yük kontrolü
60° programda elektrik tüketimi: 1,19 kWh.
60° programda su tüketimi: 49 lt.
Boyutlar: 85 cm. x 60 cm. x 59 cm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURUM88 -- 19 Kasım 2006; 20:08:30 >

2567 Mesaj
19 Kasım 2006; 23:16:50 

çamaşır makinesinde :
quote:

20-25. (senelerden emin değilim.) senesini dolduran Arçelik 2100'dür. ARY 21 Rules!
Taş gibi çalışmaktadır.

Servis bu süre içerisinde evimize bir kere gelmiştir onda da makinanın üst kapağı açılıp bir perde halkası çıkartılmıştır. Problem çözülmüştür.

Yazlığımızda da AEG vardır. +10 senesi vardır herhalde. (Sıfır servis)
Kurutma esnasında üzerine sigarayı ters koyup dengede tutan servis elemanının şovunu asla unutamayız.

buzdolap : Yazlıktaki AEG'miz +25. senesini dolduruyor olmalı. Bir kere kapısındaki lastik şerit değişti.Artık en sonunda çürümüştü.
bulaşık makinesinde : Arçelik +10.senesinde olması gerekiyor . Kendisi bir 10 sene daha gidecek gibi görünüyor. :)

Düzeltme: Bulaşık makinamız 15-20 sene civarıymış. :)
Bir diğer düzeltmede; bu ürünlerin en iyisi olduğunu iddia etmiyorum.
Verdiğim örnekler kendi kullandığımz ürünlerin ömürlerini ve bakım/onarım masraflarını göstermesi için verilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 20 Kasım 2006; 23:34:23 >

5 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:50:40 

Miele den baskasını tanımam. Eski arceliklere gelince onlar eskiden simens patenti ile üretiliyordu.

2906 Mesaj
10 Aralık 2007; 23:01:43 

bir senelik konu

258 Mesaj
10 Haziran 2008; 14:06:11 

Evlilik hazırlıkları içerisinde olduğumdan 2008 haziran tarihi itibarı ile başlığı güncelliyor, cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler...

- Sony 47W805 - WD TV Live Media Player - ASUS K55VJ SX077D - Sony Xperia Z

20 Mesaj
10 Haziran 2008; 17:12:02 

ARKADAŞIM BENCE EN İYİ MARKA BEKO VE ARÇELİK HER BÖLGEDE SERVİSİ OLAN MARKALAR VEDE SATTIKLARI ÜRÜNÜN ARKASINDA DURUYOLAR
http://www.hemenalucuza...hp?do=catalog/show2&p=2 BURDAN BÜTÜN ÜRÜNLERE BAKABİLİRSİN

1689 Mesaj
10 Haziran 2008; 17:22:42 

quote:

Orjinalden alıntı: dino13

Evlilik hazırlıkları içerisinde olduğumdan 2008 haziran tarihi itibarı ile başlığı güncelliyor, cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler...

Candoğan kardeşim yukarıda yazmış, ancak tekrar özetlemek gerekirse:

Buzdolabı: Samsung, Sharp, Electrolux'ün Ophir serisi, General Electric, Amana, White Westinghouse, Siemens ve Bosch'un ithal modelleri, Whirlpool'un ithal modelleri.

Çamaşır makinesi: Miele, Electrolux, Bosch, Siemens, Profilo.

Bulaşık Makinesi: Siemens, Bosch, Profilo, Electrolux.

Fırın: Bosch, Siemens, Profilo, Electrolux, Whirlpool, Vestel.

quote:

ARKADAŞIM BENCE EN İYİ MARKA BEKO VE ARÇELİK HER BÖLGEDE SERVİSİ OLAN MARKALAR VEDE SATTIKLARI ÜRÜNÜN ARKASINDA DURUYOLAR
http://www.hemenalucuza...hp?do=catalog/show2&p=2 BURDAN BÜTÜN ÜRÜNLERE BAKABİLİRSİN

Servis iyi de, fiyatlardan hiç bahsetmemişsiniz. Özellikle çamaşır makinesi ve buzdolaplarının liste fiyatları uçmuş durumda

284 Mesaj
10 Haziran 2008; 20:01:26 

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Servis iyi de, fiyatlardan hiç bahsetmemişsiniz. Özellikle çamaşır makinesi ve buzdolaplarının liste fiyatları uçmuş durumda
arçeliğin buzdolapları inanılmaz derecede pahalı,inox buzdolabının fiyatı 3000 ytl den fazla.yerli bir markanın bu kadar pahalı olması anlaşılamaz bir durum.

11978 Mesaj
11 Haziran 2008; 18:01:53 

quote:

Orjinalden alıntı: dino13

Teşekkürler...

Şimdi en iyi marka şu dememin size hiçbir faydası olmayacaktır. 450YTL'ye göre en iyi makine başkadır, 900YTL'ye en iyi makine başkadır.

Bu açıdan bütçenizi belirtmeniz gerekiyor.

Ha bütçe derdiniz yoksa

En iyi buzdolabı: Amana'nın tüm modelleri
En iyi çamaşır makinesi: Miele W 3985 WPS
En iyi bulaşık makinesi: Siemens/Bosch T serisi
En iyi ankastre: Gaggenau

313 Mesaj
11 Haziran 2008; 18:45:42 

Hadi ben de yazayım kimse yazmamış galiba, elektrikli süpürgede BOSCH ve eski AEG'ler.Bu iki markadan başka süper çekişi olan süpürge bilmiyorum.Bizzat test ettim.Kendim Bosch kullanıyorum babaannemin ise 1000W AEG vampyr süpürgesi bendeki Bosch kadar iyi çekiyor. Yerliler içinde en iyisi bence ARÇELİK.Yerli üretim Profilo ve Siemens bulaşık makinalarını inceledim (Forum Çamlık Teknosa Mağazası) hiç bendeki Bosch bulaşık makinası kadar kaliteli durmuyor.Üst tablaları resmen yamuk.İthal ürünlerin yedek parçaları çok pahalı Hala bulaşık makineme üst sepet alamadım çünkü 110 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesilsiyah20 -- 12 Haziran 2008; 13:49:48 >

1689 Mesaj
11 Haziran 2008; 18:48:43 

quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

Hadi ben de yazayım kimse yazmamış galiba, elektrikli süpürgede BOSCH ve eski AEG'ler.Bu iki markadan başka süper çekişi olan süpürge bilmiyorum.Bizzat test ettim.Kendim Bosch kullanıyorum babaannemin ise 1000W AEG vampyr süpürgesi bendeki Bosch kadar iyi çekiyor.

Süpürgeyi unutmuşuz valla, küçük olduğu için gözden kaçmış herhalde
Halı yıkamayı da ben yazayım o zaman:) Philips Triathlon

313 Mesaj
11 Haziran 2008; 18:55:32 

Philips gerçekten çok süper bir makina.Ben Arçelik halı yıkama kullanıyorum.Çekişi iyi sayılır(210W) memnunum .Tek eksisi ise çok ağır ve temiz su tankını doldurunca denge sorunu oluyor.Halı yıkama alacaklara duyrulur.
quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Süpürgeyi unutmuşuz valla, küçük olduğu için gözden kaçmış herhalde
Halı yıkamayı da ben yazayım o zaman:) Philips Triathlon

1 Mesaj
24 Şubat 2009; 21:56:21 

meraba arkadaşlar ben uzun yıllar bossh ve arçelik servisinde teknisyenlik yaptım.Şimdi ise kendime ayit bir tamir dükkanım var.Bence beyaz eşya alırken önce markadan ziyade servise önem vermelisiniz .Bunun içinde ben sizlere arçelik öneririm hem yedek parça fiyatları ucuz,hem parça temini kolay ve en önemlisi disiplinli bir çalışma düzenleri var.En önemlliside tamemen yerli sermayeden oluşması.Boshh ise daha dorusu bossh-sıemens ürünleri kalitesi tartışılmaz ama tabiki ital ürünlerde geçerli bu dediğim türkiyedeki boss sıemens profilolar tekirdağdaki fabrikada üretiliyor ve almanyadaki cihazlarla arasında baya bi fark var.Servisi ise iyi fakat yedek parça fiyatları oldukça pahalıdır..Yani arkadaşlar sizlere tavsiyem arçelik den şaşmayın.

5481 Mesaj
24 Şubat 2009; 22:27:55 

bir sene geçmiş alan almıştır heralde

1 Mesaj
7 Mart 2009; 17:23:55 

ben evimde 18 yıldır profilonun ürünlerini kullanıyorum ve bugüne kadarda hiç bi sorun yaşamadım kızım yeni evlendi oda evine profilo ürünler aldı ve çok memnun aynı şekilde bende çok memnunum profilo üzerinede bi marka tanımam gerçi beyaz eşya almak bi şans işidir çok güvendiğiniz bi markayı gider alırsınız eve getirirsiniz 2 gün sonra arıza yapar veya yıllarca arıza yapmaz bu tamammen bi şanstır kimse şu iyidir bu iyidir diye hiç bi ürünün garantisini vermez sen alırsın arıza yapmaz bana önerirsin ben alırım arıza yapar............

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Gürcan bey,benim artık eğlence kaynağımsınız.Size sadece gülüyorum.Makineniz başta Arçelik'ti sonra Siemens oldu şimdi de Almanya'dan Miele getirdiniz haa Bundan sonraki makinenizde Samsung olsun bari:) Bırakın bu safsataları.Aldığım ve aldırdığım yerli/ithal montajlı ürünler arızasız 20. yılına girince sizi evime çağıracağım sözüm olsun.
Diyecek söz bulamayınca da iftira atın,ben söyledim,üniversite öğrencisiyim ve hobi olarak yıllardır beyaz eşyalarla ilgileniyorum.Akrabalarıma da tavsiye eden ben olduğuma göre hiçbir tanıdığımın bırakın bahsettiğim markalarla,hiçbir beyaz eşya firmasıyla bir ilgisi yok.Bu benim araştırma ve tecrübemle edindiğim bilgiler.
Benim yerli veya yabancı hayranlığım yok,yerli hayranlığım olsa Arçelik vs. markaları,ithal hayranı olsam burada üretim yapmayan Miele'yi falan överdim.Buradan da taraf tutmadığım belli zaten.
İş eve regülatör takmakla bitmiyor,teknoloji sürekli gelişiyor,30 küsür senelik makineyi ben kullanmam,aynı özellikteki makineye 5 makine parası da ödemem.Beyaz eşyayı bir kere alıp ömür boyu bu işi unutmak isteyen Miele alsın,ama ben teknolojiyi takip ediyorum en fazla 25 yıla kadar kullanırım.Yani işin züğürtlükle ilgisi yok,terbiyeli konuşalım lütfen!Ben gereksiz yere pahalı olandan değil,hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olan maldan yanayım.30 küsür sene kullanmayacağıma göre paramı da sokağa atmam.Eski makinelerle şimdikiler arasındaki teknoloji farkına bakın,ki şimdi teknolojinin gelişme hızı çok daha fazla.
Saygılar

290 Mesaj
7 Mart 2009; 19:53:49 

Linkteki bulaşık makinalarından tavsiye edebileceğiniz en fazla iki üründen birini bir dostuma aldıracağım Kriteriniz lütfen F/P Ziyade KALİTE ve kullanım rahatlığı,enerji verimliliği, olsun tavsiyelerinze şimdiden teşekkürler.LİNK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs37 -- 7 Mart 2009; 19:53:26 >

Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz.NFK

103 Mesaj
1 Ağustos 2009; 22:24:09 

Arkadaşlar en iyi bulaşık makinelerini sıralayacak olursak listemiz nasıl olur acaba?

Şimdiden herkese teşekkürler...

23 Mesaj
2 Ağustos 2009; 4:04:21 

Evime siemens buzdolabı, bulaşık makinası, fırın aldım. Çamaşır makinasını Arçelik almıştım. Sonuç olarak siemens 2 kez servise geldi; buzdolabında yiyecekler çok çabuk bozuluyor ve buzdolabı gürültülü çalışıyordu. (bir parçası değişti, ses azaldı ama devam ediyor yiyecekler hızla bozuluyor) bulaşık makinası leke bırakıyor. Fırının hamur işlerinde pişirme problemi var (üstü pişiriyor altı pişirmiyor, kenarlar hamur vs vs). Arçelik çamaşır makinası tıkır tıkır çalışıyor, bana mısın demiyor. Siemens aldığıma çoook pişmanım. Servisi de çok lakayıt; 2. kez geldiğinde adam sinirlendi, buzdolabının üzerindeki tv'nin antenini dolabı çekerken kırdı attı; hem kel hem fodul. Arçelik servis olarak bildim bileli işini daha profesyonel yapıyor.

2530 Mesaj
2 Ağustos 2009; 9:40:04 

Almanların her alanda malları sağlam otomobil,elektronık,beyaz eşya vs. Beyaz eşya alıcaksanız alman markalarını tercih edin ancak Türkiyede montajı olanlardan almayın başınız çok ağrıyabilirde ağrımaya bilirde şans işi Almanyadan gelen modelleri var onları tercih edin.Zamanında Almanyadan miele alıp gelmiş ailem uzun yıllar kullandıklarını söylüyorlar ben o zamanlar ufaktım

Nokia LUMIA 1320 Kullanıcılar Kulübü

9 Mesaj
16 Ağustos 2009; 23:13:55 

Merhaba,

Ben servis ağının kuvvetli olması, türk malı olması v.b. sebeplerden dolayı Vestel Hera 7007 satın aldım. Gayette memnunum.Tavsiye ederim.

9 Mesaj
18 Ağustos 2009; 9:09:55 

arkadaşım sen yeni çıkan makineleri boşver

Çamaşır makinesini Arçelik 2200 ler var onlar çok güzel çamaşır yıkıyo.ondan al bence bulabilirsen.
Ben beyaz eşyacıyım o makineyi ben bulamadım.
Bulaşıkta ise arçelik leydiler var onlardan bulmaya
bak.

Yeni çıkan makine alacam dersende hemen hemen hepsi aynı kalite bakımından.
Ama servis açısından arçelik daha iyi.evine 3 kere gelirlerse makinanın değişmesi için rapor yazıyolar.veya kendileri alıp yenisini getiriyolar.diğerleri 30 seferde gelseler 30 günü geçsede yenisini vermezler

20095 Mesaj
18 Ağustos 2009; 9:42:31 

quote:

Orijinalden alıntı: pavel09

Boshh ise daha dorusu bossh-sıemens ürünleri kalitesi tartışılmaz ama tabiki ital ürünlerde geçerli bu dediğim türkiyedeki boss sıemens profilolar tekirdağdaki fabrikada üretiliyor ve almanyadaki cihazlarla arasında baya bi fark var.Servisi ise iyi fakat yedek parça fiyatları oldukça pahalıdır..Yani arkadaşlar sizlere tavsiyem arçelik den şaşmayın.

Yani Tekirdağ' da üretim yapıyor diye kaliteden ödün mü veriyorlar?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

7 Mesaj
14 Eylül 2009; 3:42:36 

buzdolabı: sub-zero ve general electric.
ç.m.: miele
ankastre:wolf ve miele
b.m.:electrolüx ve miele

bahaneniz çoktur bunlarda benim düşüncem :)saygılar.

7 Mesaj
14 Eylül 2009; 3:45:01 

bu arada aklıma takıldı bosh-sıemens çerkezköy deilmiydi üretim.yoksa benmi yanlış araştırmışım

768 Mesaj
18 Eylül 2009; 23:45:54 

çerkezköy bilgisi doğru...

Samsung Galaxy S3

142 Mesaj
19 Eylül 2009; 17:20:35 

Çerkezköy zaten Tekirdağın ilçesi

138 Mesaj
3 Aralık 2009; 9:20:35 

bu markanın özellikle bu modeli hakkında yorumlarınız neler?

miele nin bu ürüne denk gelen modeli hangisi ?

şimdiden.. tşkler..

http://www.biralisveris...=%C7ama%FE%FDr+Makinesi

http://www.biralisveris...=%C7ama%FE%FDr+Makinesi

0

Ekteki dosya (1)

1548 Mesaj
5 Aralık 2009; 22:22:41 

Tek tek yazmaya gerek yok heryerde Siemens. Evleneli 1 sene oldu tüm beyaz eşyaları siemensten aldık çok memnunuz. Tavsiye ederim.

LAMBORGHINI Murcielago LP640 - Ayfon, Ayfon 3g, Ayfon 3g S, Ayfon 4, Ayfon 4 S, Ayfon 5, Ayfon 5 S - Samsung Full HD LED 9000 55" - Playstation 1, 2, 3, 4 - Nintendo Wii - XBOX, XBOX 360, XBOX One Çeşitli çap ve ebatta 24 ayar Trabzon burmaları

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2009; 15:29:40 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukan2009

Merhaba,

Ben servis ağının kuvvetli olması, türk malı olması v.b. sebeplerden dolayı Vestel Hera 7007 satın aldım. Gayette memnunum.Tavsiye ederim.

Vestel Arçelik Türk Malı değil.
Dışardan malzemeler geliyor Türkiyede montajı yapılıyor sadece.

155 Mesaj
25 Aralık 2009; 17:39:02 

En iyi ocak markası ne peki ankastre ve normal olarak ?

300 Mesaj
31 Aralık 2009; 16:42:40 

EN İYİ DEMİYİMDE ŞUANKİ KALİTEDE VE FİYAT BAZINDA DÜŞÜNÜRSEK YERLİ MARKALARLA AYNI SEVİYEYE GELEN MARKA "ELECTROLUX" MARKASI OLABİLİR.

9 Mesaj
18 Ocak 2010; 22:20:08 

quote:

Orijinalden alıntı: DevoN

Vestel Arçelik Türk Malı değil.
Dışardan malzemeler geliyor Türkiyede montajı yapılıyor sadece.

Vestel de Arçelik te Türkiye de üretiliyor. Lütfen bu tür firmalara haksızlık etmeyelim. Biraz araştırmalanızı tavsiye ederim. Mesela google vestel yazın. bi bakın :)

Uzaklaştırılmış
19 Ocak 2010; 0:22:06 

quote:

Vestel de Arçelik te Türkiye de üretiliyor. Lütfen bu tür firmalara haksızlık etmeyelim. Biraz araştırmalanızı tavsiye ederim. Mesela google vestel yazın. bi bakın :)

Türkiyede montajlanıyor, hiç bir şey Türk malı degildir, ama siz öyle mutlu oluyorsanız öyle sanın, bizce sakıncası yok, amaç siz mutlu olun,

siz google yazınca her şeye inanmayın ben size öyle görüntüler, öyle resimler koyarım yada çekerimki gecekondu yerini süper tesis sanırsınız biz eskiden yapıyorduk.

22 Mesaj
18 Şubat 2010; 23:09:10 

baştan sona okudum bütçemin elverdiği beyazeşyalar konusunda bi istikrar yok anlaşılan. biri çok memnun diğeri iade edene kadar akla karayı seçmiş..
ee ne yapcaz şimdi :D

50

3103 Mesaj
23 Mart 2010; 2:22:22 

quote:

Türkiye'de üretiliyor değil de, dışarıdan gelen parçalar Türkiye'de birleştiriliyor desek

86 Mesaj
20 Nisan 2010; 17:18:33 

buzdolabı : i AEG 33 seneden beri çalışıyor yalnızca taşınma sırasında oluşan çizikleri var çürüme bile yok, öğrenci olduğumdan benim evimde. Evimizdeki arçelik aldık sesinden durulmuyor daha 4. senesinde motoru bozuldu yapıldı hala sesli.

3103 Mesaj
20 Nisan 2010; 18:23:11 

quote:

Orijinalden alıntı: _U_U_R_

Örnek:

çamaşır makinesinde : miele
buzdolabı : liebherr veya white westinghouse
bulaşık makinesinde : miele ya da siemens
fırında: franke ankastre, miele

yorum : en kalitelileri yazdım, fiyatları maalesef çok yüksek

977 Mesaj
20 Nisan 2010; 22:23:01 

bence;

soğutucu=1.sub zero 2.amana 3.white westinghouse 4.ge 5.electrolux ailesi 6.arçelikin üst modelleri
çamaşır makinesi=1.miele 2.bosch-siemens 3.yok
bulaşık makinesi=1.siemens 2.yok
fırın=fikrim yok
tv=1.sharp 2.bang-olufsen

Erkek adam VOLVO kullanır. (sebebi logosunda belli)
Delikanlı adam renkli takım tutmaz. (BeşiktAşk)

141 Mesaj
21 Nisan 2010; 10:07:28 

Samsung hiçbir alanda ilk 10'a bile giremez.

11978 Mesaj
21 Nisan 2010; 11:11:58