Şimdi Ara

Yılın ikinci çeyreğinde HTC kara geçmeyi başardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yılın ikinci çeyreğinde HTC kara geçmeyi başardı

2011 yılında bu yana akıllı telefon pazarında sürekli kan kaybeden ve premium amiral gemi modellerine rağmen beklediği çıkışı yapamayan HTC yılın ikinci çeyreğinde nihayet umut ışığını gördü.

İyi geçmeyen Mayıs ayına rağmen Haziran'da satışlarını bir miktar artıran HTC, yılın ikinci çeyreği itibariyle 92 milyon dolar kar elde etmeyi başardı. Firmanın toplam geliri ise 2.2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam geçen yıl aynı döneme göre oldukça benzer. 

Birden fazla amiral gemi modeli yerine tek bir amiral gemi modeline odaklanan ve alt seviye pazara da birkaç iddialı model sunan HTC görünüşe göre bu stratejisinin karşılığını almaya başladı. Maliyeti kurtarmayacak alanlardan uzak durmayı tercih eden firma uzun süredir Windows Phone ekosisteminde de sessizdi.

Firma Asya pazarına yönelik One E8 ve One mini 2 modellerine bir süre önce resmiyet kazandırmıştı. Bu modellerin de katkısıyla yılın üçüncü çeyreğinde karlılığın devam etmesi öngörülüyor.  

Kaynak:http://media.corporate-ir.net/media_files/IROL/14/148697/MonthlyRevenues/HTC%20Releases%20Unaudited%20Results%20for%202Q14.pdf

• Zaaa sonunda xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun bir aranın sonunda :D

• 2.500 den iteleliyor artık geçsin kara

edit: beni eksileyenlere bakılırsa ülkemizde de iyi satmış helal olsun.

not: m7 kullanıcısıyım fanboyluk yok ortada ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens.aslan -- 3 Temmuz 2014; 17:20:08 >
  • Tum forum eleştirirken adamlar kara gecti bizde mı sorun var. Demek ki sunu sunu sunu koysun kesin yok satar teorileri her zaman tutmuyor.
    Ben de doğru bulmuyorum fiyat politikalarını ancak yuksek kar ile az satıyor öz satıyor heralde.
    Mesela m8 i 1500 e satsa karını belki 4 e bölecek peki satışlar 4 katına çıkacak mı. Mesele bunun hesabında galiba.

• Çercevesi ekrandan büyük telefonlar tuttu demekki

• htc türkiye ekibini değiştirse tamamen kara geçecek inş değiştirirlerone m8 dışarda tüm telefonlarla aynı fiyat en fazla 5 10 dolar fark var bizim burda mübarek 300 tl var o paraya koyun kesilir la :D

• Uzun sürdü baya be

• öyle yorumlar yazmışlar ki türkiye'de 2500 liraya sattıkları için kara geçmişler sanki
  • Forum o kadar "bu fiyatla gelirsen batarsın." "batmaya mahkumsun" vs. diye yorumlar yapıyordu ama adamlar toplamaya başladı yavaş yavaş.He bir süre sonra da "bende 2500 liraya satsam ben de kar ederim" diyenler de çıkabilir Sadece cihazla değil kılıf ile de inovasyon nedir gösterdiler.Benim temennim kameranın 4 değil de en az 8 MP olması.Onun dışında HTC=Kalite ister 250 lira olsun ister 2500 lira olsun.
  • DH Üye profili:

Haber: HTC Yine zarar açıkladı!
    Üye: 2.500 TL'den telefon satmaya kalkışırsa normaldir yani.

Haber: HTC Uzun aradan sonra kara geçti!
    Üye: 2.500 TL'den telefon satıyor bir zahmet geçsin yani..

Tuhafsınız.

• şu habere olumlu cevap yazanlar yok htc kalite yaw yo yee tarzı vs. üyeler zaten htc fanboyları oluyor ;)

• Şaşırdım bu fiyat politikasıyla büyük iş başarmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: İstanbulBeyfendisi

şu habere olumlu cevap yazanlar yok htc kalite yaw yo yee tarzı vs. üyeler zaten htc fanboyları oluyor ;)

htc kullan anlarsın birader
  • e8 iyi de mini 2'den bi halt olmaz.
    telefon 1600'den aşağı gelmez. gelse fe zaten 5.2"lik g2 boyutunda.

• Biraz değişiklik yapsalarda daha çok kar ederlerdi.
  • Yıl 2016:Samsung tarihi boyunca ilk kez zarar açıkladı
  • İlk defa yorum yapıyorum, HTC'den daha çok sevindim kar yapmalarına oh be
  • quote:

Orijinalden alıntı: jinjin

İlk defa yorum yapıyorum, HTC'den daha çok sevindim kar yapmalarına oh be

Daha güzel kazıklarlar artık değil mi?
  • M8 e sanal tuş koymasaydı eminim bir kaç ay daha erken olurdu kara geçmesi sırf bu yüzden alamıyorum almıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.