Şimdi Ara

Lumia 830 olduğu iddia edilen bir cihaza ait görsel internete sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lumia 830 olduğu iddia edilen bir cihaza ait görsel internete sızdırıldı

Nokia'nın mobil cihaz bölümünü satın alması ile birlikte Microsoft'un bu yıl için planladığı yeni Lumia cihazları merakla bekleniyor ancak firmadan henüz resmi bir hamle gelmiş değil. Ancak bazı sızıntı ve görseller ile yol haritası az çok belli olmuş durumda. 

Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Microsoft bu yıl için Windows Phone 8.1 ile çalışan 4 farklı Lumia akıllı telefonu planlıyor. Bunlardan birisi görseli internete sızan Lumia 830.

Lumia 820 modelinin devamı olacağı düşünülen Lumia 830 orta üst seviye segmente konumlanacak alüminyum bir çerçeveye sahip olacak. Arka kameranın da şu an ki ortalamanın üzerinde bir çözünürlükte geleceği tahmin ediliyor.

Geleneksel olduğu üzere giriş seviyesine hitap eden bir Lumia modeli de listede mevcut. Rock kod adlı bu cihazın 4.3 inç ekranlı Lumia 530 olduğu belirtiliyor.  

Selfie tutkunlarını unutmayan Microsoft, 4.7 inçlik Superman kod adlı bir Lumia akıllı telefonu hazırlıyor. Bu telefonda 5MP çözünürlükte ön kamera ve çeşitli optimizasyonlar yer alacak. 

Bu yılın amiral gemi modeli ise McLaren kod adlı bir cihaz. Lumia 1020 modelinin devamı niteliğinde olması beklenen McLaren'in önceki nesil ile benzer çözünürlükte bir kamera ile gelmesi bekleniyor. Bu modeli özel yapan ise Kinect benzeri 3D hareket algılama sistemine sahip olması. Ekranın üzerinde çeşitli parmak hareketleri ve kaydırma işlemleri ile bazı fonksiyonların icra edileceği cihazda özel bir arayüz de yer alacak.

Bir videosu da internete sızdırılan bu arayüz mixView adını taşıyor ve 3D hareketlere göre optimize edilmiş farklı ögeler mevcut. Cihazların ne zaman lanse edileceği konusunda bir bilgi yok ancak geçen seneki gibi Eylül veya Ekim aylarında tanıtılabileceği konuşuluyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Microsoft-planning-at-least-3-new-Windows-Phone-8.1-phones-fourth-one-could-be-Nokia-Lumia-830-and-it-just-leaked-out_id57787

• Lumia serisinin tasarımı da sıkmaya başladı yavaştan. Lumia 925'ten devam edin tasarımı çok daha iyi.

• Kasayı 930'un ki gibi yapmışlar galiba. İsim olarak da 830 olması benzerlik taşıyor. Güzel düşünmüşler orta-üst seviye için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prototip olabilir zira htc prototipleri de bu şekilde çıkıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 3 Temmuz 2014; 13:22:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

Lumia serisinin tasarımı da sıkmaya başladı yavaştan. Lumia 925'ten devam edin tasarımı çok daha iyi.

Lumia serisinin tasarımları gayet güzel.Fakat 1020'deki gibi çok kaba duran çıkıntılı kamera tasarımı bozuyor.830 denilen bu cihazdada kamera tarafında 1020 benzeri bir kamera tasarımı kullanılmış.Ben şahsen 1020'nin kamera tasarımını beğenmedim.Bu cihazın kamerasında pek hoş durmuyor.Fakat bu cihazı çöp yapacağı anlamına gelmiyor.

Herkesin görüşü aynı değil seven var sevmeyen var.
  • 820 de yaptıkları gibi pil koymayı unutmasınlar bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

Lumia serisinin tasarımı da sıkmaya başladı yavaştan. Lumia 925'ten devam edin tasarımı çok daha iyi.

Lumia serisinin tasarımları gayet güzel.Fakat 1020'deki gibi çok kaba duran çıkıntılı kamera tasarımı bozuyor.830 denilen bu cihazdada kamera tarafında 1020 benzeri bir kamera tasarımı kullanılmış.Ben şahsen 1020'nin kamera tasarımını beğenmedim.Bu cihazın kamerasında pek hoş durmuyor.Fakat bu cihazı çöp yapacağı anlamına gelmiyor.

Tasarım göreceli kavram olmasına rağmen sürekli aynı yemeği ısıtıp ısıtıp koyunca seveni bile soğutuyor. Ki ben OmniBalance tasarımına bayılan biriydim orta alt üst hepsinde kullanmaya başlayınca o bile sıkmaya başladı. Cihaza da çöp ibaresi kullanmadım belirtmenize anlam veremedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

Tasarım göreceli kavram olmasına rağmen sürekli aynı yemeği ısıtıp ısıtıp koyunca seveni bile soğutuyor. Ki ben OmniBalance tasarımına bayılan biriydim orta alt üst hepsinde kullanmaya başlayınca o bile sıkmaya başladı. Cihaza da çöp ibaresi kullanmadım belirtmenize anlam veremedim.

Öncelikle şunu söyliyim aynı yemeği ısıtıp ısıtıp koyma işini en iyi "Apple ve Samsung" yapıyor.Tasarım konusunda en fazla çeşitliliği nokia sağlıyor.Cİhaza çöp ibaresi kullandığınızı ima etmedim ki zaten.Tasarımı beğeniceksiniz diye bir kaidede yok.Sizin açınızdan tasarımı hoş görünmesede, benim açımdanda kamerası hoş görünmesede bu cihazın tasarımının kötü olduğunu göstermez "çöp" kelimesini kullanırken bunu demeye çalıştım.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 3 Temmuz 2014; 13:57:06 >

• İşletim sistemine ısınamadım.

Fakat lumia serileri harbiden güzel.
  • Amerikaya aciyorum, film cekecek parasi var ama fikirleri yok

Fransaya aciyorum , film cekecek fikirleri var ama parasi yok

Samsunga aciyorum , telefon parasi var ama tasarimlari yok

Nokia ya aciyorum , telefon yapacak tasarimlari var ama parasi yok

• pro-üye P kullanıcısına yanıt

Microsoft'un da parası yoksa artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kameranın telefonu var

• ulan hepsi aynı tasarımı ısıtıp ısıtıp koyuyor ayıp be
  • arkadaşlar siz de bi alemsiniz, cihazda WP şeysi yüklüyken gidip tasarımını falan eleştiriyorsunuz

• Tasarım genel olarak beğenilmemiş ama ben çok beğendim, anlaşılan bu sene ki lumialar da köşeli yapı kullanılacak.

• WP çok sağlam da arayüz beni bitiriyo ya şöyle göze hoş gelen bi tasarım olamaz mı arkadaş android sırf arayüz çeşitliliğinden kazanıyo

• Tasarım iyi değil, yazılımı zaten söylemeye gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam net göremiyorum ancak kasa biraz kalın gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Tasarım genel olarak beğenilmemiş ama ben çok beğendim, anlaşılan bu sene ki lumialar da köşeli yapı kullanılacak.

Lumia 930 tasarımını bu yüzden çok beğendim.Hele ki turuncu renkli olanınıBu şu ankinin de tasarımı gayet güzel cihaza lafım yok fakat benim açımdan yuvarlak kamera çerçevesi hiç yakışmıyor bu telefona.Hele 1020 telefonun kamerası değil de kameranın telefonu var gibi bir görüntü oluşturuyor.Tabi bu yuvarlak kamera çerçevesini seven arkadaşlarda var.Bu durum tamamen kişinin kendisiyle alakalıdır.Hadi bakalım hayırlısı..

• Tasarım falan değilde, gözüm direk NOKIA yazısını aradı; bi an için göremedim sandım, başlıyodum microsofta sinkaflı küfürleri giydirmeye
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.