Şimdi Ara

GENİŞ OTOMOBİL KULLANMAK ZOR DEĞİL Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
14.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çevremde D sınıfı(Passat, İnsignia, Mondeo vb.) araç almak isteyenler görüyorum. B sınıfı Corsa sahibiyim. Aracımın 1737 mm kasa genişliği var. Şehir içi kullanımı, dar sokak, park manevraları çok kolay. Megane 2 sedanı orta zorlukta kullandım. D sınıfı araç hiç sürmedim, sürmek de istemem bu nedenlerle. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Park ve manevra hariç büyük aracın kullanımı daha kolay geliyor. Geçtiğimiz yıl kuzenin iş aracı Ducato'yu kullanmıştım çok rahat gelmişti
  • Şunu unutmayın aracın boyutu büyüdükçe kullanımı daha kolaylaşır. Daha iyi hakim olursunuz araca. Evet uzun geniş aracın biraz park sıkıntısı olabilir.
  • Mondeo dar sokaklar harici sorun olmuyor. Borada hiç bir sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Mondeo dar sokaklar harici sorun olmuyor. Borada hiç bir sorun yoktu.
    Park sıkıntısı dışında bir sorun yaratmıyor. Ona da zamanla alışılıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huka Sampos

Park sıkıntısı dışında bir sorun yaratmıyor. Ona da zamanla alışılıyor zaten.

Alıntıları Göster
    Dacia lodgy kullanıyorum mpv sınıfı bir araç olmasına rağmet sıkıntı yok. Bende acemiyim ama gözüme her kestirdiğim yere giriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert103

Dacia lodgy kullanıyorum mpv sınıfı bir araç olmasına rağmet sıkıntı yok. Bende acemiyim ama gözüme her kestirdiğim yere giriyorum.

Alıntıları Göster
    E sınıfı da kullanıyorum B sınıfıda, vitoda. aracın geçeceği delik olsun yeter. tabi büyük arabanın geçemeyeceği bazı yerlerden ufaklar sığıyor ancak taksici falan değilseniz haftada 1 kere bile zor denk gelirsiniz.
  • E sınıfı Volvo S80 T6 kullanıyorum.
    Şehir içinde dar sokaklarda dönüşlerde iki tarafta da araba varsa bazen tek manevrada dönemeyebiliyor.
    Park yeri paralel park ise her boşluğa sığamayabiliyor.

Diğer zamanlarda çok rahat. Bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

E sınıfı da kullanıyorum B sınıfıda, vitoda. aracın geçeceği delik olsun yeter. tabi büyük arabanın geçemeyeceği bazı yerlerden ufaklar sığıyor ancak taksici falan değilseniz haftada 1 kere bile zor denk gelirsiniz.

Alıntıları Göster
    Bence tam tersi büyük araba daha kolay geliyor. 2 gün binin alışırsınız zaten. Park'ta biraz sıkıntı oluyor ama o kadarıda olsun

• D segment uzun genis arabalarda tek problem park yeri baska sıkıntisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

D segment uzun genis arabalarda tek problem park yeri baska sıkıntisi yok.
    Ben küçük arabada sıkılıyorum.Daral geliyor.Geniş araçda rahatım.Tek sıkıntı oda sayılırsa park yeri.Oda sorun değil 10 fazla atarım rahat rahat park ederim.
  • Buyuk araci gozunuzde buyutmeyin. ilk arabam getz di park ozurlu biriyken astra da park olayini astim nedendir bilmiyorum astrami park ederken hic zorlanmiyorum soformu oldum ne
  • Büyük araba trafikte her zaman avantajlı, senden küçük aracı olan herkesi sıkıştırabilirsin. Yanlız park konusunda sıkıntı olabilir onuda sanayide 50 liraya park sensörü taktırıp zamanla çözersin.
  • Suan hem vito hem insigniayi aktif olarak kullaniyorum.Vitodan sonra insignia oyuncak geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

Suan hem vito hem insigniayi aktif olarak kullaniyorum.Vitodan sonra insignia oyuncak geliyor.
    Geniş araçla kendini daha güvende hissedersin ve kullanımı küçügü göre çok daha kolaydır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pars SouL

Geniş araçla kendini daha güvende hissedersin ve kullanımı küçügü göre çok daha kolaydır.

Alıntıları Göster
    İlk araba kullanmayı öğrendiğim ve acemiliğimi bu arabada attım 164 binden 190 bin'e dayadım ayıptır söylemesi.. ve şuan kullandığım 2009 model aveo'dan daha rahat ve manevra park kabiliyeti çok daha üstün.. köye her gidişimde sarılıyorum valla arabaya

• Bir kişi de yoğurdum ekşi demez. Büyük aracın şehir içinde küçük araca göre ne kolaylığı olabilir? Küçük araç dar şeride girer, tek şerit yolda u çeker, kolayca park edilir. Verdiği his sorulmamış geniş otomobil kullanmak zor mu denmiş, evet zor. Bunun şoförlükle alakası yok aracın boyutları belli.

Uzun yol olsa tabiki tam tersi durum geçerli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Bir kişi de yoğurdum ekşi demez. Büyük aracın şehir içinde küçük araca göre ne kolaylığı olabilir? Küçük araç dar şeride girer, tek şerit yolda u çeker, kolayca park edilir. Verdiği his sorulmamış geniş otomobil kullanmak zor mu denmiş, evet zor. Bunun şoförlükle alakası yok aracın boyutları belli.

Uzun yol olsa tabiki tam tersi durum geçerli olur.
    Şehir içinde büyük otomobil işkence, hele ki İstanbul gibi bir şehirde C sınıfı sedan bir otomobili park edecek yer bile bulamıyoruz. Şehir içi kullanımı için kesinlikle B sınıfı çok ideal, park derdi düşündüğümüz en son şey oluyor. Büyük otomobilin derdi de büyük oluyor, masrafı da.

En mantıklısı C sınıfı HB gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Şehir içinde büyük otomobil işkence, hele ki İstanbul gibi bir şehirde C sınıfı sedan bir otomobili park edecek yer bile bulamıyoruz. Şehir içi kullanımı için kesinlikle B sınıfı çok ideal, park derdi düşündüğümüz en son şey oluyor. Büyük otomobilin derdi de büyük oluyor, masrafı da.

En mantıklısı C sınıfı HB gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    Bir süre kullanınca alışıyorsun. Ama park ederken arkasının nerde bittiğini tam olarak kestirmek zor oluyor başlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekleGeliyorum

Bir süre kullanınca alışıyorsun. Ama park ederken arkasının nerde bittiğini tam olarak kestirmek zor oluyor başlarda.

Alıntıları Göster
    segment yükseldikçe kullanış daha konforlu daha rahat oluyor . ama şunuda bilmelisinizki kullandığınız corsa nın 2-3 katını yakıyor bahsettiğiniz araçlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.