Şimdi Ara

ERKAYALAR CAN YAKMAYA DEVAM EDİYOR KAZIK FİYATIN ÜSTÜNE BİRDE HAKSIZLIKLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
0
Favori
24.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÇOK KIYMETLİ ARKADAŞLAR DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNELERİNDE CANON MARKANIN KALİTESİNDEN FOTOĞRAFLARIN NETLİK VE RENK CANLILIĞINDAN ÇOK MEMNUNUM .

ÇEVREMDEKİ PEK ÇOK ARKADAŞA CANON MARKADA AMATÖR MAKİNELERİ BİZZAT KENDİM SATIN ALDIM. AMA TÜRKİYE DE BU GÜZEL MARKANIN TEK DAĞITICISI OLAN ERKAYALAR GERÇEKTEN ÇOK SNİR BOZMAYA BAŞLADI. ÖNCE GENEL ELEŞTİRİLERİMİ YAZIP SON OLAYI ANLATMAK İSTİYORUM.

1- YURT DIŞI FİYATLARININ İKİ KATINDAN FAZLASI BİR FİYATA SATILIYOR ÜRÜNLER. MESELA ABD DE 330 DOLARA SATILAN S3 IS TÜRKİYE DE ORTALAMA 850 DOLAR CİVARINDA ( 1250 YTL ) YANİ İKİBUÇUK KAT FARK VAR ABD DEDE GÜMRÜK VE VERGİ VAR. NİKON, SONY KODAK VE HP DE FARKLAR BÖYLE DEĞİL BUNUN TEK NEDENİNİN ERKAYALAR OLDUĞU ESKİDEN BERİ SÖYLENİYOR.

2- ERKAYALAR MÜŞTERİYİ KAZIKLAMAK İÇİN ELDEN GELENİ YAPIYOR.
    GARANTİYİ İŞLETMİYOR HAKSIZ OLARAK TAMİR PARASI ALIYOR

ONDAN FAZLA CANON MAKİNE ALDIM VE BAŞIMA ÇOK OLUMSUZ OLAY GELDİ. SON KAZIKLANMA DURUMUNU BİR SONRAKİ MESAJDA ANLATACAĞIM.
    DESTEK VE YARDIM BEKLİYORUM BU KONUDA HERKESE SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 19 Eylül 2006; 13:47:56 >

• o zaman ordan almanin yani canonun garantilisi bir ise yaramiyor.Ben acıkcasi Gittigidiyordan Canon s2 aldim 700YTL'e 1Gb kart + 512 kart aldim yanında menüsü TR kullanım klavuzu tr [ing'te var] gayette memnunum.
    Şimdi bunu gorunce iyi ki almamışım diyorum.
  • Aslında Canonun avrupa ofisine bi mektup yazıcaksın (e-mail diil, mektup!)... distrubitorden rahatsızlık duyuldugunu ve fahiş sayılabilecek fiyatlarla makina sattıgına... vs vs .. iyi bi dille3 anlatıcaksın ... çok büyük ihtimalle dikkate alınır... ve bişeyler yapılır.. sonucta bu Canonun da elinde biraz... belkide birazcıkta bizlerin...
  • Bizde şimdi yediğimiz 100 euro kazığın hatta kandırmanın sıkıntısı içindeyim

OLAY ANLATAYIM :
    Çok sevdiğim öğretmen arkadaşıma 3 ay önce Canon A 610 dijital makine aldık

Bir ay geçmeden makinenin mercek kısmı çalışmamaya başladı yani makineyi açtığımızda makine zorlanoyor ama mercek kapağı açılmıyordu bizde ne bilelim önce satın oldığımız firmaya sorduk ve garanti için gönderdik Erkayalar İstanbul'a adamları aradık dediler ki siz bu makineyi düşürmüisünüz o nedenle para ile tamir edeceğiz ve bedeli 300 ytl Yani makine fiyatının yarısına yakın .

tüm bunlar arkadaşımın çok canını sıktı. hayır bu durumda tamir ettirmeyeceğiz dedik vebaşladık erkayaların farklı telefonlarını arayarak durumu anlatmaya Melekgibi bir kişilik olan arkadaşım görevlilere defalarca yeminler etti ama adamlar ille de kardeşim bu düşürülmüştür yoksa mercek kısmı ( Motor) neden bozulsun.

Arkadaş makinemi gönderin ben kendim tamir ettireceğim ve sizi ilgili yerlere şikayet edeceğim demiş adamlarda tama gönderelim deyince arkadaş bu yaptığınız şerref***** ( bilerek kendim koydum noktaları) falan diyerek telefonu yüzlerine kapatmış adamlar arayarak abi 300 ytl yerine 100 Euro ya güzellikle kapatalım şu işi demiş ve Arkadaşım da işin iyice uzamasından bıktığı için tama demiş.

şimdi 188 ytl ye tamir edilen makine elimizde ama arkadaşım halla çok moralsiz.

ADAMLAR GARANTİYİ İŞLETMEMEK VE PARA KOPARMAK İÇİN BİZİ YALANCI YERİNE KOYDULAR.

BEN BU HAKSIZLIĞA KARŞI SESİMİZ ÇIKARALIM DİYORUM

HERKESE SAYGILAR

• walla... öyle bi küfür ettimki... forumun seviyesini düşürmemek için yazmyorum ...
    .. terbiyesizler...
    böyle şeymi olur yaa... maina tamiratı için ilk önce 300 sonra 180 e düşmüşler.. bu ne yaa.. ne mantık
    işte bunu aynen şikayet ediceksin .. belgeleyip ... .. yapın arkadaşlar... kayıtsız kalmaz... şikayet edin canon a
  • dua edelimde makinanın başına bişey gelmesin, bozulursa eğer bunların elinde vay halimize.
  • konuyu başlatan arkadaşın yazdığı cümle:''YURT DIŞI FİYATLARININ İKİ KATINDAN FAZLASI BİR FİYATA SATILIYOR ÜRÜNLER. MESELA ABD DE 330 DOLARA SATILAN S3 IS TÜRKİYE DE ORTALAMA 850 DOLAR CİVARINDA ( 1250 YTL ) YANİ İKİBUÇUK KAT FARK VAR ABD DEDE GÜMRÜK VE VERGİ VAR. NİKON, SONY KODAK VE HP DE FARKLAR BÖYLE DEĞİL BUNUN TEK NEDENİNİN ERKAYALAR OLDUĞU ESKİDEN BERİ SÖYLENİYOR''....Harfiyen katılıyorum.Türkiye'de distribütörlerin karı haddinden çok çok fazla..
  • Arkadaslar bosuna mücadele vermeyin hiç birsey olmaz düzel böyle gelmiş böyle gider yapacagınız en iyi sey benim gibi ürünlerinizi yurt dısından alacaksınız makinemi aldıgımda 1400ytl idi tr fiyatı herseyi dahil 800ytl ye mal ettim arıza yapsa ne yazar gidipte 600ytl lik arızamı yapacak her turlü yine kardayım bide buradan garantili alınıyorda ne oluyor alın işte arkadas ne güzel anlatmıs garantiyi işletmiyorlar ee ne oldu simdi garanti hepsi yalan oldu olan bizim paraya oldu herkese önerim bi yolunu bulup yurt dısından almaya calışısın makinelerinizi oldukca karlı oluyor
  • nikon ların cok pahalıya satılmıyor aslında ama ozellikle canon turkiye de asırı pahalı.
  • ARKADAŞIM KEŞKE PARAYI ÖDEYEREK TAMİR ETTİRMESEYDİ AMA OLDU BİR KERE

ŞİMDİ BENDEN YARDIM İSTİYOR KENSİNİN BU SENE BAŞINDA ESKİŞEHİRE TAYİNİ ÇIKTI VE SON GELİŞMELERDE AYRI ŞEHİRLERDEYDİK.

ARKADŞLAR ŞİMDİ BEN VE ARKADAŞIM BU HAKSIZLIĞA KARŞI NELER YAPABİLİRİZ ELLE TUTLUR YÖNTEM VE ÇÖZÜM ÖNERENLERİN YARDIMINA İHTİYACIMIZ VAR

HERKESE SAYGILAR
  • sikayetvar.com a yazabilirsin.
  • bendeki canon a 520 de 2 defa objektıf kapagı açılmama sorunu oldu.ancak erkayalar, 1.5 günde tamir edip gönderdiler.(izmir e).Tabii her firmada bu aksaklıklar yasanıyor.Tuketicini korunması yasasını herkes okumalı ve bilmeli..
  • arkadaşlar ben yıllardır dışardan ürün getirip satıyorum (sadece dijital foto) tabiki getirdiğim ürünler garantisiz oluyor daha doğrusu türkiyede geçmiyor bir çok satış yaptım bir çok satışda garantisiz olduğu için yapılamadı fakat alan arkadaşlara öncelikle türkiyedeki servislerin kötülüğünden bahsedip neyin garanti kapsamına alınıp neyin alınmadığını kafalarına göre kendileri kestirip tamamen haklı olduğunuz konularda bile bir sürü ücretler ödendiğini anlatıp durdum ve garantisiz sattığım ürün fiyatları ile garantili ürünler arasındaki dağlar kadar farkın sadece bir kağıt parçasına verildiğini üstün teknoloji ile üretilmiş bu ürünlerin en büyük düşmanının darbe ve sıvı teması olduğunu bunlardan kaçındığınız sürece bu ürünlerin yıllarca kusursuz bir şekilde sahibine hizmet edeceğini savundum zaten ddarbe ve sıvı teması olaylarındada garantiniz olsa bile iptal edildiğini hepimiz biliyoruz,bu tür servis şikayeti ve olumsuzluklarını maalesef bunca çıkan tüketici hakları yasalarına rağmen türk vatandaşları olarak yaşamaya devam edicez

JETHOCA ARKADAŞIM EĞER BENİM YAPABİLECEĞİM BİŞEY VARSA PARÇA GETİRTME FALAN BANA MESAJ AT

• Arkadaşım madem gercekten haklı oldugunu düşünüyosun ... ilk olarak hakem heyetine başvurarak bi yerlerden başlayabilirsin... hakem heyeti bu tip konularda danışılacak ilk makam durumundadır... genellikle ilkçe kaymakamlıklarından yada belediyelerinden bu kurum ile temasa gecebilirsin... .. hakem heyeti bir karar alır vu bu kararı iki tarafada hukuki baglamda bildirir... aldıgı karar tüketici hakları kanununa göre, eger ürün 500ytl nin üzerinde ise mahkemede delil olarak kullanılabilir (ki kuvvetli bi delildir bu ....) ... ben daha cok cep telefonu ile iglili böyle bir cok durum okudum .. bi tip kararların alınmasıyla bile gersinin çorap sökügü gibi geldigini söyleyenler var...
    bi araştır.. o kişiler ile temasa geç ..

Mücadele etmeden hiç bişey olmuyor... aslında bu gibi durumlarda hepimiz aynı mücadeleyi versek, bu gibi anlayışssız firmaları biraz yola getirebiliriz...
  • ailem 33 senedir fotografcilik isiyle ugrasiyor , erkayalardan onceki distributorun politikasi da erkayalardan farksizdi , canon firmasi malesef boyle durumlarda kayitsiz kalmayi tercih ediliyor sifr bu sebepler yuzunden canon dan uzak durdurmayi tercih ediyorum ........ forumdaki diger arkadaslara tavsiyem kalitesi canondan dusuk olmayan ama daha istikrarli teknik servis hizmeti veren baska markalarin urunlerini tercih etmenizdir......
  • ben artık dijital fotoğraf makinesi alışverilerimi ABD den yapacağım ama önce arkadaşımın maduriyetini gidermem gerekiyor

herkese saygılar
  • Canon'ları yutdışından almak daha iyi. Nasıl olsa burada iki katı aşan fiyat farkı var. Bozulsa bile, aradaki farka bir tane daha makine alınabiliyor Hem yutdışından alınan ürünlerin garantisi yok diye bir şey yok. Garanti yurtdışında geçerli. Mesela bir arkadaşınıza getirtmişseniz, yine bir arkadaşla yutdışında servise gönderebilirsiniz.
  • bende artık gelecekteki makinalarımı yurt dışından alıcam ...zaten burda a620 kampanyaya girmeseydi öyle yapıcaktım .. ama bundan sonra ki muhtemel dslr mi yurt dışından alırım heralde
  • genelde ithal makinaların çoğunda bu garanti sorunu ile karşılaşıyoruz.adam malı satana kadar her türlü garantiyi veriyor ama kapıdan çıktığın anda garanti bitiyor.sonuçta çoğu kişiler.üçkağıt peşinde.tüketici kanunlarına bakarsan.senin arkanda fakat iş icraata geldimi.kimsenin sesi çıkmıyor.jethoca ya biyerde hak vermek lazım.geçmiş olsun diyelim.
  • arkadaşlar yurt dışından aldığımız ürünlerin garantisi var hatta uluslararası garanti.. ama maalesef bu garantinin türkiye'de geçerli olabilmesi için bu ülkenin uluslararası bir kapasiteye sahip olan dağıtıcısının olması gerekiyor fakat maalesef bizim ülkemizde çoğu yerde olan kalitesizlik burda da kendini gösteriyor. ve üstte bir arkdaşın dediğine katılıyorum canon bu konuda son derece duyarsız bir kurum. international office'leriyle bağlantıya geçmiştim türkiye'de ki fahiş fiyatlarla ilgili beni arayıp bu konuyu inceleyeceklerini fakat bu konuda çok fazla şikayet almadıklarını belirttiler. yani kısaca tepkisizliğimiz yüzünden kazıklanmaya devame diyoruz bir şekilde...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.