Şimdi Ara

Google emektar sosyal ağı Orkut'u kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google emektar sosyal ağı Orkut'u kapatıyor

İsmini Türk asıllı bir geliştiricinin soyadından alan ve özellikle Latin Amerika'da geniş bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başaran Orkut, Google+ sonrasında kapılarını kapatıyor.

Orkut aslında Facebook ve Twitter'dan bile önce hayata geçen bir projeydi. Ancak bölgeye özel kalması ve Google+ ile firmanın gelecek planlarını şekillendirmesi sosyal ağın da sonunu getirdi. 

Yapılan duyuruya göre 30 Eylül itibari ile Orkut sosyal ağı yayın hayatına son verecek. Orkut için ayrılan kaynaklar da artık diğer önemli ve global projelere aktarılacak. 

An itibariyle Orkut yeni kullanıcı kaydını kapatmış durumda. Mevcut Orkut hesapları da 2016 yılına kadar hesapları ile ilgili tüm içerikleri Google Takeout üzerinden bilgisayarlarına indirebilecek.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Google-will-shut-down-Orkut-this-September-to-focus-on-Google-YouTube-and-Blogger_id57679

• Hiç duymamıştım. Türkler her yere dağılmış durumda dünyada.

Ülkede üretene değer veren yok ki. Varsa yoksa al birleştir sat. Tipik taşeron mantığı işte.
  • Yazık olmuş, ayrıca haberin içeriğinde belirtildiği gibi gerçekten sadece bölgeye özel kalmış. Maalesef adını bile duymadım.
  • Soyadı değil de adı olması gerek malum kişinin adı Orkut soyadı da Büyükkökten çünkü
    bu da kaynakhttp://www.hurriyet.com.tr/dunya/9217761.asp?top=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 1 Temmuz 2014; 17:16:28 >
  • sadece Brezilya'da popülerdi zaten.

• İsmini ilk defa duydum. Gerçekten yazik olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Symbian telefonumda vardı, silinmiyordu da
  • Ben de bir yerlerde görmüştüm. Keşke yayılsaydı.

• yazık olmuş. Her yere açık olsaymış şimdi facebook denen düzeni dengesi belli olmayan yere mecbur kalmazdık belki.

• Son Symbian telefonlarda yüklü olarak geliyordu. Hiç de kullanmadım.
  • Orkut Larry ve Page in uniden arkadaşı diye biliyorum. Android uygulamasını en az 1 senedir güncellememişler ve uygulama çalışmıyordu. Belliydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Orkut Larry ve Page in uniden arkadaşı diye biliyorum. Android uygulamasını en az 1 senedir güncellememişler ve uygulama çalışmıyordu. Belliydi.

Larry Page tek bir kişi onu geçtim page diye bir ismim olsa kesin değiştirirdim

• Hiç duymamıştım

• İlginç hiç duymadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyin göçü diye buna denir

• ilk defa duyuyorum sadece latin amerikaya baglı kalmasaydı Facebook yerine şuan hepimiz Orkut kullanıyo olabilirdik

• ilk defa duydum.. kötü olmuş
  • ilk defa duyuyorum

• Ilk defa duydum

• Yıllar önce üye olmuştum ama kimse kullanmadığı için varlığını bile unuttum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.