Şimdi Ara

2 CELLOS

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çello sesine ve bu gruba bayılıyorum. dinlemenizi tavsiye ederim ve sevdiklerinizi paylaşabilirsiniz

• Thunderstruck coverı için girmiştim konuya. Verilmiş zaten. Elemanlar çok başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papa Emeritus II

Thunderstruck coverı için girmiştim konuya. Verilmiş zaten. Elemanlar çok başarılı.

benim en sevdiğim hurt ama hepsi birbirinden güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-569B644A4 -- 30 Haziran 2014; 23:51:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pippi

quote:

Thunderstruck coverı için girmiştim konuya. Verilmiş zaten. Elemanlar çok başarılı.

Madem çello seviyorsun benden sana gelsin bu da. Slayer'ın en sevdiğim parçalarından birine bir cover gelmiş çello ile. Aynı abimiz ukulele ile yine Slayer'ın War Ensemble'ını, 'banjo' diye bir aletle de Raining Blood'ını coverladı. Merak edersen onlara da bak çok hoşlar.

• quote:

quote:

quote:

Madem çello seviyorsun benden sana gelsin bu da. Slayer'ın en sevdiğim parçalarından birine bir cover gelmiş çello ile. Aynı abimiz ukulele ile yine Slayer'ın War Ensemble'ını, 'banjo' diye bir aletle de Raining Blood'ını coverladı. Merak edersen onlara da bak çok hoşlar.

çok hoş. diğerlerine baktım onlar da güzel olmuş da keşke çello ile coverlasaymış

• quote:

quote:

quote:

Pena süpermiş ya.

• @Pippi adam telli çalgıda uzmanlaşmış her şeyi deniyor. Çello ile Chop Suey cover'ı vardı sanırım ek olarak. Çalıyor musun çello falan bu kadar hastasısın?

@ShaG Çok sevimli pena ya.
  • quote:

@Pippi adam telli çalgıda uzmanlaşmış her şeyi deniyor. Çello ile Chop Suey cover'ı vardı sanırım ek olarak. Çalıyor musun çello falan bu kadar hastasısın?

Hemen ona da bakıyorum
    Hayır maalesef çellodan hoşlandığımı geç farkettim ve zor bir enstrüman olduğu için küçük yaşlarda başlamak daha iyi oluyor. Yoğun birkaç yıl geçirdim ancak bu sıralar vaktim çok, belki minik adımlar atabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

@Pippi adam telli çalgıda uzmanlaşmış her şeyi deniyor. Çello ile Chop Suey cover'ı vardı sanırım ek olarak. Çalıyor musun çello falan bu kadar hastasısın?

Hemen ona da bakıyorum
    Hayır maalesef çellodan hoşlandığımı geç farkettim ve zor bir enstrüman olduğu için küçük yaşlarda başlamak daha iyi oluyor. Yoğun birkaç yıl geçirdim ancak bu sıralar vaktim çok, belki minik adımlar atabilirim

Dene mutlaka bak ben mesela gitar denedim. Baktım yetenek yok öyle vazgeçtim. Hiç yoktan denemek lazım. Yaş kaç ki bu arada. 18'in altıysa mutlaka değerlendir bu yazı derim.

• quote:

quote:

quote:

Hemen ona da bakıyorum

Dene mutlaka bak ben mesela gitar denedim. Baktım yetenek yok öyle vazgeçtim. Hiç yoktan denemek lazım. Yaş kaç ki bu arada. 18'in altıysa mutlaka değerlendir bu yazı derim.

Ben de denemiştim onu, hatta biraz çalıyordum da unuttum yav.
    Yok 18 üstü çello için yaşlı gibi hissediyorum ama deneyeceğim

Bu tarz coverlar olursa beklerim her zaman

• @Pippi denk geldikçe uğrarım buraya o zaman
  • quote:

@Pippi denk geldikçe uğrarım buraya o zaman

Tabi lütfen

• Yaşın taş çatlasın 25 olsun, bu bile geç değil, virtüöz olmak istemiyorsan, arkadaş ortamında, aile ortamında çalmak veya kendi kendime yetecek kadar çalmak bana yeter diyorsan hiç gecikmeden başla derim. Gittiğim keman kursunda keman öğrenmeye çalışan 50-60 yaş arası bir adam, bir de kadın var, onları görünce bu 25 yaş altının hiç de geç bir süre olmadığını fark ettim (tabi hedef yüksek değilse), adam 55 yaşında 2 yıldır çalıyor, sen 25 yaşında başlasan o adamın yaşına geldiğinde 30 yıldır çalıyor olacaksın, biraz fazla ileri bir zaman tabi ama o gün de gelecek en nihayetinde (tabi o zamana kadar ölmezsek), o yaşa gelince geriye bakıp pişman olmaktansa başlamak daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaG

Yaşın taş çatlasın 25 olsun, bu bile geç değil, virtüöz olmak istemiyorsan, arkadaş ortamında, aile ortamında çalmak veya kendi kendime yetecek kadar çalmak bana yeter diyorsan hiç gecikmeden başla derim. Gittiğim keman kursunda keman öğrenmeye çalışan 50-60 yaş arası bir adam, bir de kadın var, onları görünce bu 25 yaş altının hiç de geç bir süre olmadığını fark ettim (tabi hedef yüksek değilse), adam 55 yaşında 2 yıldır çalıyor, sen 25 yaşında başlasan o adamın yaşına geldiğinde 30 yıldır çalıyor olacaksın, biraz fazla ileri bir zaman tabi ama o gün de gelecek en nihayetinde (tabi o zamana kadar ölmezsek), o yaşa gelince geriye bakıp pişman olmaktansa başlamak daha iyidir.

Bir ara başlamak istedim ama hem yoğundum hem de yorumları görünce vazgeçtim. Çünkü diğer enstrümanlardan daha zor olduğu söyleniyor o yüzden cesaret edemedim. Ve kendi kendime çalmak bir süre sonra bana yetmeyecek gibi hissediyorum. Çok tereddütlüyüm

• Mart 2013 te kurduğum fan topluluğuna beklerim ;)

http://twitter.com/2cellosturkey
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagri169

Mart 2013 te kurduğum fan topluluğuna beklerim ;)

http://twitter.com/2cellosturkey

Görmemiştim

• zor olduğu için çekiniyorsan başlama zaten bırakırsın. ben davul çalıyorum onada çok zor enstrüman (piano ile birlikte en zor enstrümanların arasındadır) yapamazsın vesaire dediler kulak asmadım. hani enstürman senin için sevda olacak anlatabildim mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

zor olduğu için çekiniyorsan başlama zaten bırakırsın. ben davul çalıyorum onada çok zor enstrüman (piano ile birlikte en zor enstrümanların arasındadır) yapamazsın vesaire dediler kulak asmadım. hani enstürman senin için sevda olacak anlatabildim mi ?

Anlıyorum ama yine de insan başlamaya çekiniyor yani sonuçta en iyisini yapmak isteriz başlamışken.
    Peki sen şuan nasıl çalıyorsun?

• bu tarz çalışırım ben.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.