Şimdi Ara

Spor yaparken (Koşu ve Yürüyüş) kulaklık önerileriniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Koşu ve yürüyüş yaparken kullanmak üzere kulaklık arıyorum, o kadar çok çeşit var ki kafa karışıyor tabi birde hangisi kulaktan düşmeyecek en önemlisi de bu.
    İlkincisi de müziği kaliteli bir şekilde dinlemek.

iPod Shuffle mp3 kullanıyorum ki sporda çok ideal , hem hafif hemde klipsi çok iyi (Şimdiye kadar kedi kulaklıklarını kullandım ama artık öldüler artı her daim terle kulaktan düşmeleri insanı sinir ediyordu).

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar,
    Saygılar

• Arkadaşlar yokmu bu konuda bilgi paylaşımı yapabilecek kimse?
  • Meelectronics M6'ım geldi geçenlerde. Kulakiçi kulaklıklarda fazla tecrübem yok fakat spor için ideal bir kulaklık diyebilirim. Önceki kullandığım kulakiçiler (EP630) hep kulağımdan düşüyordu, M6'da böyle bir sorun yaşamadım. Yakında burada incelemesini de yapacağım.

Ses olarak ilk deneyimlere göre tizler ve midler basların biraz gerisinde kalıyor fakat EP630daki kadar yoğun değil baslar. Ses konusunda daha detaylı değineceğim incelemede.

Fazla kulakiçi kullanmamış biri olarak M6 hakkında deneyimlerimi paylaşmak istedim. Eminim daha tecrübeli arkadaşlar diğer modeller konusunda bilgilendirecektir.
  • Xanthochroid kullanıcısına yanıt
    Günaydın,inginiz için teşekkür ederim.

Evet spor yaparken en büyük sorun ter ile birlikte kulaklığın düşmesi ve inanın insanın konsantrasyonunu bozuyor sürekli, tabi ses berrak bas ve tizlerin birbirine karışmaması da ayrı çünki efor sarfederken diğer yandan kulakıktan gelen müzik uğultuya dönüşüyor.
    Bu ürünü Türkiye'den alabileceğim bir yer var mı? yoksa yurt dışından mı getirttiniz?

Saygılar
  • Yurtdışından getirttim hocam, Türkiye'de de yurtdışından getirtip satanlar dışında bulabileceğinizi sanmıyorum.

Resmi Ebay mağazası. >http://stores.ebay.com/meelectronics

Benim aldığım bu. Yaklaşık 60 liraya geldi. >http://www.ebay.com/itm/140765199007

Aynı ürünün kutusuz olanı. >http://www.ebay.com/itm/130982442462

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanthochroid -- 2 Temmuz 2014; 10:36:00 >
    Siz de Ebay'dan aldınız sanırsam, teslimat uzun sürüyor mu?
    Kendi sitesinde ürün 29$ gözükürken Ebay'da kendi satışları 19$ bir yanlışlık yoktur değil mi?
    http://www.meelec.com/Sport_Fi_M6_Memory_Wire_In_Ear_Earphones_Black_p/earphone-m6-bk-mee.htm

Saygılar
  • step-team kullanıcısına yanıt
    Firmaların kendi sitesindeki fiyatlar her zaman yüksek oluyor. Ebaydeki fiyat farkı da bu yüzdendir, bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ürün bana tam 1 hafta içinde geldi. Bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum açıkçası.
    Merhaba

Önerdiğiniz kulaklığın incelemesini bekliyorum, bu hafta memnun kalmassam iade etme koşuluyla Sennheiser OCX 685i kulaklık aldım.
    Ve inanın spor yaparken kulaktan düşmemesi hariç (Tek özelliği bu) ses bildiğiniz teneke Sennheiser markasına yakıştıramadım, Apple'ın orjinal Earpods kulaklığı bunun yanında mükemmel diyebilirim. Üründe ne bas var nede net mid tiz ise teneke , bildiğiniz 10TL'lik kulaklıklardan farkı yok. (Ürünü albümümdeki hemen her tür parçayla denedim artı iPod,iPhone ve direk MacBook ile bile dinledim ki belki iPod kayıp yapar diye ancak değişen birşey olmadı bu arada parçalar minimum 256 kb ve üstü.
    Alıp kullanmak isteyen arkadaşlara bilgi vermek istedim, şimdi sizin kulaklığın testlerini bekliyorum.

Saygılar
    Merhaba hocam.

İncelemeyi yazdım. Buradan ulaşabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_94511333/f_//tm.htm

İyi günler.
  • pioneer see-11 cengelli..koss ksc 75 ksc 9..bunlar iyiler ..
  • Arkadaşlar konuyu takip ediyorum, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Ben de yürüyüş yaparken kulağımda düşmeyecak, ses yalıtımı güçlü olan bir kulaklı arıyorum. Türkiye'den kısa sürede temin edebileceğim kulaklık tavsiyeniz var mı? Philips in Spor için ürettiği kulaklık serisi hakkında fikriniz var mı?(Philips SQH serisi)

Teşekkürler.
    Merhaba , geç yazdığım için kusura bakmayın..

İncelemenizi okudum ancak bundan önce ben Sennheiser OCX 685i aldım (280 TL) , kulağa oturması ve düşmemesi mükenmel ancak ses benim için berbat ötesi. Bas yok tiz ve midler birbirine giriyor berraklık sıfır, ürünü ertesi gün iade ettim (Apple store).
    Akabinde (model numarasını hatırlamıyorum ancak kanca şeklinde Philips kulaklığı denedim ki ses seviyesi çok düşüktü , hemen yanında duran Sony MDR- AS400EX modeli dinledim, kulağa oturması hoş ve enteresan şekilde kulağa kiltliyorsun , sese gelirsek bas biraz düşük tiz ve midin gerisinde kalıyor ancak tiz mid çok net artı berrak. Tek eksiği mikrofon yok ki ben ürünü genelde iPod'da dinlediğimden gerek olmuyor. Hem koşuda hemse salonda ağırlık ve cros (kardio) çalışmalarında sorunsuz kullanıyorum.
    D&R'dan 99TL ye aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayırlı olsun hocam.
    Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Güle güle kullanın.
  • Hocam sony ex50lp bakin.ufacik zaten.ve kulaga yapisiyor adeta.dusmez kesinlikle.fiyati 35 ile 50 lira arasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.