Şimdi Ara

Facebook izinsiz yaptığı psikolojik deneyleri savundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook izinsiz yaptığı psikolojik deneyleri savundu

Haftasonunda Facebook'un 2012 yılında bazı kullanıcılar üzerinde haber vermeden gönderi kaynağında piskolojik bazı deneyler yaptığı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Pek çok eleştirinin geldiği programın yürütücüleri kendisini savunma ihtiyacı hissetti.

Programın başındaki Adam Kramer, temel amaçlarının duyguların Facebook kullanıcılarının davranışlarını nasıl ve hangi yöne etkilediğini bulmak olduğunu belirtirken, aslında negatif etkilerin kullanıcıları sosyal ağdan uzaklaştırma ihtimalinin olup olmadığını da bilmek istediklerini sözlerine ekledi. Ancak Kramer tüm sosyal ağı yönlendirebilecek bir potansiyel oluşturmak istedikleri iddiasını ise şiddetle reddediyor. 

Araştırmanın sonucunda ise duygusal durumların manevi olarak bulaşıcı olduğu ve insanların bir süre sonra farkında olmadan aynı duyguları yansıtmaya başladığı kanısına varılmış. 

Facebook için kullanıcı kaybı oldukça hayati bir önem taşıyor ve hangi gelişmelerin kullanıcıların uzaklaşmasına sebebiyet verdiğini araştırmak için büyük yatırımlar yapıyor. Bununla birlikte pek çok akademisyen Facebook'un habersiz olarak duyguları yönlendirme çalışmaları yaptığını ve bunun insan haklarına aykırı olduğunu belirtiyor.  

Kaynak:http://www.pcworld.com/article/2449040/facebook-researcher-defends-controversial-psychology-experiment-on-users.html

• Bence amaçları dediklerinin aksine insanları bu merete nasıl dahada bağlarımı aştıki adamlar bilinçaltıyla , psikolojiyle ugraşmaya başladılar.
  • adamların elinde bu kadar büyük veritabanı var kullanacaklar tabi
  • Dava acacam

• İşin içinde amerika varsa bu durum normal.

Kimbilir daha neler neler yapıyorlar.

Herşeyin sanal olduğu bir dünyada bu tür şeyler olacaktır.

En basitinden yüzyüze olmasa da telefonda konuşmak yerine mesaj gönderilmesi.
  • Dedik bir önceki haberde izinsiz yapiyorlar diye...

• Facebook zaten direk amerikan istihbaratına çalışıyor şaşırmadım.İyiki kapatmışım hesabımı

• Ben diyorum adamlar her taraftan bilgi topluyor izliyor diye arkadaşlarım toplasa ne olacak diyor gelde anlat işte
  • vayy be. İyi o kadar aktif değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • facebook hesabım yok derdim yok.

• Ancak Kramer tüm sosyal ağı yönlendirebilecek bir potansiyel oluşturmak istedikleri iddiasını ise şiddetle reddediyor.

Hangi Amerikan kuklasının böyle iddiaları kabul ettiği görülmüş?

Bu belgeseli mutlaka izleyin.

http://www.imdb.com/title/tt1645089/
  • belkim facebook ruh doktorluguna soyunmuş

• Facebook pişmanlıktır.

• Sade facebook degil bunu yapan..

• Adamlar paranoya olmuş her şeyi araştırıyorlar.

• facebook bilimsel sonuçları,
    bilim dünyası ile paylaşacaksa OK
    ama paylaşmaz ise bu resmen suçtur !

• Çoğu şeyde var zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç şaşırmadım,bu daha gün yüzüne çıkan.daha neler neler var.ama maalesef bile bile kullanmaya devam ediyoruz ve edeceğizde
  • Ayipetmisvala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.