Şimdi Ara

Kötü Tıp VS İyi Diş Hekimliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıralama 4377.istanbulda devlet sadece medeniyet tutuyor vakıf olarak da %100 yeniyüzyıl ,kemerburgaz tutuyor.zaten tıpı çok da istemeyen biri okulu da sevmezse nasıl yürütecek işi?buna karşılık çapa marmara bezmialem %100 diş tutyo? Şimdi ben ne yapayım bi fikir söyleyin gençler?

• Tıp'a girebiliyorsan Diş'i hiç düşünme. Git İstanbul dışında 1 sene zorlan, dereceye gir, Çapa'ya gel. Aklını kullan. Tebrikler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dişcilerdeki bazı tipler bu zorlukta okuyacaksam tıp okuyim bari diyip okulu bırakıyo. Bende diyorum ki iyi puan yapmışsın kardeşim git özel devlet farketmez tıpını oku. Kemerburgazı hariç tut ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jousi

Tıp'a girebiliyorsan Diş'i hiç düşünme. Git İstanbul dışında 1 sene zorlan, dereceye gir, Çapa'ya gel. Aklını kullan. Tebrikler.

hocam öyle oluyomu.
    yani ortalaman çok iyiyse ilk yıl lys puanına bakılmaksızın çapaya geçiş var mı.
  • bence iyi diş. kötü tıptan tusu kazanamayabilirsin
  • Diş fena değil ya, üniversite de iyiyse. Üzerine de ortodontist olursun, bayağı para var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheReedS

quote:

Orijinalden alıntı: jousi

Tıp'a girebiliyorsan Diş'i hiç düşünme. Git İstanbul dışında 1 sene zorlan, dereceye gir, Çapa'ya gel. Aklını kullan. Tebrikler.

hocam öyle oluyomu.
    yani ortalaman çok iyiyse ilk yıl lys puanına bakılmaksızın çapaya geçiş var mı.

• 4300'e kötü tıp mı var Ege tıp geliyor Ege'yi gözün kapalı yaz derim.

• kötü tıp yoktur, makyajsız kadın vardır
  • jousi J kullanıcısına yanıt
    hocam ona umut bağlamamak lazım çok zor diyorlar derece için ?
  • diştede dus sınavı var onuda kazanamayabilirsin
  • ama dus şart değil diyolar ayrıca tus kadar da zor değilmiş?
  • tus'ta şart değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvırbaşhilo

sıralama 4377.istanbulda devlet sadece medeniyet tutuyor vakıf olarak da %100 yeniyüzyıl ,kemerburgaz tutuyor.zaten tıpı çok da istemeyen biri okulu da sevmezse nasıl yürütecek işi?buna karşılık çapa marmara bezmialem %100 diş tutyo? Şimdi ben ne yapayım bi fikir söyleyin gençler?

yanlışın var bütün diş bölümlerine girebilirsin bu sıralamayla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvırbaşhilo

ama dus şart değil diyolar ayrıca tus kadar da zor değilmiş?

Kim diyo kardes onu ?? :) dusta en az tus kadar zordur ve ben disteki zorlugu gordukten sonra gecen sene biraktim yani dis sadece cook idealistlerin yapabilecegi bir meslek ve tipa oranla daha rahat

• işte girebiliyorum zaten dişe.Tıpa giremiyorum istanbulda .
  • heyhamz kullanıcısına yanıt
    5 yıl çok çalışılır tamam tıp için de 6 yıl çok çalışılır üniversite biter.Sonrası için korkutucu sadece tıp için düşününce iki milyondan 20 bin kişi zaten seçildi şimdi bi de bu 20binden ilk bine girip TUS kazanılıyormuş.Bu şekilde bakınca diş daha kolay diye düşünüyorum yoksa tabi ki dişte zordur elbette
  • Tıp en garanti ve en prestijli meslektir. Tabiri caizse calisirken tas atip kolun yorulmaz.

Diş ise bir nevi esnafliktir. El becerin iyi değilse olmaz mesela. Sürekli ayakta calisacaksin calisma sartlari uzun zor ve yorucu bel fitigi da cabasi. İyi para kazanmanın yolu muayenehane açmak ve cevre edinmek. Bunun yaninda garibani var taksiti var var da var. Esnaflik gibi yani bir bakima.

Eniştem usagin sayili diş doktorlarından deli gibi de parasi var ama o kazandigi parayi harcayacak vakit bulamiyir çoğu zaman anlatabildim mi.

Ege tip olur senin siralamaya o siralamayi yazik etme. Yaz tip gerisi gelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: manoff13

tus'ta şart değil

Şöyle düşünüyorum bi insan pratisyen hekimde muayene olmak istemez ama kimse dişçisi için uzmanlık yapmış mı diye bakmaz
  • Çocuğunun ateşi ciktiginda en yakin aile hekimine gidersin ama dişin çekileceği zaman en iyi doktora gidiyor olsan da muayenehane secersin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.