Şimdi Ara

Askere gidecek yer açıklandıktan sonra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler askere gidecek yer açıklandıktan sonra, ben okulu tekrar bahane edip askerliği tecil ettirebiliyormuyum, ayrıca ben kasım gibi askere gitmeyi düşünüyorum 4 yıllık fizik mezunuyum, diyelimki tecil ettirdim, bana çıkan yerden başka şekilde bi yer çıkma ihtimali varmı, diyelim bunların hiç biri olmuyor, kasımda gidicekler için nerede askerlik yapılacağını ne zaman nerde öğrenebiliyoruz ? cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

• tecil ettirebilirsin diye biliyorum ama yer değişmez her türlü orada yaparsın

ekleme: sözlü bahane olmaz. ancak okula kaydın varsa, okul aracılığı ile tecil ettirme işlemi yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oGuxXx* -- 30 Haziran 2014; 1:09:58 >
  • teşekkür ederim kardeş, beyler peki diğer sorularıma cevap verebilecek varmı?, birde bu konuyu kesin olarak bilen biri çok yardımcı olur.
  • TaMIsabeT T kullanıcısına yanıt
    Tecil hakkın varsa eğer yeniden tecilini yaptırabilirsin ama tekrar askerlik için başvurduğunda yerin değişmez. Neresi çıktıysa oraya gidersin. öyle olsa herkes çıktığı yere bakıp beğenmezse yeniden tecil yapardı. Asalın sitesinde yazar. Sınıflandırman yapıldıysa tamamdır sen oraya gidecen askerlik için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevecen_86

Tecil hakkın varsa eğer yeniden tecilini yaptırabilirsin ama tekrar askerlik için başvurduğunda yerin değişmez. Neresi çıktıysa oraya gidersin. öyle olsa herkes çıktığı yere bakıp beğenmezse yeniden tecil yapardı. Asalın sitesinde yazar. Sınıflandırman yapıldıysa tamamdır sen oraya gidecen askerlik için.

Cevap için teşekkürler.
    Peki, kasımda gidicekler için gidecekleri yerler ve yedek subay olup olmadıkları hangi ayda belli olur bi bilgin varmıydı
  • TaMIsabeT T kullanıcısına yanıt
    ekimin son haftası gibi olur sanırsam.
  • Merhabalar bugün yerimiz belli oluyor. Tecil ettirsek seneye yerimiz değişmeyecek o zaman. Doğru mu anladım acaba? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

Merhabalar bugün yerimiz belli oluyor. Tecil ettirsek seneye yerimiz değişmeyecek o zaman. Doğru mu anladım acaba? teşekkürler.

evet

sınıflandırması yapılan kişinin tekrar sınıflandırması yapılmaz. bu uyarı var
  • Arkadaşlar şimdi benim mart 2016 ya kadar tecil hakkım var ama kasım için yarn sınıflandırmam olacak. Ben sınıflandıktsn sonra çıkan yere 2016 martta gidebiliyormuyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesin mi tecil olur mu?
  • Arkadaşlar geçen yıl sevk yerim belli olduktan sonra tecil ettirdim şimdi bozsam eski sevk yerime mi giderim? Değişmeyeceğinden emin misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar ben 93 doğumluyum geçen yıl askere gittcektim tecilimi bozdurdum sonra alevi sebeplerden dolayı tekrar tecil benim ptt kartı fln geldi yerde belli olmuş geçen günü şube gittim ne zaman bozdurusan ozman girdersin dediler ben mayıs 15 gibi tecili bozdurusam ben haziranda b gurubuyu gidebilirmiyim şubedekiler pek güvenmiyorum
  • Arkadaşlar merhaba ben üni son sınıf öğrencisiyim bedelli için başvurdum ve tecilim bozuldu doğal olarak bana bedelli çıkmazsa uzatmak istiyor musun sorusu çıkmadı tecilim olmadığı için üni terk gözüküyorum bedelli celplerini ayarladıktan sonra 6 aylık celp dönemlerini seçtiriyor. Şimdi sorum şu ben mezun olunca 2 yıllık daha tecil alabilir miyim 6 aylık celp dönemim açıklanınca tecil oluyor mu? Ve kuraya tekrar katılabilir miyim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.