Şimdi Ara

Devlet Fen lisesi mi ?Burs özel Fen lisesi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
6.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu ile alakalı yorum yapabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakin_1971 -- 18 Temmuz 2014; 0:35:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• abicigim bence kesinlikle özel lise . hem not gem eğitim hem ortamın elitligi sizi daha çok mutlu eder tüm samimiyetimle söylüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ozel fen diyorum
    Iyi anadolu liselerinde okuyan cok arkadasim var, hocalarindan memnun degiller, biz basarili oldugumuz icin okul basarili diyorlar, cogu okulda adam gibi ders anlatilmadigini duydum
    Gondereceginiz okul IYI BIR OZEL FEN LISESIYSE gonderin
    Ozel okullarda hocalar daha iyi ders anlatir devlete gore, AYRICA EN ONEMLISI, ozel okullarin mevcudu genelde daha azdir ve cocugunuzun goze carpmasi daha kolay olur, hem ilgi gosterirler, hem cesitli yarismalara daha rahat katilabilir
    Dezavantaji da okulda sacma sapan bi suru ogrenci olmasi ama kendini onlardan cok rahat soyutlayabilir buyuk ihtimalle, mesela, bizim okulda iyi siniflar da var kotu siniflar da, biz genelde konusmuyoruz onlarla :D OBPsi de yuksek olacaktir :)))

• Hocam yeni sistem de kesinlikle özel fen diyorum
    Hocam birde yatılı mi gunduzlu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuI -- 29 Haziran 2014; 19:06:31 >
  • Ben farklı bir değerlendirme yapmak istiyorum. Belli ki ilgili bir velisiniz. O kadar ki liseye geçen çocuğunuza için üniversite sınavında avantaj sağlamak için araştırma yapıyorsunuz. Ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki liseye yeni başlayan bir çocuğun kendine başına hem bölümü hem de girmek istediği üniversiteyi bile belirlemesi imkansızdır. Burdan çocuğunuza bu yönde bir baskı yapıyor olabileceğiniz aklıma gelmedi değil. Yine çevremden gözlemlediğim kadarıyla şunu söyleyebilirim ki baskı ile liseye girişte başarılı olabilir çocuğunuz. Hatta üniversite girişinde de belli bir başarıya ulaştırabilirsiniz. Ama kişilik bakımında çocuğunuz çok geride kalabilir. Bu yazdıklarım tamamen değerlendirme haksızsam ki size göre kesinlikle haksızımdır üstünüze alınmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuI

Hocam yeni sistem de kesinlikle özel fen diyorum
    Hocam birde yatılı mi gunduzlu mu

İstanbul'dayız gündüzlü

• Kesinlikle özele gitsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakukan

Ben farklı bir değerlendirme yapmak istiyorum. Belli ki ilgili bir velisiniz. O kadar ki liseye geçen çocuğunuza için üniversite sınavında avantaj sağlamak için araştırma yapıyorsunuz. Ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki liseye yeni başlayan bir çocuğun kendine başına hem bölümü hem de girmek istediği üniversiteyi bile belirlemesi imkansızdır. Burdan çocuğunuza bu yönde bir baskı yapıyor olabileceğiniz aklıma gelmedi değil. Yine çevremden gözlemlediğim kadarıyla şunu söyleyebilirim ki baskı ile liseye girişte başarılı olabilir çocuğunuz. Hatta üniversite girişinde de belli bir başarıya ulaştırabilirsiniz. Ama kişilik bakımında çocuğunuz çok geride kalabilir. Bu yazdıklarım tamamen değerlendirme haksızsam ki size göre kesinlikle haksızımdır üstünüze alınmanıza gerek yok.

bakukan,tabi ki haklı yönlerin var.Bir çocuğun gideceği bölüme kadar tespit etmesi çok zor.Burada bölüm yazmam olayı daha somutlaştırmak içindi.Ama çocuğa yapılan testlerdeki sonuca göre fen dallarında daha üstün çıkıyor.Ben çocuğun sosyal gelişimini de düşündüğüm için devket fen lisesi sıcak bakamıyorum annenin ısrarlarına rağmen.Tşk

• hakin_1971 H kullanıcısına yanıt
    sınav sisteminin ne olacağını bilmemekle beraber özel fen lisesi diyorum bi tarflarımızı yırttık fen lisesinde 87 ortalama yapabilmek için
  • Kesinlikle özel.izmirde 3 farklı okuldan tam burs almama rağmen gitmedim bu sene 12.sınifa geçtim ve pişmanım.özel okulların sürekli etütleri oluyor 15 günde bir deneme falan yapıyorlar kesinlikle çok avantajlı

• Cevap veren vermeyen herkese teşekkürler.Bugün obp nin sınava etkisini inceledim ve okul kararımı verdim.İnşaallah doğru karar vermişimdir.
    Yanlış anlamadıysam diploma notu 80 olan öğrenci ile 90 olan öğrenci arasında 6 puan fark oluşuyor.İlk sınavda 160 ,ikinci sınavda ise 170 soru var.Yaklaşık 3-4 net arası fazla yapmak farkı kapatıyor(mf3 için)
    Açıkcası özele gitsek belki zorlanmadan ortalamız 95-100 olacaktı.Iafl ye gitse lys başarılarına bakıyorum son yıllarda 66 kişi 68 kişi mezun gösteriyor.Okula başlayan diğer 20-30 kişi nereye gitti?
    Kısacası burada genç bir insanın sosyal gelişimini de düşünerek evime çok yakın olan Hasal'da karar kıldım.Sıra çocuğu ve anneyi iknaya kaldı.Şimdi puanlar boşa gitti diye sitem edecekler.Bende zamanında puanlar boşa gitmesin diye mühendis olnuştum.

Hayatımda en sevmediğim aile tipisiniz.Benimde ailem sizin gibi insanlardı.Sırf çok iyi derece yaptığım için kendi tercihmerlimi benden almaya kalktılar.Onun içindirki 3-4 senede sadece 4-5 kez görüştüm kendileriyle.Hedefimiz çapa tıp ne demek ? 3 ünüz mü okuyacaksınız okulu ? Bırakın şu çocukları artık istedikleri bölümleri seçsinler.Puan boşa gitmesi ne demek hala anlamıyorum.Bir insan mühendis olmak isterken Türkiye de derece yyaptığı için (yada tem tersi tıp isterken) tıppa giderse puanı boşa gitmemiş mi oluyor.Umarım çocuğunuzun gözü erken açılır ve ekonomik bağımsızlık kazanır.Çünkü insanın ekonomik bağımsızlığı olunca her şeyi daha iyi tartıyor.
    ne diyorsunuz beyfendi kendinize gelin.Decoder falanda değilim.Sadece bırakın oğlunuz karar versin ne okuyacağına.Bu arada siz adam mı oldunuz ? Ne bu laflar böyle bir hanımefendiyle nasıl konuşacağınızı bilmiyor musunuz? Sizin çocğunuza gerçekten yazık kim bilir ne zorluk çekiyordur yazık.
  • Siz bu yorumu neye dayanarak arkadaşa adam olamazsın diyosunuz ? Ayıp değil mi ? O da bir insan. Bu hayatta sadece sizin çocuğunuz yok. Haddime değil ancak belli ki birileri size iyi darbe vurmuş. Gidin oğlunuza nerede okumak istediğini sorun ve orayı yazın lütfen. Bu ülke siz ve sizin gibi düşünen aileler yüzünden gelişemiyor. Şimdiden hedefini belirlemişsiniz çocuğun. Siz evlat değil, robot yetiştiriyorsunuz. Sonra o çocuk belki de avukatlıkta yetenekliyken gidip tıp okuyup doktor oluyor ve belki de birçok insanın katili olacak. Helal olsun size. Bu ülkenin böyle vatandaşları varsa biz gençlerden bir şeyler olmamızı beklemeniz alçaklıktır.
    43 yaşındasın ve gerçekten at gözlüğün var beyfendi.İq um düşük olsa sanırım fizik olimpiyatlarında gümüş madalya almaz ve eth zürich e kabul almazdım sanırım.Ben sadece fikir beyan ettim bu kadar agresif olmanıza gerek yok.Hala inanmıyorsan 2 ay sonra adımı aratabilirsin bu üniversitede.Amacım sadece benim başımdan geçenleri yazmaktı.Bu demek değilki senin çocuğun da aynı şeyleri yaşamayacak.Sadece bilmeni istedim.
  • çocugunuzun yüzdelik dilimi kaç ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: serencik

Hayatımda en sevmediğim aile tipisiniz.Benimde ailem sizin gibi insanlardı.Sırf çok iyi derece yaptığım için kendi tercihmerlimi benden almaya kalktılar.Onun içindirki 3-4 senede sadece 4-5 kez görüştüm kendileriyle.Hedefimiz çapa tıp ne demek ? 3 ünüz mü okuyacaksınız okulu ? Bırakın şu çocukları artık istedikleri bölümleri seçsinler.Puan boşa gitmesi ne demek hala anlamıyorum.Bir insan mühendis olmak isterken Türkiye de derece yyaptığı için (yada tem tersi tıp isterken) tıppa giderse puanı boşa gitmemiş mi oluyor.Umarım çocuğunuzun gözü erken açılır ve ekonomik bağımsızlık kazanır.Çünkü insanın ekonomik bağımsızlığı olunca her şeyi daha iyi tartıyor.

+1

adam haklı kabul etseniz de etmeseniz de adam olamazsınız felan bu yaştaki adama yakışmayan sözler önce üslubunuzu düzeltin

Doğru bu ülkede adam sizsizin sanırım.Her mesajımda saygısızlık yapmamaya çalışırken siz sürekli '' adam olmaktan'' bahsediyorsunuz.Umarım siz iyi bir adam sınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serencik

+1
    merhaba adam nasılsın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drixer -- 17 Temmuz 2014; 16:34:55 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.