Şimdi Ara

Xolo'dan dünyanın en hafif Windows Phone akıllı telefonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Xolo'dan dünyanın en hafif Windows Phone akıllı telefonu

Microsoft'un yeni Windows Phone iş ortakları birbiri ardına giriş seviyesinde iddialı olmak isteyen akıllı telefonlarını piyasaya sürerken, performans anlamında olmasa da farklı konularda dikkat çekenler mevcut.

Hintli Xolo'nun WIN Q900S adlı yeni Windows Phone 8.1 akıllı telefonu 100gr ağırlığı ile dünyanın en hafif Windows Phone akıllı telefonu ünvanını eline geçiriyor. Xolo yeni cihazının pazarda hafifliği ile farklılaşacağına inanıyor.

4.7 inçlik ekranında 720p çözünürlük sunan WIN Q900S, bu çizgideki cihazlardan alıştığımız Snapdragon 200 yongasetinden gücünü alıyor. 1GB RAM ile oyunlarda sıkıntı yaşatmayacak olan cihazda 8GB artırılabilir hafıza mevcut. 8MP çözünürlükteki arka kamera LED flaş ile desteklenirken, ön tarafta da 2MP çözünürlükte bir kamera yer alıyor. Ayrıca çift SIM desteği de mevcut.

Xolo WIN Q900S modeli 166$ yaklaşık fiyatı ile ön siparişe başladı ve Temmuz ayı içerisinde Hindistan'da satışa sunulacak. Benzer dönemlerde pek çok giriş seviyesi Windows Phone 8.1 cihazı piyasada olacak. Ancak genelde donanım bakımından birbirini tekrar eder gibi görünen bu cihazların asıl amacı düşük fiyatı ile tüketici ilgisini WP ekosistemine çekebilmek.  

Kaynak:http://www.wpcentral.com/xolo-win-q900s-100g-windows-phone-announced-due-mid-july

• Snapdragon 200
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Snapdragon 200

Dünya'nın en pahalı telefonu demiyor , üst seviye telefonu da demiyor neye göre S200 yazıp göndermede bulundunuz ? WP zaten düşük donanımla stabil çalışabilen bir işletim sistemi. Her telefonda S800-S1000 vs olacak hali yok giriş seviye telefon kullanmak isteyenler için alternatif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Snapdragon 200

Dünya'nın en pahalı telefonu demiyor , üst seviye telefonu da demiyor neye göre S200 yazıp göndermede bulundunuz ? WP zaten düşük donanımla stabil çalışabilen bir işletim sistemi. Her telefonda S800-S1000 vs olacak hali yok giriş seviye telefon kullanmak isteyenler için alternatif.

İşin komiği snapdragon 200 yerine 400 koyma in maliyet farki 15-20 dolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pili 1400 mAh falan mı ki?

• Gereksiz bir haber . Türkiye'ye gelmez bu cihaz .
  • bence pahalı

• Alt çerçeve iyide üst çerçeve fazla kalın gibi

• Burada bazı arkadaşların windows phone kullandığından gerçekten şüphe eder durumdayım. Snapdragon 200 windows phone için gayet yeterli. Benim masaüstü bilgisayarım 4 çekirdek ya ne arıyorsunuz ki bu kadar. Bence bu tavırlarınızı oyun üreticilerine yapın. Ps2 görüntüsünü düşük çözünürlükle 2 gb ram ile çalıştıran adamlara...
  • quote:

quote:

quote:

Snapdragon 200

Maliyet 10 dolar , kullanıcıya yansıması 200 - 300 lira. S200 ile S800 arasında da 30 dolar maliyet farkı var. Siz 300 dolara çıkan telefonla 350 dolara çıkan telefon arasında satış fiyatında 100 lira fark olduğunu falan sanıyorsunuz herhalde. Ki bu telefon yüksek donanım iddiasıyla çıkmış bir telefon değil her telefon S800 olmak zorunda mı bütçesi düşük olanlar için ideal , beğenmediyseniz donanımı yüksek telefon alırsınız anlam veremedim yorumunuza.

• quote:

Snapdragon 200

Şu anki ilk nesil wp8 cihazlarındaki s4 işlemci bile gayet hızlı.Youtubeden lumia 1520 ile işlemcisi s4 işlemcili başka bir wp cihazı kıyaslayın, hiç bir fark yok.Bazı program ve oyunlarda 1520 daha az gecikme yaşıyor.S4 işlemcili wpli cihaz ile kıyaslamada aralarında en fazla 1 saniye fark oluyor.Samsung cihazlarına çekirdekleri verdide ne oldu uçak mı oldu??
  • Marka hintli ama çinli bir üreticiye fason ürettiriyor bizim casper gibi. Hatta casper'da aynı çinli üreticiyle çalışıyor çünkü xolo'nun bir android cihazı ile birebir aynı bir android modeli vardı.
  • quote:

quote:

quote:

Snapdragon 200

o mantıkla tüm telefonlar amiral gemisi olarak çıksın apple'ın bir üst hafıza seçeneği için 100 dolar aldığını da biliyoruz

bu arada herkesin yanıldığı bir konu var s200 yerine s400 koymanın seri üretimde farkı en fazla 1 dolar o 15-20 dolar farka s800 konur

• xperia okudum heyecanlandım sonra bastım eksiyi.

• yuksek donanım koymamıs ama ince yapmıs guzel

• Her şey iyi hoş da batarya??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.