Şimdi Ara

'Microsoft, Surface markasını Lumia markasına dönüştürüyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Microsoft, Surface markasını Lumia markasına dönüştürüyor'

Microsoft'un Nokia'nın mobil cihaz bölümünü satın alması ile birlikte elinde aynı sınıfa hitap eden ancak iki farklı markaya sahip tablet modelleri mevcut hale geldi. Microsoft'un akıllı telefonlar için isim değişikliğine giderken tabletleri de unutmayacağı iddia edildi. 

Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Nokia by Microsoft şeklinde isimlendirilecek akıllı telefonların yanında tüm tablet ürünleri Lumia markası altında toplanacak. 

Microsoft'un daha önce internete sızan yeni isimlendirme haritasında Nokia tanımlamasının 31 Aralık 2015 tarihine kadar Lumia cihazlarında, 2024 yılına kadar ise Asha cihazlarında kullanılacağı ortaya çıkmıştı. Ancak tablet konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktaydı.

Microsoft'un Nokia markasını bırakmamak istememesinin en büyük sebebi olarak markanın ABD dışında güçlü bir tanınırlığının olması gösteriliyor. Farklı bir marka değişikliğine giden Microsoft ürünlerini anlatmakta güçlük çekebilir. 

Ayrıca One Microsoft konsepti için çalışmalarını sürdüren Microsoft'un mobil cihazlarını birbirinden farklı isimler altında bulundurmak istemediği de belirtiliyor. Firmadan şimdilik herhangi bir resmi açıklama gelmedi. 

Kaynak:http://www.zdnet.com/microsoft-rumored-to-be-planning-to-replace-surface-branding-with-lumia-7000031028/

• iyi hamle surface ismi çok ezildi değişiklik şart.

• Ati gibi bir efsane zamanla nasıl AMD olduysa Nokia da Microsoft olacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firmaya yakın dediğiniz kaynak sızıntı lideri evleaks

• Hadi surface isminin bir marka değeri yok da micro nokia ismini yok etmekle hayatının hatasını yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 29 Haziran 2014; 10:55:30 >
  • bu son tabletler çok başarılı, lumia adı önce tablet karizmasını toplar kısa süre sonra tabletler lumia adını yukarı çeker. iyi etmişler değiştirmekle

• Böyle düşünen bir ben varım galiba ama surface ismi daha çok yakışıyordu o cihazlara bence. Tablet formunda, bütün windows olanaklarını sunan, üretkenliği üst düzey bir cihaza lumia ismi verildiğinde sanki tüketim odaklı, iş adamlarına veya profesyonellere hitap etmeyen bir cihaz gibi geliyor kulağa. Tabi donanım ve işlevsellik olarak değişiklik olacağından değil tabi sadece kulağa öyle geliyor.
  • "bırakmamak istememesinin"

Çeviri çok güzel

• __BadblooD__ kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Bence o makinelerin ismi lumia olursa büyük hata olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lumia telefon olarak kalmalıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

Böyle düşünen bir ben varım galiba ama surface ismi daha çok yakışıyordu o cihazlara bence. Tablet formunda, bütün windows olanaklarını sunan, üretkenliği üst düzey bir cihaza lumia ismi verildiğinde sanki tüketim odaklı, iş adamlarına veya profesyonellere hitap etmeyen bir cihaz gibi geliyor kulağa. Tabi donanım ve işlevsellik olarak değişiklik olacağından değil tabi sadece kulağa öyle geliyor.

Aynen. Surface daha hoş duruyor.
  • Hayirli olsun.

• İyi oldu böyle, "Nokia by Microsoft" gayet makul bi seçim bence
  • Benim aklıma takılan, Nokia XXX by Microsoft mu gibi bir isimlendirme mi olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Tenth Doctor

Benim aklıma takılan, Nokia XXX by Microsoft mu gibi bir isimlendirme mi olacak?

Tabi ki kaba bir şekilde bütün bir yazı tek şerit gibi olmayacaktır.Tasarımı bozmamak için uygun bir şekilde ayarlamasını yaparlar nasılsa.Böyle bir değişiklik yapan firma onuda düşünür yani.
  • The Tenth Doctor kullanıcısına yanıt
    Önde yine Nokia yazısı devam eder, arkada alt tarafa da "by Microsoft" veya "Nokia by Microsoft" diye yazılır muhtemelen

Model isimleri de Lumia XXX olarak kalır heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 29 Haziran 2014; 12:49:05 >
  • "Microsoft'un Nokia markasını bırakmamak

istememesinin" ???

• microsoftun nokia projesi elinde patlar

• lumia ve surface olarak 2 ayrı koldan devam etmeliydi. mesela iphone ve ipad gibi

• Microsoft'un Nokia projesi elinde patlayacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.