Şimdi Ara

'çekmiyor' martavalı...Siz ne düşünüyorsunuz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
2.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski evde üçüncü katta iken avea çok iyi çekerken yeni beşinci katta çekmiyor. Telefon kullanmak eziyet olunca taşıdım numarayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bulundugum yerde de avea ve vodafone cok iyi turkcell de konusmalar kesintili ve 3g cok yavas kayit actirdim yapilacak birsey yok dediler avea ya geri dondum :)

• Avea baya yatirim yapti. Eskisi gibi degil. Hatta eski aboneye 500 dakikayi 37 tlye kitlemeye calisiolar. Annenim hattiydi bu bahsettigim. Indirim de yapmadilar. Bugun vodafone'a tasidim. 15 tl 500dk 500mb. Bakicaz bi de vodafone denesin. Aveadan mennunduk ama bu fiyat politikasi cok mantiksiz. Kapsamasina laf soylersem tas kesilirim. Hic sorun yasatmadi. Allah yukarda sahidim. Ben avea kamu megaya devam ediorum.

• Avea yi 3 sene kullandim Ankara da. Cok sorun yasamadim 3G ile. Ancak ilginctir, Kizilayda ve Ataturk bulvarinin bazi kesimlerinde 3g ve hatta internet cekmiyor. Ve uzun zamandir bu sekilde. Ankarada bir kac tane boyle yer var. Ama sorun olmadi hic. Ayrica yazlari gittigim her tatil bolgesinde full cekiyordu ve sikinti yasamadim. Alanya Side kemer cesme foca ayvalik gelibolu karasu inkum vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evin bir odasında çekiyor yan odaya geçtiğimde çekmiyor :d
    vodafone'a geçtim şu an sorun yok..
  • Çekmiyor, herkesin 2100 mhz'de kullandığı 3G'de bile en iyi Turkcell çekiyor. Verici direkler yan yana olmasına rağmen Turkcell 3G Full çekerken, Avea'da 3G'yi geçtim 2G'de bile 2 diş ancak çekiyor. Benim çıkardığım sonuç; Avea kaliteli malzeme kullanmıyor, işin ucuzuna kaçıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birazda cebimizi dusunme taraftariyim

bazen dört dış çekmeyiversin.

Avea tarifemde

4gb internet
    1000sms hy (sonuna kadar kullanirim)
    1000 dk

gelen faturalarim bunlar...

Turkcell, vodafone olsaydi faturalarim ne olurdu

siz düşünün
     'çekmiyor' martavalı...Siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kokden0732

Birazda cebimizi dusunme taraftariyim

Avea tarifemde

4gb internet
    1000 dk

siz düşünün

Konuyu sen açmışsın çekmiyor safsatası bitmedi mi diye
    sonra konuyu sen değiştirmişsin cebimizi düşünelim diye
    yani konu çekip çekmeme konusu ucuzluk konusu aç orada konuşalım.
    Anlamadığım aveayı bu kadar neden savunmaya gerek duyuyorsun neden şikayetlere ortak olmuyorsun
    yani neden ''bazen dört dış çekmeyiversin.'' diyorsun çeksin kardeşim çekmek zorunda milyonlarca insan o şirkete para bayılıyor
    avea hiç diyor mu amaan bu da faturasını yatırmayıversin diye şaşıyorum yahu bu düşüncenize. Dersaneye gidiyorsun örneğin
    dersane diğer dersanelere göre ucuz olsun diyor musun onlara amaan bugünde ders anlatmayı versin diye ya da markete gidiyorsun
    parasını veriyorsun amaan ürünü de vermeyi versin böyle saçmalık mı olur yahu? Benden parasını alıyorsa çekecek arkadaş
    interneti de hızlı olacak adam gibi hizmet verecek. Adam gibi hizmet verene kadar karşısında durun yoksa çok sırtımıza binerler..

• Kalite anlayışı Turkcell gibi

"ben kaliteliyim
    dört çekerim"diye diye
    20 senedir halkı tavuk gibi yolma anlayışında olmaktansa

(AVEA nın BU ANLAYIŞTA OLMADIĞIN
    I GÖRDÜM)

Çekim kalitesi dört dörtlük olmayıp (ÇEKMEDİĞİ BİR OPERATÖRü İSTEMEYİZ ELBET)

daha uygun faturaların geldigi
    halkın yararlarını gözeten
    rekabetiyle Türk Milletinin milyarlarca lirasının uçmasını engelleyen
    " avea'"yı
    Turkcell ve Vodafone'ye tercih ederim.

Ayrıca ben konuyu "neden çekmiyor" diye degıl,simdiye kadar
    Ozellikle turkcell reklamlariyla

"avea çekmiyor" safsatasini bosa cikarmak icin actim.

BU SEBEPLE DİYORUM Kİ :::

• Kalite anlayışı Turkcell gibi

"ben kaliteliyim
    dört çekerim"diye diye

I GÖRDÜM)m

" avea'"yı

• quote:

Birazda cebimizi dusunme taraftariyim

Avea tarifemde

4gb internet
    1000 dk

siz düşünün

.

• quote:

Kalite anlayışı Turkcell gibi

"ben kaliteliyim
    dört çekerim"diye diye

I GÖRDÜM)m

" avea'"yı

Avea'da Türkcell gibi yatırımını yapsaydı, ülkenin en büyük operatörü olsaydı, merak etme o da milleti yolardı. Hem Türkcell kalitesine ulaşamayacaksın hem de Türkcell kadar pahalı olacaksın. İnsanlar salak mı Avea kullansın. Yani Avea uygun fiyatlı olmak zorunda. Aynı hizmeti, aynı paraya Avea ve Türkcell sunduklarında, istisnalar dışında insanların genel tercihi Türkcell olur. Sonuç olarak Avea bizim cebimizi düşünüyor gibi bir cümle kabul edilemez. Adamlar aldığı paraya bakar. 1 ay faturayı yatırma bakalım neler oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

"ben kaliteliyim
    dört çekerim"diye diye

I GÖRDÜM)m

" avea'"yı

Avea halkı düşünüyor gibi yazmışın. Sana bi soru ford arabalarına mercedes gibi fiyat cekse sence millet ford alır mı? Bak turkcellin pahalı olması yine aveanın suçu rekabet kurulu aveayı ezdirmemek icin turkcelle ucuz tarife yaptirmiyor. Avea ile turkcell fiyatları aynı olsa sen kullanır mısın işte bu yüzden devlet kurumu olan rekabet kurulu turkcelle fiyat dusurtmuyor yani nereden baksan sorunlu halkı düşünen avea :)

• yıllar sonra tekrar aveaya dönmek zorunda kaldım döndüm ve hala çekmiyor..tamam ekonomik ama kardeşim yıl 2014 ya çekmeme mi kaldı Allah aşkına..ankaranın keçiören ufuktepe mahallesinde oturuyorum evim 6. kat benden daha yüksek bina yok çevremde. benden sonra gökyüzü başlıyor ama salonun uc kısmında çekiyor sadece..görüşmelerimiz ailecek orada yapıyoruz..müşteri hizmetlerini aradım halk tepkisi veya belediye izin sorunundan mütevellit baz istasyonu kurulamadığını alternatif çalışmalara bakıldığını söyledi fakat bu 3. aramam somut bir gelişme yok yani..size şunu soruyorum bu konuya taktım ben ciddi anlamda bir yerlere başvursam sonuç alabilir miyim? avea ankara bölge müdürlüğü falan sonuç verir mi? 4 gb internet var ama sonuç sıfır trcell de edge modu bile daha hızlı idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

quote:

"ben kaliteliyim
    dört çekerim"diye diye

I GÖRDÜM)m

" avea'"yı

Avea halkı düşünüyor gibi yazmışın. Sana bi soru ford arabalarına mercedes gibi fiyat cekse sence millet ford alır mı? Bak turkcellin pahalı olması yine aveanın suçu rekabet kurulu aveayı ezdirmemek icin turkcelle ucuz tarife yaptirmiyor. Avea ile turkcell fiyatları aynı olsa sen kullanır mısın işte bu yüzden devlet kurumu olan rekabet kurulu turkcelle fiyat dusurtmuyor yani nereden baksan sorunlu halkı düşünen avea :)

Turkcell ucuz tarife cikaracak mış

20 senedir neredeydi.

Yillarca halkın cebinden
    2-3 saniye konuşmaya 1 kontör
    ( 40 kuruş )
    çalmadı mi?

Avea olmasaydi bunlar halen daha aynı tarifeyi uygularlarmiydi,
    uygulamazlar miydi.
    Vodafone ile de aynı hareket ederlerdi.

Örneğin
    Dürüst olmayan esnaf ,tüccar ne kadar kaliteli,güzel şey satarsa satsın
    halk ona itibar etmez.

Turkcell ve onu yöneten zihniyetin bozuk olduğunu gördü bu TüRK MiLLETi.

Onun için
    Devletin, Adı Türk sahiplerinin buyuk ortaklarinin Rus vs. oldugu

TURKCELL'in mobil operatör lısansınin ve ısletme ihale tarihinin sona ereceğı ve
    yonetiminin sona ereceği tarihi
    Şafak sayar gibi saymakta.

(bilen varsa hatirlatsin lütfen
    (belki 25 yıldır.20'si gitti)

Allah o günleri de gösterecek inşaallah.

Ekte avea faturami görebilirsiniz.
    .......
    1000dk heryöne görüsme )
    4gb internet )
    1000sms heryone ) (fatura

detaylarimdir.)

• Öğrencilik yillarimida hesaplardan baya avea kullanmış biri olarak avea hem konuşmada hemde nette çok geride.ben adanada oturuyorum silifkeye gidiyoruz avea kayıp antepe gidiyorum avea kayip.turkcelle geçince netin ve sesin daha iyi olduğunu anlıyorsunuz. Bence avea eskisi kadar ucuz değil.görünüşteki tarifeler neler polis hattı vs gibi hatları uygun ama diğer tarifeleri.şunu anladım ki faydalanamadiginiz bir ürüne 1 lira bile vermeyeceksiniz paranız boşa gitmesin

• Çankaya nın ortasında kaldığın evde telefonla konuşmak için yaz kış balkona çık sonra aç böyle konuları bakalım

• Ankara merkezde oturanlar memnunlarmı bir söylesinler bakalım ??.2006 2013 yılları arasında bursada çok memnundum aveadan yıldırımda olsun osmangazide olsun görüklede olsun çatır çatır çekiyodu 3g si de telefonuda .ankarayı bilenler bilir merkez kızılaya 5 dk yürüme mesafesinde esatta 3.katta 3g çekmiyor.giriş ve 1.katta hatta çekmiyor.bura ankaranın göbeği.!!kızılayda speedtest 50 60 mbps lerde sürünüyor ve kopup duruyor.internete bağlanamıyosun.en avantajlı paketlerden bizde yararlanmak isteriz ama mecbur vodafone a geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp_Tigin -- 10 Eylül 2014; 12:35:02 >
  • Çekmiyor. Açık ve net. Alsancağın göbeğinde(net) (izmir'in kalbi), Çeşme'de, spor salonumda avea çekmiyor-çekmiyor-çekmiyor.
    7 yıllık avea kullanıcısıyım avea'yı da çok severdim fakat son zamanlarda artık işin suyu çıkmaya başladı. Vodafone'a geçtim dünya varmış dedim resmen. Annem, babam, ablam, eniştem top yükün vodafone'a geçtik. Alsancağın göbeğinde internete giremeyen avea'dan sonra, evimde "1 diş bile çekmeyen (2g'de. 3g'yi bulamıyor bile)" hem 3g'de hem 2g'de çatır çatır internete giren, çeken vodafone ilaç gibi geldi.
    Velhasıl benim deneyimlediğim kadarıyla olay bu. Ha dediğiniz gibi bu olaylar bölgelere göre farklılık da gösteriyor. Lakin benim işimi görmedikten sonra bana internet+konuşma+sms full+full bedava verse ne yapıcam.

Ek: Vodafone'a geçme nedenimiz de kampanyaların neredeyse avea ile aynı olması. Mesela double 1000 vs ikili 1000 gibi. Yoksa kazıkçı turkcell'e de karşıyım o ayrı

Bu arada @kokden0732; son koyduğun resimde de 3g çekmiyor tam sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 10 Eylül 2014; 17:05:19 >

• Valla benim arkadaşım Avea daydı arardım çektiği halde ulaşılamıyor diyordu. Sonra Vodafone a geçti sorunsuz kullanıyordu nerden estiyse Avea ya geçti yine ucuz diye 3 ay zor dayandı sürenin bitmesine yine Vodafone a taşıdı. Bu 3 ayda aradığımda yine çektiği halde ulaşılamama mevzusu vardı. Avea çeksede çekmiyor bu sorunu da bir türlü çözemediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 10 Eylül 2014; 18:39:27 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.