Şimdi Ara

silinsin (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.088
Cevap
55
Favori
238.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://update.atlanta.com.tr/manuel/SmartG4mini/usb%20versiyon/1.1.7/

kanal lıstesını bılmıyorum denemedım
  • Arakadaslar ip tv deki kanallari favorilere nasil ekliyoruz bilen var mi ? Yildiz isaretine basinca direk listelensin istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gencoziksk G kullanıcısına yanıt
    bunlar cccam değil
    cccam şöyle olur tek port olur
    http://www.testious.com/free-cccam-servers/2014-11-15/

C: dj-satforever.no-ip.org 20000 dj-cup32 dj-sat.com # v2.0.11-2892
    C: dj-satforever.no-ip.org 20000 dj-cup4 dj-sat.com # v2.0.11-2892
    C: fedoraserver.dyndns.org 11011 tomine tomineeuro # v2.0.11-2892
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencoziksk

arkadaşlar bu cccam olayını anlatacak varmı.portları birden fazla nasıl yazıyoruz.birde birçok lullanıcı adı var nunları tek tek deniyoruzmu.yardımcı olacak varmı?

bunlar newcamd

uzun yıllar skystartHD2 ile beraner carsharingserver.ru kullandıgımdan ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 16 Kasım 2014; 13:42:10 >
  • atlanta smart g4 mini yazılımı
    http://update.atlanta.com.tr/manuel/SmartG4mini/usb%20versiyon/1.1.7/

versiyon 1.1.7
    -Tarih ve saat hatası düzeltildi.(İnternet bağlantısı yok iken)
    -Epg bilgisi güncellendi.
    -Türksat 4A güncel Tp ler eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 16 Kasım 2014; 16:00:25 >
  • selam,

usb ye taktıgım HDD yi PCden gorebiliyor muydum ağdan?
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    airdroid programı ile görebilirsin. silip, kopyalayabilirsin. pcden harddiske, harddiskten pcye olur.
    http://web.airdroid.com/

ama senin istediğin şey görmek değil de görüp, çalıştırmak ise yani sanki harddisk gibi kullanmaksa onun
    cevabını bilmiyorum.

iptv de çoklu kanal silmeye çalışınca hata veriyor, listemi silemiyorum?

ÇÖZÜM: Kendi çözümüm değil. Denemedim. Deneyen yazsın.

"I. Zenger: arkadaslar aynı sorun bende de vardı ben sildim. silinicek kanalların hepsini seçiyoruz. sonra 1 tanesinin seçimini kaldırıyoruz, yani 1 kanal kalacak şekilde. sonra sil dediğimizde hepsini siliyor."
  • Arkadaşlar TV de sorun yok fakat Internet ve diğer uygulamalarda görüntü ekrana göre daha büyük, denemediğim şey kalmadı ama alt üst sağ sol görünmeyen bölgeler var. Çaresi var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Arkadaşlar TV de sorun yok fakat Internet ve diğer uygulamalarda görüntü ekrana göre daha büyük, denemediğim şey kalmadı ama alt üst sağ sol görünmeyen bölgeler var. Çaresi var mıdır?

elbette var.
    kuruluma girin. ekran dan sol üst ve sağ alt köşelerdeki işaretlerden kırmızı çizgileri görünceye kadar ayar yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

airdroid programı ile görebilirsin. silip, kopyalayabilirsin. pcden harddiske, harddiskten pcye olur.
    http://web.airdroid.com/

ama senin istediğin şey görmek değil de görüp, çalıştırmak ise yani sanki harddisk gibi kullanmaksa onun
    cevabını bilmiyorum.

denedim hocam, ra yuzu cok rahat degil, surekli dısardaki networklerden baglanmak icin preimum olun reklamı cıkıyor , bir de Cihazdan baglantıyı onaylamak gerekiyor herhangi bir anda baglanmak isteyince.

oyle olunca zaten wifi transfer pro uygulaması da gayet rahat bir arayuzle kullanılabilir.

onay sormasaydı iyiydi baglanırken.

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    haklısın.

windowsa f: sürücüsü gibi bir link verebilsek veya paylaşılan klasör yapabilsel güzel olurdu.
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    hocam bana en iyi sen yardımcı olursun ))

imediashare diye bir program var, ve onunla herhangi bir onay gerekmeden cart diye android telefonumdan cep tel icindeki herhangi bir muzik veya videoyu bir anda G4miniden oynatabiliyorum, bu super.
    ekran goruntumu vermiyor bildigin ilgili dosyayı stream yapıyor G4mini ye, ve ordaki default oynatıcı tarafından oynatılıyor.

mesela youtubedan video izlerken bunu yapabilir miyim?
    veya telefonumdaki herhanngi bir iptv uygulamasında calıstırdıgımı iletebilir miyim? stream yapıcam ve g4 oynatıcak bunu.

yoksa anca ekran goruntusu paylaşasarak mı olur bu anca, öyle nasıl yaparım?

az once xbmc kullanamk istedim, addonlarını sallarsak, , AĞ paylaşımı olarak ne yaptığını, ne işe yaradıgını hiç anlamadım

• ŞOK ŞOK ŞOK

menu_kurulum_ayarlar
    samba bir kere tıkla.

win8 de
    bilgisayarım _ ağ deyince

android xxxx olarak cihazın içi geliyor.

sdcard, harici sdcard ve (Ben henuz takmadım) usb hdd
    geliyor.

Kendime kızıyorum. Aylardır denememiştim. Sil taşı, kopyala. SUPERR

daha rahat kullanım için pcde "total commander" kullanabilirsiniz. tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 16 Kasım 2014; 19:37:07 >
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    Ayarladım teşekkürler, peki kurulum ve diğer ayar girişlerinde girişlerinde şifre girişinden kurtulabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

ŞOK ŞOK ŞOK

menu_kurulum_ayarlar
    samba bir kere tıkla.

win8 de
    bilgisayarım _ ağ deyince

android xxxx olarak cihazın içi geliyor.

sdcard, harici sdcard ve (Ben henuz takmadım) usb hdd
    geliyor.

Kendime kızıyorum. Aylardır denememiştim. Sil taşı, kopyala. SUPERR

daha rahat kullanım için pcde "total commander" kullanabilirsiniz. tavsiyemdir.

WinXP de de yukarıda yazıldığı şekilde ağ bağlantılarımda cihaz görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technx59 -- 16 Kasım 2014; 20:01:08 >
  • Cihazı aldımyeni aldım.Ne yaptımsa kanalları ayarlayamadım.En son sitesine girip ordan bin dosyasını indirdim oldu.

1 Tüplü televizyona bagladım ( av to rca TOS)70 ekran eski bir arçelik var en iyi görüntüyü almak icin hangi çözünürlügü seçmem gerek tv de sorun yok görüntü gayet iyi ama menü kısmında yazılar cok zor okunuyor .
    2.500gb hardiski taktım her video yu açtı sorun yok.Hatta 3d bir kaç film vardı onları bile açtı ama seyredemedim cift ekran oldu.Ama arkada usb olmamasının mantığını anlamadım.İşim bitince mecburen hardıski sökmek gerekiyor herhelde benim gibi hardiski takar daha da sökmez zaten ısınma var dahada ısınır diye koymamış olabilirler.Eski recivir ın üzerine koydum o baya büyük belki onun faydası oldu ısınma öyle abartılı degil.
    3 ip tv sıkıntı yok acıldı ama kanal silme kısmı çalışmıyor hata var.
    4.rf kumanda almadım ama daha önce tivubu vardı onun gibi olsa daha iyi olurdu mesele onda hiç böyle mouse ihtiyacı olmazdı.Normal kumandanın alt mouse özelligi idare ediyor.
    5.Bu alet 300 tl eder mi derseniz bence en fazla 200tl olması gerekirdi.ama hakkını veriyor güzel alet,mennun oldum.
    6 Atlanta destek vermezse bile bu alet kendi internet kısmından da online filmi izlettiriyor.
    7 Sistem yedeklemeyi bulamadım olsa iyi olurdu ip tv de ki sakıncalı kanalları silemedim mecburen fabrika ayarlarına döndüm.

• tekniktime kullanıcısına yanıt
    xsistem yedekleme 1.1.4 de var ama onda da tüplü tvye bağlama (av) yok.

usb hdd mi sol fiber hg253 modemimin üstündeki usb ye bağladım. xbmc üzerinden dlna ile izliyorum. TÜm formatları açıyor.

Şunu dener misiniz?1
    iptv de çoklu kanal silmeye çalışınca hata veriyor, listemi silemiyorum?

ÇÖZÜM: Kendi çözümüm değil. Denemedim. Deneyen yazsın.

"I. Zenger: arkadaslar aynı sorun bende de vardı ben sildim. silinicek kanalların hepsini seçiyoruz. sonra 1 tanesinin seçimini kaldırıyoruz, yani 1 kanal kalacak şekilde. sonra sil dediğimizde hepsini siliyor."

Kanal listesi düzenlemeyihttp://update.atlanta.com.tr/manuel/Smart-Box/Kanal-Edit/
    bu programla yapıp, sonra cihaza yükleyin.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    0000 olansa bence kalsın evde çocuk var.

İptv ve ipcami uygulama menüsünde gizledim. Böylece çocuk kurcalayamaz.

Kanalları da gizlemek iyi olur.
  • Cihazımı aldıktan sonra forumun bu bölümünü baştan sona okuyarak pek çok değerli bilgiler edindim.Bu konuda özellikle pphammer üstadımıza teşekkürlerimi sunuyorum..Cihazınızla bunları da yapabiliyormuşum dedirtecek bilgileri ilgi duyan arkadaşlar için özetlemek istiyorum:

1) PC'DE G4 MİNİ'NİN KLASÖRLERİNE ULAŞMAK
    G4 mini'de Samba servisini aktif ederek,G4 mini'nin kendi dahili belleğini ve üzerine takılı harici sd kartınızı ve USB belleğinizi bilgisayarınızda ağ bağlantılarım üzerinden görmek mümkün.
    Böylece bu aletleri hiç yerinden çıkarıp pc'ye takmadan içine iptv m3u listenizi,güncelleme dosyanızı,foto,müzik,video ne isterseniz oturduğunuz yerden atabilirsiniz ya da silebilirsiniz.
    Menü-Kurulum-0000-Sistem içine girip yukarı doğru çıkarak Samba yazan yere tıklayıp aktif hale getirin.
    Win XP de Bilgisayarım-Ağ Bağlantılarım-Android_4321(Android_4321) üzerinde share tıklayın

2) G4 MİNİ'DE PC'NİN KLASÖRLERİNE ULAŞMAK
    PC'nize PS3 Media Server isimli ücretsiz programı kurarak ve Navigasyon/Paylaşım Ayarları kısmında istediğiniz klasörlere paylaşım vererek bunları DLNA uygulaması üzerinden G4 mini cihazınızda izleyebilirsiniz.PC'nizdeki videoları,fotoğrafları,müzikleri oturduğunuz yerden hiçbir harici medyaya kopyala,yapıştır yapmadan G4 üzerinden kullanmak için bire bir.

3) G4 MİNİ'DE PC'NİN MASAÜSTÜNÜ GÖRMEK
    PC'nize Google Chrome ve sonra da Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını kurun.Gerekli izinleri verin ve şifrenizi belirleyin.Sonra G4 mini cihazınıza Google Play'den aynı isimli uygulamayı kurun.Bu uygulama sayesinde PC'nizin ekranını G4 mini cihazınızda görün.İstediğiniz uygulamayı sanki bilgisayarınızın başındaymış gibi çalıştırın.İstediğiniz klasöre,fotoğrafa göz atın,istediğiniz belgeyi açın.G4 mini'nin mavi oku ekran üzerindeki minik oka kumanda edecek ve asıl bu minik ok uygulama üzerine getirilecek unutmayın.

4) PC'DE G4 MİNİ'NİN ÜZERİNDE ÇALIŞMAK
    Airdroid uygulamasını hem PC'ye,hem G4 mini'ye kurun.Bu uygulama sayesinde bu sefer PC'nizin başında G4 mini'in klasörlerini görün.Birşeyler kaydedin ya da silin.Uygulama gönderin,uygulama silin.

5) IPHONE-IPAD CİHAZINIZDAKİ MÜZİK,FOTO,VİDEOLARI G4 MİNİ'DE İZLEME
    Bunun için Iphone-Ipad cihazınıza Imediashare isimli uygulamayı yükleyin.Uygulamayı çalıştırdığınızda cihazınızdaki ses,müzik,video dosyalarınızı G4 mini'de oynatabilirsiniz.Bunun için G4 mini'de birşey yapmanıza gerek yok.DLNA özelliği sayesinde içerik otomatikman oynuyor.
    Bu uygulama ekran görüntüsünü yansıtmıyor sadece ilgili içeriği karşı cihazda oynatıyor.
    Kendim test etmemekle beraber aynı konuda kullanabileceğiniz diğer programlar:
    Connect
    Media Pay
    TV Assist

6) IPHONE-IPAD CİHAZIN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ MIRACAST UYGULAMASI GİBİ G4 MİNİ'YE YANSITMA
    Bunu kendim birebir uygulayarak test edemedim.Ama yolunu anlatayım.İsteyen denesin.
    Öncelikle Ihone4S ve üzeri-Ipad2 ve üzeri cihazınızın olması gerekiyor.Maalesef Iphone4 ve Ipad ler kapsam dışı :(
    Iphone4S ve Ipad2 lerde birşey yapmanıza gerek yok.Airplay özelliğini aktif etmeniz yeterli.G4 mini'ye Google Play den Reflector isimli uygulamayı kuruyoruz.Maalesef ücretli bir program.14,84 TL.Bu program yardımıyla Iphone-Ipadinizdeki görüntüyü Android cihazınıza aktarabiliyorsunuz.

7) CEP TELEFONUNDAN G4 MİNİ'Yİ KUMANDA ETME
    Cep telefonunuza Google Play'den IsmartRCU isimli ugulamayı indirin.Uygulamayı çalıştırırken açılışta hata veriyorsa kumanda olarak değil fare veya klavye olarak açın sonra alttan kumandayı seçin.Son derece uyumlu ve başarılı bir kumanda aletiniz daha olsun.

8) G4 MİNİ'Yİ ARCADE OYUN KONSOLU HALİNE GETİRMEK
    G4 mini cihazımıza xiaoji.apk isimli uygulamayı apk installer yardımıyla kuruyoruz.Bu dosyanın linkini birinci sayfada ilk mesajın içinde bulabilirsiniz.
    Akabinde yaklaşık 30 TL ye satın alacağınız Hadron HD 305 Wireless Gamepad ile xiaoji uygulaması üzerinden indireceğiniz oyunları oynayabiliyorsunuz.
    Henüz denemedim ama Google Play'de PAc-Man gibi River Raid gibi eski arcade oyunlar tek tek uygulama olarak da bulunuyor.Sanırım gamepad ile bu oyunları da oynamak mümkün olacak.

9) IPTV KANAL LİSTESİNİ TEST ETME
    Pc'nize indireceğiniz Viet-SimpleTV programı ile IPTV kanal listelerinizi test edip,çalışmayan linkleri ayırıp silerek cihaza temiz bir liste göndermek mümkün.
    Yine PC'nize kuracağınız ücretsiz VLC Media Player ile IPTV listelerindeki akışları tek tek deneyip çalışıp çalışmadığını test etmek mümkün.
    Gerekli açıklamalar pphammer üstadımızın paylaşımlarında mevcut.
    Önemli Not:Simple TV programı ile kendi yaptığım testlerde,programın çalışmıyor diye gösterdiği kanalların çoğunun aslında cihazda gayet güzel oynadığını gördüm.Bu açıdan programa güvenerek çalışabilecek linkleri silme tehlikesine karşı dikkatli olmanızı öneririm.

10) FAYDALI DİZİ-FİLM İZLEME UYGULAMALARI

-Dizi CU
    -Dizi X HD
    -Dizi TV HD
    -Filmon
    -Full Film İzle
    -HD Belgesel
    -HD Film İzle
    -Netd
    -TVYO
    -Seyirtürk
    -Mkvod

Şimdilik benden bu kadar.Umarım yazdıklarım size de faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technx59 -- 17 Kasım 2014; 23:16:52 >

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.