Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • komando olamaz raporun olmadığı sürece komando olma ihtimalin vardır.
    senin isteğin biraz arka planda kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toros_80 -- 10 Temmuz 2014; 16:28:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AloneAssassin

Tertiplerim hepinizi selamlıyorum , hepimize hayırlı tezkereler olur inşallah. Sorucağım soru şu askerlik şubeye gittiğimde komando olmak istemesem bile fiziğim yüzünden beni komando yapabilecekelrini söyledi bir kaç kişi. 1.84 ve 90 kg'ım 3.5 senedir vücut geliştirme yapıyorum. Böyle bir şeyin aslı astarı varmı öğrenmek istedim Bunun haricinde şubeye yüzücü lisansı , dalgıçlık belgesi filan götürsem bir işe yararmı?

O boy kilo oranıyla biraz zor komando istemiyorum dediysen çıkmaz. Ben 192 87 kg yim komando hayır dedim ama bana düşebilir belli olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AloneAssassin kullanıcısına yanıt
    yüzücü lisansını götür
  • Merhaba arkadaşlar. Şubeye veriken geçici mezuniyet belgesinin fotokopisini aslı gibidir yaptırdınızmı ? Yani noterlik bir iş varmı yoksa sade fotokopiyi mi veriyoruz? Birde boy kilo oranı nasıl belirleniyor? Benim boy 178 kilo 90 yedek subaylığa engel olurmu sizce ? Kilo fazlası olupda yedek subay adayı olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rampage

quote:

Orijinalden alıntı: AloneAssassin

Tertiplerim hepinizi selamlıyorum , hepimize hayırlı tezkereler olur inşallah. Sorucağım soru şu askerlik şubeye gittiğimde komando olmak istemesem bile fiziğim yüzünden beni komando yapabilecekelrini söyledi bir kaç kişi. 1.84 ve 90 kg'ım 3.5 senedir vücut geliştirme yapıyorum. Böyle bir şeyin aslı astarı varmı öğrenmek istedim Bunun haricinde şubeye yüzücü lisansı , dalgıçlık belgesi filan götürsem bir işe yararmı?

O boy kilo oranıyla biraz zor komando istemiyorum dediysen çıkmaz. Ben 192 87 kg yim komando hayır dedim ama bana düşebilir belli olmaz.

Yağ oranım az , kg fazla olduğuna bakma kas sayılır. Örnekle kollar 44cm

• Selam arkadaşlar bende işinize yaraması adına yaşadıklarımı aktarıyım,
    Lisans mezunuyum ve Ataşehir de ikamet ediyorum ve Üsküdar-Kadıköy şubesinde işlemlerimi yapdım. Sabah saat 8 de ordaydım önümde 3 kişi vardı, 8:30 da kapıyı açtılar. İçeri girdik ve herkes sıra numarası alıp üst kata çıktı, sıra no veren ablamız aynı olan 2 form verdi ve doldurmamı istedi, form asal ın sitesinde de mevcut. 4 ad diploma fot, 2 adet transkript fot ve nüfus cüzdanı yeterli oldu. Sağlık raporu için aile hekimine sevk etti, kilo ve boyumu sordu, sağlık vs sorun var mı, herşey benim ağzımdan çıkan şeye göre rapora yazdı ve şubeye geri geldim. 27 ekimde e devlet ten sülüsü al ptt den yol paranı al ve güle güle diye uğurladı memur ablamız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theonur86

Selam arkadaşlar bende işinize yaraması adına yaşadıklarımı aktarıyım,
    Lisans mezunuyum ve Ataşehir de ikamet ediyorum ve Üsküdar-Kadıköy şubesinde işlemlerimi yapdım. Sabah saat 8 de ordaydım önümde 3 kişi vardı, 8:30 da kapıyı açtılar. İçeri girdik ve herkes sıra numarası alıp üst kata çıktı, sıra no veren ablamız aynı olan 2 form verdi ve doldurmamı istedi, form asal ın sitesinde de mevcut. 4 ad diploma fot, 2 adet transkript fot ve nüfus cüzdanı yeterli oldu. Sağlık raporu için aile hekimine sevk etti, kilo ve boyumu sordu, sağlık vs sorun var mı, herşey benim ağzımdan çıkan şeye göre rapora yazdı ve şubeye geri geldim. 27 ekimde e devlet ten sülüsü al ptt den yol paranı al ve güle güle diye uğurladı memur ablamız.

Diploma fotokopisi normal fotokopimi yoksa aslı gibidir olan şeklindemiydi? Diplomayı noterden aslı gibidir yaptırmaya gerek varmı ?

• okuldan aldığın normal diplomanın fotokopisini çek şubede zaten o fotokopiye aslı gibidir mührü vuruyor memur.
  • Arkadaşlar ben bütün işlemlerimi tamamladım ama kimse benden zorunlu transkript fotokopisi istemedi , yani getirirsen yararına olur dedi ama baktım ki çoğu yerde zorunlu, bir sıkıntı çıkar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler ve hayırlı ramazanlar arkadaşlar.ben haziranda lisans mezunu olarak bitirdim üni.2016 ya kadar tecilim var fakat ben askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.kısa dönem olarak gideceğim.

artık yoklama ve sevk gibi işlemler edevlet üzerinden randevu alınarak yapılabiliyor.fakat edevlet üzerinden randevuyu "ASKERLİK YOKLAMA İŞLEMLERİ" diyemi almalıyım?
    birde gerekli belgeler nelerdir bir hafta içinde şubeye gideceğim tahminen ne zaman çağrılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekserkan -- 10 Temmuz 2014; 20:19:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekserkan

iyi günler ve hayırlı ramazanlar arkadaşlar.ben haziranda lisans mezunu olarak bitirdim üni.2016 ya kadar tecilim var fakat ben askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.kısa dönem olarak gideceğim.

artık yoklama ve sevk gibi işlemler edevlet üzerinden randevu alınarak yapılabiliyor.fakat edevlet üzerinden randevuyu "ASKERLİK YOKLAMA İŞLEMLERİ" diyemi almalıyım?
    birde erekli belgeler nelerdir bir hafta içinde şubeye gideceğim tahminen ne zaman çağrılırım.

Şubeye kimlik ve diploma ile gitmen yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuickTR

quote:

Orijinalden alıntı: tekserkan

iyi günler ve hayırlı ramazanlar arkadaşlar.ben haziranda lisans mezunu olarak bitirdim üni.2016 ya kadar tecilim var fakat ben askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.kısa dönem olarak gideceğim.

birde erekli belgeler nelerdir bir hafta içinde şubeye gideceğim tahminen ne zaman çağrılırım.

Şubeye kimlik ve diploma ile gitmen yeterli

cevabınız için sağolun.eğer bilginiz var ise edevletten randevuyu yoklama diye mi almalıyım ve tahminen ne zaman çağrılırım askere.

• Ben bütün işlemlerimi bugün yaptım o yüzden vereceğim cevaba güvenebilirsin :)

e devlet ile ilgili hiçbir şey yapmana gerek yok. Çünkü şubeler bomboş. En azından ben öğlene kadar işlerimi hallettiğimde bomboştu. Fakat çıkarken kalabalıklaştığını ufaktan gördüm.

O yüzden şubeye saat 9 gibi diploma ve kimliğin ile gidersen sana fiş verecekler ve yabancı şubeye yönlendirecekler. tabi fiş ile birlikte 4 sayfa evrak verecekler zaten 2 şer kopya.

bunları doldurduktan sonra danışmaya fişini göster üzerine bir şeyler yazıp seni vezneye yönlendiriyorlar. Gerisi veznedeki memurun işi.

Daha sonrasında şube müdürüne dosyanı imzalatıyorsun ardından da komutana imzalatıyorsun.

Sonra bu evrakları bir zarfa koyup seni aile hekimine yönlendiriyorlar.

Aile hekiminden sonra tekrar şubeye gidiyorsun ama bana tekrar gelirken transkriptimi de getirmemi söylediler.

Daha sonrasında yedek subaylık istiyor muyum istemiyor muyum diye de soracaklarmış

Ben pazartesi aile hekimine gideceğim sonra şubeye

• Haydi hayırlı olsun canım kardeşim.
  • Sağolun erdiğiniz bilgiler için Allah sizin yardımcınız olsun.

Bilgisi olan arkadaşlara bir sorum daha olacak Ben celp dönemlerine ve başvuru tarihlerine baktım benim kasıma salkacak galiba ama kasım çok geç olur benim için.erken sevk dilekçesi yazsam ağustos ve eylülde gitme ihtimalim var mı acaba?
  • tekserkan kullanıcısına yanıt
    Maalesef o iş geçti artık. Bu tarihlerde yapacağın işlem kasım ayı için geçerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neckermenn

Haydi hayırlı olsun canım kardeşim.

Eyvallah tertip :))
  • cümleten selamün aleyküm. ben de hayırlısıyla bu kasım da kısa dönem askere gideceğim inşallah. bu konuyu baştan sona okudum ve soracak pek sorum kalmadı bayağı bilgilendim, yardımcı olan herkese teşekkür ederim. bilhassa askerlik şubesinde yaşadıklarını anlatan arkadaşlar gerçekten çok yardımcı oluyorlar, kısmetse ben de haftaya gidip aynen yaşadıklarımı yazacağım. herkese hayırlı ramazanlar, Allah herkese kazasız belasız gidip de dönmeyi nasip etsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HünkarBeğendi

cümleten selamün aleyküm. ben de hayırlısıyla bu kasım da kısa dönem askere gideceğim inşallah. bu konuyu baştan sona okudum ve soracak pek sorum kalmadı bayağı bilgilendim, yardımcı olan herkese teşekkür ederim. bilhassa askerlik şubesinde yaşadıklarını anlatan arkadaşlar gerçekten çok yardımcı oluyorlar, kısmetse ben de haftaya gidip aynen yaşadıklarımı yazacağım. herkese hayırlı ramazanlar, Allah herkese kazasız belasız gidip de dönmeyi nasip etsin.

Sana da şimdiden hayırlı olsun tertip. Herkesin askerlik şubesiyle yaşadıkları farklı oluyor. Sende git gel yap işlemlerini bakalım sana neler yaptıracaklar =)
  • Bende bugün Üsküdar şubesine gittim ama 2 gibi.o saate rağmen kalabalık değil idi.
    Çıkışımı aldıktan sonra 2 yıllık tecil hakkımı kullaacağım çünkü işe girmeyi düşünüyorum Kasım da gidene kadr. işe girdikten sonra tecili bozdurup Kasım da gitmek için karar aldırırım.Ama tecil ettirirken de muayene oluyormuş..Yani bu durumda böyle yaparsam hem tecih için hem de askerlik kararı aldırırken olmak üzere 2 sefer aile hekimine gitmek zorunda kalacğım sanırım ?

Bir de bugün 2 farklı memura sordum ; bir an önce karar alıdırsan iyi olur Kasım da gitmek kesinleşir dedi.

Vallaha kararsız kaldım acaba hiç tecil etmeden direk karar aldırsam mı ? (bu durumda askerlik durum belgesi alabilir miyim ? iş yeri Kasım da gideceğimi görüp alır mı falan filan ) yoksa 2 yıl tecil hakkımı kullanıp iş alımında olacak sorunun önüne geçsem mi ? (bu durumda da başvuru için zaman azalmış olacak ve Kasım celbi için Aralık grubuna kalma ihtimalim olacak ki istemem yani Daha da kötüsü Nisan dönemine sarkması da olabilir.)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.