Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
100
Favori
589.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yüksek lisansa başvursam eğer askerliğim kasım ayından tecil olur mu ? yukseğe başvurup dondurmak istiyorm ve hemen kasımda askere gitmek istiyorum ??
  • oziozmoz O kullanıcısına yanıt
    Ben yüksek lisans ı kazandım ama kasımda askere gidicem. İstedigin zaman dondurup gidebilirsin.. Kayıt sırasında tecil yapmayın kasımda askere gidicem de..
  • @husopa. Bende baharmahallesindenim kardeşim aynı yerden yaptırmışız işlemi.

Benim elimdeki yedek subay ad.adayı bilg. notunda 4.maddede aralık 2014 yed.sub. celbinde silah altına...... diye devam ediyor. Sende kasım 2014 yazıyor.

Ne iş anlamadım valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladım okuldaki memura diyeceğim kayıt olduğum gün tecil ettirme ben askere gideceğim diyeceğim...Memurun elindeyim yani.. teşekkür ederim
  • tasköprülü--41 T kullanıcısına yanıt
    darıca hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziozmoz

anladım okuldaki memura diyeceğim kayıt olduğum gün tecil ettirme ben askere gideceğim diyeceğim...Memurun elindeyim yani.. teşekkür ederim

Öyle demezse onlar tecil ettirirse yine gidebilirsin ama iş uzar. Önce okulun tecil iptal yazısı yollaması gerekir.. İşi uzatmamak için
  • Anladım teşekkür ederim çok... Bir de bu başvuru tarihi uzatıldı mı bilginiz var mı ?
  • Beyler yedek subay aday adayı bilgi formu 4.maddede hepinizde kasım 2014 mü yazıyor?

Bende aralık 2014 yazması neden acaba.

• hangi tarihte başvurdun hocam şubeye? 15 inden sonra falansa 2. gruba falan mı alıyorlar acaba 15 inden sonra başvuranları. Çünkü başvurular ay sonuna kadar uzatılmış.
  • 12sinde başvurdum usta. Benimde aklıma başka şey düştü. Eskiden yedek subay celpleri farklı tarihteymiş aralıktada varmış. O yüzden eski çıktı mı verdi bana acaba dedim. Yoksa diğer belgede kasım 2014 yazıyor yine.

Aralığa sallanmayalımda nolur nolmaz gidip bi sorayım yarın olmadı

• http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/33_Erken_Sevk_Islemleri.htm şöyle birşey buldum işimizi görecek galiba :)
  • Arkadaslar elinize 2 belge veya tek belge verilmesinin sebebi askerlik subesine gittiginizde yaninizda mezuniyet belgesi ve transkript goturup goturmemenizle alakali. Ben gittigimde transkriptim ve mezuniyet belgem yanimdaydi. Ayrica hemen saglik muayene belgemi de imzalattim doktora. Bu yuzden subedeki memur 1-30 eylul arasinda yapmam gerekenleri de yapti ve bana tek bir belge verdi. Dedi ki "27 ekime kadar hicbir sey yapmana gerek yok. Sonucunu bekle sadece" dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert__simpsons

Arkadaslar elinize 2 belge veya tek belge verilmesinin sebebi askerlik subesine gittiginizde yaninizda mezuniyet belgesi ve transkript goturup goturmemenizle alakali. Ben gittigimde transkriptim ve mezuniyet belgem yanimdaydi. Ayrica hemen saglik muayene belgemi de imzalattim doktora. Bu yuzden subedeki memur 1-30 eylul arasinda yapmam gerekenleri de yapti ve bana tek bir belge verdi. Dedi ki "27 ekime kadar hicbir sey yapmana gerek yok. Sonucunu bekle sadece" dedi.

iyi hoş da üstad ben transkript ve mezuniyet belgemin fotokopilerini de verdim ordan aile hekimliğine gidip askere elverişlidir onayını alıp tekrar şubeye askere elverişlidir yazılı kağıdı verdim celp ve sevk kısmına gönderip komando istiyor musun, yedek subay istiyor musun, sol gözünü kapatabiliyor musun gibi sorularla işlemleri tamamladıktan sonra önceki mesajlarımda yüklediğim 2 belgeyi verdiler acaba tekrar asğlık muayenesine falan mı sevk edecek beni?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husopa -- 19 Ağustos 2014; 22:12:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mert__simpsons

Arkadaslar elinize 2 belge veya tek belge verilmesinin sebebi askerlik subesine gittiginizde yaninizda mezuniyet belgesi ve transkript goturup goturmemenizle alakali. Ben gittigimde transkriptim ve mezuniyet belgem yanimdaydi. Ayrica hemen saglik muayene belgemi de imzalattim doktora. Bu yuzden subedeki memur 1-30 eylul arasinda yapmam gerekenleri de yapti ve bana tek bir belge verdi. Dedi ki "27 ekime kadar hicbir sey yapmana gerek yok. Sonucunu bekle sadece" dedi.

ben butun belgeleri eksiksiz verdim. 3 kagit verdiler. tekrar gitmem gerektigi de o kagitta da yaziyor zaten.
  • Ben de tüm belgelerimi verdim, 1 kağıt verdiler bana. Görevli memura sorduğumda 27 ekimde açıklandıktan sonra tekrar gel dedi. Görünüşe göre şubeden şubeye değişiyor, size tekrar gelin dendiyse gidin içiniz rahat olsun sonrasında.
  • hsyn41 H kullanıcısına yanıt
    eyvallah benimde merkez hocam
  • husopa kullanıcısına yanıt
    Hocam en son 2 ayri form doldurdun mu? Ben saglik muayenesinden dondukten sonra 2 form daha doldurdum.sanirim.1-30 eylul arasinda doldurulmasi gereken formlardi onlar. Bi de benim bsvurdugum sube bombostu bi ben vardim. Galiba bu yuzden memur ilgilendi benle.

• Bende 2 belge doldurdum diploma transkript ne gerekiyorsa verdim. 27 Ekimde açıklanacak e devletten belgeyi alacaksın pttden paranı alacaksın başka işleme gerek yok dedi görevli. Görevli Sevk Öncesi Hazırlık Formu, Tebliğ Belgesi, Askerlik Durumunu gösteren belge verdi.
  • valla üstad benim gittiğim şube aşırı kalabalık idi. aynı anda 30 kişi sıra bekliyordu ve gün içerisinde 160 kişinin işlemlerini halledebiliyorlardı anca. İlgilenmemiş olma ihtimalleri de çok yüksek çünkü sorduğum sorulara doğru düzgün cevap alamadım. Sorduğum soruyu bile anlamamıştı danışmadaki bir bayan.

Sağlık muayenesine gitmeden önce (aile hekimine) 2 adet form doldurdum.
    1-Sınıflandırmaya esas ek bilgi formu
    içerisinde
    Baba mesleği,
    anne mesleği,
    askerde kardeşiniz var mı,
    tikiniz var mı,
    ilgilendiğiniz spor dalı,
    Tecil istiyor musunuz
    hangi er celp döneminde silah altına alınmak istiyorsunuz
    en altta da askerlik şube başkanı tarafından doldurulacak denilen
    algılama yeteneği
    türkçeyi konuşabilme seviyesi
    bonservisi var mı vs.
    2-Yükümlülere yoklamalarda uygulanacak sağlık durumu hakkında bilgi formu Bunun yanında da YEDEK SUBAY İŞLEMLERİ başlığı vardı son yoklama
    genel olarak sağlık durumunuz
    devamlı kullandığınız ilaç var mı
    bugüne kadar ameliyat geçirdiniz mi
    iletişim bilgileri falan yazan form

Bu ikisini doldurdum sadece. Ordan muayeneye gittim askerliğe elverişlidir alıp aynı gün içerisinde tekrar şubeye gelip evrakları teslim ettim. Erken sevk istiyorum deyip dilekçeyi dijital olarak yazdı adam sevk için işlem yapıp yayımladığım 2 kağıdı verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husopa -- 20 Ağustos 2014; 0:51:24 >

• mert__simpsons M kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bende de geçerli. Hatta transkript bile vermedim memur diplomanın arkasından bakarak yazdı ortalamamı. Artık askerlik şubesine gelmene gerek yok 27 ekimde e-devletten sülüs çıktısı alıp eğitim birliğine teslim olacaksın dedi. Herhalde şubeden şubeye değişiyor işlemler.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.