Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün itibari ile bende erken sevk , tecil bozma işlemlerini yaptım. Kasım celbi tertiplerime selam olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neckermenn

Arkadaşlar dün itibari ile bende erken sevk , tecil bozma işlemlerini yaptım. Kasım celbi tertiplerime selam olsun.

transkrip ve diplomanın fotokopisini bizmi çektiriyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo41

quote:

Arkadaşlar dün itibari ile bende erken sevk , tecil bozma işlemlerini yaptım. Kasım celbi tertiplerime selam olsun.

transkrip ve diplomanın fotokopisini bizmi çektiriyoruz ?

Aynen 2 transkrip 3 diploma fotokopisi çektir

• Arkadaşlar izlenecek yol şu.
    1- 3 diploma fotokopisi 3 tane transkript alıp şubeye gitmek.
    2-fotoğrafı benim webcamdan çektiler sanırım standarttır. Resme gerey yok sanırım ama yanınızda dursun varsa.
    3-işlemleri yapınca hastane, aile hekimine gönderiyorlar. Bir boy kilo ölçüp bişeyin var mı diyolar orası okadar.
    4- şubeye geri dönüp evrakları verip soruları cevaplıyoruz.
    En son askerlik durum belgemizi alıp çıkıyoruz.
    Erken sevk cevabı eskiden posta yoluyla çözülüyormuş. Artık online olarak direk dilrkçeyi giriyor ve online olarak dilekçeniz memleketteki askerlik şubenizden kabul ediliyor.
    Ortalama 5 saat mesafeye göre yeterli gelecektir.
    Her kağıdada 1-30 eylül arasında durumumda değişiklik olursa bildireceğim tarafıma tebliğ edilmiştir yazıp imzalıyoruz.
    Ekstra dil belgesini 2. Kez şubeye gidişte istiyorlar varsa götürebilirsiniz.

• Transktript 3 tane mi ? Yoksa fotokopisi mi ?

1-30 Eylül aylarında gitmekten vazgeçersem bildireceğim mi demek oluyor bu ?

Teşekkürler bilgilendirm için.
  • Selamlar, bende şu an yüksek lisansımın 2. senesini geride bıraktım ama bitecek gibi değil o
    Bu hafta veya en geç haftaya okuldan kaydımı aldırıp bende başvuracağım sanırım.

Bir de belki bahsedilmiştir forumda ama ben yinede gören bilen varsa diye bir sorayım: Yüksek lisansa halen kaydım var, önce okulla ilişiğimi mi kesmem gerekiyor, yoksa lisans diplomam ile askerlik şubesine gidip oradan yüksek lisans tecilimi iptal ettirip bende 357'ye katılabilir miyim?
  • Selamlar beyler kasımda yolcuyuz :) yazın benide yeni mezun oldum hemen gittim askerlik şubesine işlemlerimi hallettim birdaha gelmene gerek yok ekim sonunda internetten öğrenirsin gidicen yeri dediler beklemedeyiz.
  • abovvvvvvvvvvvvvvv esas torunlarımın konusuda açıılmış bile.

hiç tasalanmayın sayılı gün çok çabuk geçiyor. anın keyfini çıkarın gittiğiniz yerde.

353 kd. dedenizden selamlar has torunlarım benim
  • Askere giderken götürulmesi gerekenler diye bir liste yapılmış.
    Gayet güzel olmuş.

http://www.melihguney.com/askere-giderken-alinmasi-gerekenler.html

• kthya_43 kullanıcısına yanıt
    fazla hiçbir şey götürmeyin kullanamayacaksınız!!!

birde bence acemi birliğine ve usta birliğine götürülecekler diye ayrılmalı bu eşyalar.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Fotokopi fotokopi. Belirtmemişim kusura bakma.

1-30 eylül muhabbeti sağlık konusunda olabilir diye düşündüm ben. Ve mezuniyet belge falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neckermenn -- 2 Temmuz 2014; 5:02:23 >
  • dostlar bende kısmetse yarın gidip kısa dönem olarak başvuracağım büyükçekmece askeri şubeye zannediyorum boş olur
  • neckermenn kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni mi işlem yaptınız. Ben yarın gideceğim de fotoğrafım yoktu yanımda, sizin dediğiniz gibi webcamdan çekiyolar mı acaba tüm şubelerde?
  • yerlerimiz 27 ekimde belli olacakmış hayırlısı olsun tertiplerim :)
  • yasjn Y kullanıcısına yanıt
    Evet pazartesi yaptırdım işlemi, eskişehir askerlik şubesinden. Direk webcamdan çektiler. Tahmini tüm şubelerde aynıdır. Ancak dediğim gibi ne olur ne olmaz hazırda foto varsa yanınıza almanızı öneririm. Eğer isterlerse falan 2 iş olmasın diye. Ama isteyeceklerini tahmin etmiyorum yinede tüm şubelerde standarta bağlamışlardır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neckermenn -- 2 Temmuz 2014; 15:13:57 >
  • neckermenn kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler :)
  • Tecili 1-2 ağustos gibi bozdursak sıkıntı olmaz dimi yani geç kalma gibi bi durum ?
  • ibrahim1213 kullanıcısına yanıt
    Geçen sene yine bu celbe arkadaşım son gün işlemleri yapıp gitti. Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmam, ama ben olsam işi riske atmazdım. Siz bilirsiniz.

• quote:

Geçen sene yine bu celbe arkadaşım son gün işlemleri yapıp gitti. Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmam, ama ben olsam işi riske atmazdım. Siz bilirsiniz.

Okul diplomaları bayram önünde verilebileceğini söyledi o yüzden dedim yoksa diplomayı alır almaz halletmeyi planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Selamlar, bende şu an yüksek lisansımın 2. senesini geride bıraktım ama bitecek gibi değil o
    Bu hafta veya en geç haftaya okuldan kaydımı aldırıp bende başvuracağım sanırım.

Bir de belki bahsedilmiştir forumda ama ben yinede gören bilen varsa diye bir sorayım: Yüksek lisansa halen kaydım var, önce okulla ilişiğimi mi kesmem gerekiyor, yoksa lisans diplomam ile askerlik şubesine gidip oradan yüksek lisans tecilimi iptal ettirip bende 357'ye katılabilir miyim?

Okuldan kayit aldirmaniza gerek yok. Enstituye gidip tecil iptal dilekcesi vermeniz gerekli. Onlar kutugunuzun oldugu subeye yazi gonderip tecilinizi iptal ediyorlar. Sonra da siz askerlik subesindeki islemlerinizi halledip askere gideceginize dair belgeyi okulunuza vereceksiniz. Boylece kayit dondurabileceksiniz. Ancak bu vereceginiz belgenin sulus mu olmasi gerekiyor emin degilim. Bir de direk subeye gidip islem yapmaya calismayin okul tecil yaptiysa siz bozamiyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.