Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 11072008

Arkadaşlar ayrıca teslim olurken 30 TL 'e sana sigorta yaptırıyorlar...Bu zorunlu değildir ama size zorunlu gibi çok baskı yapıyorlar yaptır yaptır diye bu oyuna gelip sigorta sakın yaptırmayın boş yere paranızı vermeyin..

Niye canım sigorta yaptırıp 160 gün mü neyse işte 160 günlük sigortamızda işler gün olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aquilifer

quote:

Orijinalden alıntı: 11072008

Arkadaşlar ayrıca teslim olurken 30 TL 'e sana sigorta yaptırıyorlar...Bu zorunlu değildir ama size zorunlu gibi çok baskı yapıyorlar yaptır yaptır diye bu oyuna gelip sigorta sakın yaptırmayın boş yere paranızı vermeyin..

Niye canım sigorta yaptırıp 160 gün mü neyse işte 160 günlük sigortamızda işler gün olarak.

Hocam askerde olduğun süre boyunca zaten sigorta olmuş olacak..Orada para kazanmak amaçlı yapılan bir oyun yinede siz bilirsiniz boşa para vermeyin diye söyledim ben..Orada kolunuz bacagınız kırılırsa veya herhangi bir ameliyat olacaksanız yada olmayı düşünüyorsanız yaptırın o yönden iyi oluyor ..Hem devlet bakım parası veriyor 400 -500 TL hemde yaptırdığınız sigorta veriyor..

• Arkadaşlar ben 357/1 askerim. Sülüs tarihi 3 kasim. Acaba ne zaman bitiyor askerliğimiz tam olarak. 180 gün mu sayacağız yoksa 6 ay mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara - Mamak olan var mı?
  • Arkadaşlar acemi ve usta birliği aynı yerde olanlar izne çıkmayıp, 2 gün askeriye'de kalabiliyorumu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Arkadaşlar ben 357/1 askerim. Sülüs tarihi 3 kasim. Acaba ne zaman bitiyor askerliğimiz tam olarak. 180 gün mu sayacağız yoksa 6 ay mi.

3 Mayıs'a kadar sayacaksın 181 gün yapıyor galiba
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    var kardeşim mamak mebs :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Arkadaşlar ben 357/1 askerim. Sülüs tarihi 3 kasim. Acaba ne zaman bitiyor askerliğimiz tam olarak. 180 gün mu sayacağız yoksa 6 ay mi.

Eğer ay bazında oluyorsa dediğiniz gibi 3 mayıs ta bitiyor ve toplam 181 gün yapıyor.

• Bir sorun daha var. Yol izni verirken ikametgah iline mi bakılır yoksa askerlik şubesinin olduğu ile mi bakılır. Askere gelirken bana 2 gün verdiler (3 kasım sevk 6 kasım teslim). Yani Giresundan hesaplamışlar. Ama benim ikametim vanda. Oraya 3 gün yol izni verilmesi lazım. Acaba terhis olurken 3 gün mü alırım yol izni

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkerol85

ACEMİ BİRLİK:KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU

ESAS BİRLİK:2 NCİ J.EĞT.TUG.K.LIĞI/BİLECİK / BİLECİK / BİLECİK

2.GRUP ÇIKMIŞ

kardeş kastamonuda bilecik söğüte gelecek kisi varmı varsa kaç kisi var. Sen galiba bilecik merkezsin öğrenebilir misin
  • quote:

Bir sorun daha var. Yol izni verirken ikametgah iline mi bakılır yoksa askerlik şubesinin olduğu ile mi bakılır. Askere gelirken bana 2 gün verdiler (3 kasım sevk 6 kasım teslim). Yani Giresundan hesaplamışlar. Ama benim ikametim vanda. Oraya 3 gün yol izni verilmesi lazım. Acaba terhis olurken 3 gün mü alırım yol izni

Benim ikametimle askerlik şubem aynı il olduğu için bilemeyeceğim. Ama büyük ihtimal gene aynı hesabı yapıp verirler yol iznini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baltimore Ravens

Arkadaşlar acemi ve usta birliği aynı yerde olanlar izne çıkmayıp, 2 gün askeriye'de kalabiliyorumu ?

Evci izni alabilirsin yada çarşı izni verirler. İstersen çıkmazsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Eğer ay bazında oluyorsa dediğiniz gibi 3 mayıs ta bitiyor ve toplam 181 gün yapıyor.

Ayları 30 gün olarak saymıyorlar takvim ayı olarak 6 ay hesaplanıyor.
  • Acemi Mamak mebs usta birligi de mamak eşref akıncı kışlası. 19 aralikta Esenboğa havalimanina inecegim

• Az kaldı gençlik giden arkadaşlardan istihbarat topluyorum bol bol. Tekrar yazıyorum!

Acemi BALIKESİR BKM. OKL.
    Usta KOCAELİ EDOK

Acemi veya ustası tutan özel mesajla iletişime geçsin...
  • Sitemi de güncelledim Cuma günü yolcuyuz
    www.halitaltuntas.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA1990 -- 14 Aralık 2014; 15:21:59 >
  • ayhand28 kullanıcısına yanıt
    20 nisan civarlarında birşey olmazı lazım.
  • Yemin toreni videolari izliyorum da her siradan 1 asker komatonlarin oldugu yere platforma geliyor hazirol vaziyet duruyor sonra temkil veriyor falan,.dedim ne oluyor ? hani bu askerler odul mu aliyor yoksa seciliyor mu ?

• quote:

Yemin toreni videolari izliyorum da her siradan 1 asker komatonlarin oldugu yere platforma geliyor hazirol vaziyet duruyor sonra temkil veriyor falan,.dedim ne oluyor ? hani bu askerler odul mu aliyor yoksa seciliyor mu ?

Sadece ilk katılan olduğu için kütüğe ismini çakıyor. Ödül olarak kol saati (!) veriyorlar sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 14 Aralık 2014; 19:01:24 >
  • Günler azaldıkça stres sardı offf

• 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.