Şimdi Ara

Gmd Şarjın belli aralıklarda hızlı tükenmesini çözdüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mesela ilk şarjdan çıkardığımda %100 den birkac dakika içinde %95 lere düşüyodu hemde ekranı kapatsam bile . Birde %30 lara indiğinde 2 dakikada %15 e indiğini gördüm ve bu her şarj edişimde oluyordu . Çözüme gelirsek ;
    Gene şarj edicektim , ama kendi şarj kablosu ve cihazıyla değil htc 8x in yanında gelen kablo ve cihazla şarj ettim . Ve hala inanamıyorum şarjım şu an çok düzgün bir şekilde azalıyor . Şu an %18 ve gerçekten düzeldi . Size tavsiyem eğer böyle bi sorundan muzdaripseniz farklı bir telefonun şarj cihazını ve kablosunu kullanın .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alakası yok

telefon şarjda 3 saatten fazla beklediyse fişten çektiğin anda şarj yavaş yavaş düşmeye başlar

çünkü pil dolduğunda bağlantı kesiliyor. pilden yemeye başlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 39nicolasanelka

alakası yok

telefon şarjda 3 saatten fazla beklediyse fişten çektiğin anda şarj yavaş yavaş düşmeye başlar

Dostum tek farklı yaptığım şey kabloyu ve usb priz giriş cihazını değiştirmek oldu . Normal şarj aletiyle kablosuyla şarj ettiğimde her seferinde telefonu aldığım günden beri %30 dan 5 dakkada %15 e iniyodu . Bazen şaatlerce şarjda bıraktığım halde böyleydi . Ama diğeriyle deneyince düzeldi . Hemde oyle 3 saat kadsr beklemedim %100 e gelince çıkarttım

• quote:

alakası yok

Baştaki dediğim hali , sonrakide htc 8x in şarj cihazı + kablosuyla olan .
     Gmd Şarjın belli aralıklarda hızlı tükenmesini çözdüm Gmd Şarjın belli aralıklarda hızlı tükenmesini çözdüm

• quote:

alakası yok

Yani telefon %100 olduğu an sarjdan cekmeli miyiz? Böylece daha mi saglikli gidicek sarji

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

quote:

alakası yok

Yani telefon %100 olduğu an sarjdan cekmeli miyiz? Böylece daha mi saglikli gidicek sarji

şarj yüzde yüz olduğu an fişten çekin veya böyle daha sağlıklı gider demedim

örneğin telefonun şarjı 2 buçuk saatte yüzde yüze ulaşıyorsa 3 saatte çekmek idealdir

atıyorum 8 saat şarjda kaldıysa kalan 5 saatte pilde ne kadar şarjın azalıyorsa o kadar pil seviyende düşme olur.

dikkatli bakmak lazım tabi.
    ahahahaha yazmakla olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Mesela ilk şarjdan çıkardığımda %100 den birkac dakika içinde %95 lere düşüyodu hemde ekranı kapatsam bile . Birde %30 lara indiğinde 2 dakikada %15 e indiğini gördüm ve bu her şarj edişimde oluyordu . Çözüme gelirsek ;
    Gene şarj edicektim , ama kendi şarj kablosu ve cihazıyla değil htc 8x in yanında gelen kablo ve cihazla şarj ettim . Ve hala inanamıyorum şarjım şu an çok düzgün bir şekilde azalıyor . Şu an %18 ve gerçekten düzeldi . Size tavsiyem eğer böyle bi sorundan muzdaripseniz farklı bir telefonun şarj cihazını ve kablosunu kullanın .

Bir yanlışlık var muhtemelen bahsettiğin süre içinde telefonu kapatıp açtın. Aynı şeyi ben de yaşadım bir program bunu yapıyor, pili yiyor, telefonu kapatıp açtım, AYNI parçalarla şarj ettim artık eskisi gibi pili 2 tam gün gidiyor.

Şarj cihazıyla, kabloyla pil ömrü değişmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Mesela ilk şarjdan çıkardığımda %100 den birkac dakika içinde %95 lere düşüyodu hemde ekranı kapatsam bile . Birde %30 lara indiğinde 2 dakikada %15 e indiğini gördüm ve bu her şarj edişimde oluyordu . Çözüme gelirsek ;

Bir yanlışlık var muhtemelen bahsettiğin süre içinde telefonu kapatıp açtın. Aynı şeyi ben de yaşadım bir program bunu yapıyor, pili yiyor, telefonu kapatıp açtım, AYNI parçalarla şarj ettim artık eskisi gibi pili 2 tam gün gidiyor.

Şarj cihazıyla, kabloyla pil ömrü değişmez.

Hocam aldığım günden beri dediğim aralıklarda hızlı tükeniyodu . Yaklaşık 4 ay felan oldu . Yani eskisi gibi olsa hemen anlardım . Yukarıda paylaştığım şarj grafiklerinden de anlayabilirsiniz .

• Gercekten haklisin kardes bende kardesimin lg g3 si var onun sarj aletini kullaninca daha verimli ve hizli dusmeler olmuyor. Bundan sonra iphone adaptoru ve samsung usb kablasu var artik bunlarla sarj eddcem kendi adaptoru ve usb kablosunu kullanmayacam.
    Gercekten cok haklisin lg g2 nin aletiyle yapinca sarj cik iyi gidiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.