Şimdi Ara

Ping sorunu ve Servis Sağlayıcısı önerisi [SONUÇ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowint -- 17 Ocak 2022; 13:30:26 >

• Öncelikle ping testini frankfurt ile yap.

İlk koydugun test kıbrıs , ikinci koydugun test istanbul ile yapılmış.

Antalyada mısın?

Kıbrıs

Frankfurt Vodafone DE

• girmiyor kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

Öncelikle ping testini frankfurt ile yap.

İlk koydugun test kıbrıs , ikinci koydugun test istanbul ile yapılmış.

Antalyada mısın?

Kıbrıs

Frankfurt Vodafone DE
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowint -- 17 Ocak 2022; 13:30:39 >

• Hat değerlerinizi koyar mısınız ayrıca modem arayüzünü biraz kurcalayın biryerlerde fast path ya da interleaved yazıyorsa hangisi yazıyor söyleyebilir misiniz bu değer bazı modemlerde yazmayabiliyor.
    Ping olarak şuan ülkemizde en iyi ttnet hiç tereddütünüz olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 25 Haziran 2014; 21:33:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalyada gooneti düşünebilirsiniz cogent ıp lerimizle daha düşük ping süreleri alabilceğinizi tahmin ediyorum

• faststyla94 kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowint -- 17 Ocak 2022; 13:31:25 >
  • hocam cs go ve lol oynuyorsun sanırsam.Aynı oyunları ben de oynuyorum eskiden uydunet kullanıyordum.Cs go da yurtiçi 25 yurtdışı 85 civarı alıyordum.Superonline adsl geçtim yurtiçi yine aynı yurtdışı bazen 100 bazen 80 alıyorum.TTnet ping konusunda çok değişik bi yol izliyor.Adsl ttnet bazen fiberden daha iyi ping veriyor
  • xMakavelix kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowint -- 17 Ocak 2022; 13:31:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende kepez-dokumada oturuyorum,telefon hatti yok,hangi paketi onerirsiniz? Bu paketi kablo tv'siz alabilirmiyiz?
    Yada uydunetin baska guzel paketleri varmi?

• aynen ben de onu farkettim arkadaşlarım çevremdekiler uydunet kullanıyor.Yurtiçi pingimiz aynı yurtdışında bazı serverlarda 50 55 ping alıyorlar ben 85 pingle oynuyorum uydunet gelişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: man in the dark

Hocam bende kepez-dokumada oturuyorum,telefon hatti yok,hangi paketi onerirsiniz? Bu paketi kablo tv'siz alabilirmiyiz?
    Yada uydunetin baska guzel paketleri varmi?

Hocam olayın teknik kısmını ya da kablo tvsiz nasıl oluyor kısmını pek bilmiyorum ancak tarife konusunda fiyat ve hız olarak benim aldığım ideal diyebilirim. Download ve upload hızları gayet iyi. Tahminimce ülkede stream yapan kişilerin de upload hızları bu civarda oluyordur. Eğer alacaksanız şimdiden hayırlı olsun.

• Zaten benim şikayetim de oradan başladı. Baktım antalyada oturan arkadaşlarımın hepsi benden 10-30 hatta bazen daha fazla düşük ping alıyor. Onlarda ayrıcalık olmayacağına göre sorun bendedir diyerek girdim olaya.

• Arkadaşlar ping konusunda çoğu firma aynı şeyi sunar TT'nin geniş altyapısı sayesinde nerdeyse her yerde saha dolabına kadar fiber var o nedenle hepsi aynı yola çıkıyor uydunet kutuya kadar çanak (bina içi kutu) santrale kadar kendi fiber kablosunu döşüyor her yere olan çıkışlarını TT ile yapıyor Adsl de de saha dolabından sonra fiber kullanılıyor o nedenle yurt dışı çıkışlarını uydunet metronet sol fiber gibi firmalar TT ile yaptığı için yurt dışına yapılan testler de 3-5 ms ping farkı görününür. O da normaldir.
    Yani nerdeyse çoğu sağlayıcı aynı pingi sunar.

@kamyonmuro dediğiniz durum da eğer kutuya kadar veya binaya(garaj veya bodrum'a) kadar fiber ise zaten aynı pingi alırsınız
    Yani Tek değişen down/up performansıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 1 Ağustos 2014; 15:41:07 >
  • KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowint -- 17 Ocak 2022; 13:33:22 >
  • Yok hocam ping kısma diye bir şey yapamaaz normal sartlarda benzer olur.
    Bir sürü etken var
    Modem
    Kablolar
    Kutuya uzaklik
    Anlik internet trafiği (yoğunluk)
    Pc
    Sunucu yoğunluğu
    Uydunette santrale kadar farklı Kablolar ile gittiğiniz için veya ttnetin çok yogun olmasın dan kaynaklanabilir.
    Yazdıklarımin hepsi birer etken.

Edit:ping kisma yapilamaz derken tamamen yasadışı ve yapamazlar akk koyduklari yetmiyoe sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 1 Ağustos 2014; 20:37:36 >
  • KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowint -- 17 Ocak 2022; 13:33:12 >
  • Ne mutlu bize hocam

• speedteste ping 11 (izmir)çıkıyor benim ama oynadığımız oyunların sunucularına göre o ping artıyor zaten
    istanbul 21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi michael01 -- 1 Ağustos 2014; 23:47:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.