Şimdi Ara

Bugünkü Google I/O 2014 konferansında yeni Android sürümü lanse edilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bugünkü Google I/O 2014 konferansında yeni Android sürümü lanse edilecek

Google'ın bugün başlayacak I/O 2014 geliştirici konferansında giyilebilir cihazlara ağırlık verileceği ve yeni bir Android sürümünün sonbahara kaldığı bir süredir gündemdeydi. Ancak hem HTC hem de Google başkan yardımcısı Sundar Pichai takipçilerine müjdeyi verdi.

Google bugünkü konferansta Android işletim sisteminin sonraki büyük sürümünü lanse edecek. Genelde üreticilerin mevcut son sürüme güncelleme yapmasını bekleyen Google, büyük sürümleri sonbahar dönemine bırakıyordu. Ancak bu kez beklemekten vazgeçmiş görünüyor. 

Google'ın konferansta bir ön gösterim yapacağı belirtiliyor ancak dağıtım için bir tarih verilmesi beklenmiyor. Firma ayrıca beta sürümünü geliştiricilere konferans bitmeden dağıtmaya başlayabilir.

Yeni sürümün ismi ise L harfiyle başlayacak. HTC resmi hesabından paylaştığı bir görselde L harfi ile başlayan yiyecek ve içecek isimlerini sıralayarak yeni sürümün hangi ismi alacağı sorusunu kullanıcılara yöneltti. 

Tahminler Lollipop veya Lemon Meringue isimlerinde yoğunlaşırken, HTC'nin böyle bir paylaşımda bulunması ise bugünkü etkinlikte yeni bir cihaz duyurusu yapacağı yorumlarına neden oldu. Bilindiği gibi HTC'nin Nexus 8 adlı yeni bir tablet ile programa geri döneceği konuşuluyordu.

Yeni Android sürümünün neler sunacağına dair fazla bir bilgi yok. Ancak daha iyi performans, daha sade bir arayüz ve uzun süredir beklenen 64-bit desteğinin bu sürümde karşımıza çıkması bekleniyor. 

Kaynak:http://pocketnow.com/2014/06/24/android-l-release-htc

• Lava cake akar.
    Edit: Umarım gerçekten performans geliştirmeleriyle gelir. 4.1 Jelly Bean ve 4.4 KitKat bu iddialarla geldi ancak havayı aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 25 Haziran 2014; 10:21:15 >
  • Çok bomba geliştirmeler olacak !

• miLf olcak

• Saat kaçta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Çok bomba geliştirmeler olacak !

Doğmamış çocuğa don biçmek gibi oldu bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.0 geliyor beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

5.0 geliyor beyler

keşke 5 gelse bu adamlar 4.9'a kadar gidecek gibi gözüküyor

edit:yanıldığım için çok mutluyum 4.x sürümlerinden gına gelmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 25 Haziran 2014; 22:43:17 >
  • düzeltiyim:
    lanse edilebilir

• Key Lime Pie olarak çıkabilir mi ?

• Lollipop, Limepie, Lemonade(içecek ismi olacağını sanmıyorum ama...) ne gelecekse 3.parti uygulamaların çalışmasını düzenlemeli. Markette tonlarca optimizasyon özürlü uygulama var. Arka planda çalışmasından tutun, çalışırkenki performansına kadar pek çok şeyin düzenlenmesi lazım. Twitter ile Swiftkey uyumluluk hatası var mesela. İki büyük geliştiricinin böyle bir hatasının olmaması, olursa da şimdiye kadar düzeltilmesi gerekirdi.Sadece sistem olarak düşünürsek boş android iOS kadar stabil ve daha hızlı. Ama 3. parti uygulamalar batırıyor.

• Daha ben kitkat guncellemesini alamadim. Cikartsa ne olucak, bize ulasmasi 1 yil suruyor.
  • Lemonade olsun! Yazın iyi gider. :)

• Tek isteğim sanal buyonlardan kurtulmak. Uygulama açıldığında direk kaybolmaları. Geliştiricinin insafına bırakılmamalı. Diğer geliştiricileri geçtim Google bile Chrome'de video izlerken butonları kaldırmıyor.

• Android 4.5?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

5.0 geliyor beyler

keşke 5 gelse bu adamlar 4.9'a kadar gidecek gibi gözüküyor

Olur mu olur dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa5493

Key Lime Pie olarak çıkabilir mi ?

K harfi geçti hocam şimdi l harfiyle başlayacak

• Google önemli değişmelerin olacağı güncellemeyi Applenin yeni nesil cihazı tanıtıldıktan sonraya da saklıyır olabilir,sonuçta rekabet önemli ve onların satışlarını biraz sekteye uğratmak ,gündemi bşr nebze olsun değiştirmek isteyecektir bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük degisikler barindiracagi soylenmis nexus 4e gelir umarim

• quote:

Orijinalden alıntı: bfcokan

Büyük degisikler barindiracagi soylenmis nexus 4e gelir umarim

Resmi olarak gelmese bile gayrıresmi olarak gelir kesin.Resmi olarak gelmese bile gayrıresmi olarak gelir kesin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.