Şimdi Ara

ÖTV den muafım hangi arabayı almalıyım? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
1
Favori
3.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle geçmiş olsun.Araç konusuna gelirsek VW Cc Honda Accord ve Opel İnsignia lara bakabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuda en sağlıklı bilgiyi veren tek kişi tanırım oda, (jack_daniel's ) adamın imzasına bakın ne yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Rica ederim,şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

Esiniz fiziksel engelliyse ve h sinifi ehl alabilir ve tertibatli veya otomatik ( engel sol bacakta falan olursa ) arac kullanabilir raporu var ise arac apabilirsiniz, tertibat olmayacak sekilde apabiliyorsaniz araci sizde kuplanabilirsiniz. Ama tertibat varsa siz degil sadece o engelli kullanabilir.

Arac alirken ilk once engellinin rahati dusunupmeli , sonrasinda 5 yil sonra sattiginizda ayni modeli sifirlayabilme ihtimali yuzsek olan arac tercih edilmeli ;)

Kronik sorunu olan ( dsg gibi ) araclar tervihbedilmemeli

Ben olsam fransizabyakpasmam cunku 5 yil sonra o modep uretilmeyince 2.elde cok dusuyor , imkan varsa e180 veya 520 bmw dusunulmeli, imkan yoksa 320 s60 passat ( dsg riskini unutmadan ) disunebilirsiniz veya yeni qasqai guzele benziyor ;)

Ben olsam her imkani zorlar e180 alirdim :)

Mesajın için teşekkürler bu arada Dsg nin kronik ne sorunu var. Kimisi iyi diyor kimisi sorunlu diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ttyahoss

Volvo v 40 D2 advense powershift

• Eşinzin engel raporu %90 ın altında ise alınan aracı sadece eşiniz kullanabilir.
    %90 ve üstüyse sizde kullanabilirsiniz

Fransız araba düşmanlığınıda halk olarak artık bıraksak çok güzel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR_345241 -- 25 Haziran 2014; 13:36:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

%90 altı engelli vatandaşlar h sınıfı ehliyet ile araç alabilir ve kendilerinden başkası kullanamaz. Diye biliyorum.

Özel tertibat durumunda bu dediğiniz geçerli

• özel tertibatı olmayan engelli arabalarini yakinlarinin kullanmasinda kanunlarda engel yok diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: suti0

quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

%90 altı engelli vatandaşlar h sınıfı ehliyet ile araç alabilir ve kendilerinden başkası kullanamaz. Diye biliyorum.

Özel tertibat durumunda bu dediğiniz geçerli

%90 altı engelliler özel tertibatsız araç alabiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speaker

Evet bu maddeler araç alımıyla ilgilidir. Anladığım kadarıyla Siz birinci maddeye göre (Sol alt ekstremiteden (bacak) sakat olmak ve buna karşılık "Otomatik vitesli araçları kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu/ehliyeti bulunmak) araç almak istiyorsunuz. Birinci maddeye uyanlar için otomatik araç alınması ayrıca tadilat yapılmasına gerek olmadan, tadilatlı kabul edilmesi neticesine neden olacaktır. Böylece araç alımında sorun olmayacaktır.

Ancak atladığınız bir husus var: Aracın ruhsatına "engelli aracıdır, H sınıfı ehliyet ile kullanılır" ifadesi yazılacaktır. Bu durumda normal kullanımlarda sorun olmazken, çevirmelerde polisin dikkat etmesi halinde aracınız otoparka çekilecek, ödemediğiniz ÖTV'yi yatırmanız istenecek, ayrıca vergi kaybına neden olmaktan ve aracı uygun ehliyetle kullanmamaktan ceza yazılacaktır. Ben bunları göze alırım diyorsanız elbette sorun yok. Unutmayınız ki ilk dört maddeden araç alan engelli H sınıfı ehliyetle kullanmak üzere aracı alıyor. Ancak son maddede (%90) kendi kullanmayacak diye araç alınmaktadır.

Bunu Polis merkezinde sordum araç normal bir araç olduğu için herhangi bir kişinin kullanımında kısıtlama olması söz konusu değil dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

5 yıl kullanmak sorunda olmanız sebebiyle bir Japon almanızı öneririm, sorunsuzdurlar. Corolla olabilir mesela satarken de çok değer kaybetmez.
    Ya da Volvo V60 hoş olabilir. Yalnız bütçenizi biraz daha arttırmanız gerekebilir.
    Bir de engel durumuna göre alçak bir araç mı gerekiyor o konuda bilgi veriseniz daha iyi olur. Çünkü 1.6'da bu fiyatlara alınabilecek en uygun araçlar SUVler.

arkadaşa katılıyorum.

japon alınız. öyle ki servis acmaya bile tenezül etmiyor japon firmaları, o derece sorunsuzlar. garantileri de 2 yıl filan değil ömür boyudur. japon firmalarında geri cağırmalar fransızlar gibi dillere destan değildir örneğin. gaz pedalları filan takılı kalmaz asla.

size tavsiyem japon alın muhakkak. sehir içi 12 litre atmosferikle dolaşın ekonominin dibine vurun. devir ceviriyor aga muhabetinde forsunuz olur. dizel alırsanız japonlar tenezül etmiyor fransız almanlar gibi 1.6 turbo dizellere. klas meselesi hocam.

siz muhakkak japon alın. fransızlarmı çöpe koysan almaz kimse.

japon al aga en kötü alaman olsun.

dibi görürsen kore olsun. fransız mı? ayakkabıyı tercih ederim.

Ne dertliymişsin arkadaş ya. Engellilik sebebiyle ÖTV indirimli araç alınca 5 yıl boyunca satılamıyor. Japon araçlarının sorun çıkarmama konusunda daha başarılı oldukları bir gerçek. Ayrıca öyle korkunç şekilde de yakıt tüketmiyorlar. Git atmosferik Civic mi al dedik adama?

ben 8 litre altı yaktıramadım hic bir japon atmosferiğe 1.0 dan 2.0 motora kadar.

ha yakmazmı 6 litre evet yakar. aracı bütün viteslerde rolantide kullanırsan becerebiliyor bunu.

dertli oldugum mevzular var. alaman sağlamdır. japon sorunsuzdur. fransız tukaka italyan hihhh.. muhabetlerinden yoruldu tüm forum. bütün ırkların araclarına sahip oldum kullandım. sorunsuzluk abidesi araclar sanzımanda dağıttı ibreside bozuldu. tukaka denen araclar sıfır sorun cıkardı. allah askına su forumda genelleme yapmayın artık. bütün araçlar sorun cıkarıyor.

tepkim şahsına değil direk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

c180 7G-TRONIC vergi haric fiyatı 70bin. tam sizin bütçeye uygun.

kaynak:

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/c-class/w205/Advice_purchase2/pricelist.html

Radara aldım bu arabayı

• quote:

Orijinalden alıntı: akula06

1,6tdi passat

Passat çok iyi araba ama CC daha çok hoşuma gidiyor. Bugün vw asil bayisine sordum 68000 fiyat çektiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

çok güzel araba boşa çamur atmayın herşeye bi bahane buluyorsunuz

Sen engelli olmayabilirsin, ben bir engelli için bakıyorum sevgili kardeşim

Eşimin rahatı için alıyorum ben. almışken bir tık daha iyi olsun istiyorum. Boyum 185 polo da alırdım ama ona rahatça sığmam mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Mercedes A serisi düşünülebilir

Sedan değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suti0 -- 25 Haziran 2014; 13:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

quote:

Orijinalden alıntı: suti0

quote:

Orijinalden alıntı: respect_89

Bu arada aracı yasal olarak kullanma yetkinizi yok biliyorsunuz değil mi ? Eşiniz dahi olsa kullanabilmeniz için %90 ve üzeri gerekli.

yanlış biliyorsunuz. o dediğiniz özel tertibat takılması durumunda geçerli.

Asıl sen yanlış biliyorsun

%90 üzeri olursa 3. Derece akrabaları bir sürücü

Altında ise özel tertibat şartı ile sadece ve sadece özürlü kişi kullanabilir.

Ve otomatik vites özel tertibat sayılmaz

Ve KDV yi Paşa paşa ödüyorsun

Ve ben bunları acaba nasıl biliyorum

KDV yi ödemiyorum demedim ki ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

5 yıl kullanmak sorunda olmanız sebebiyle bir Japon almanızı öneririm, sorunsuzdurlar. Corolla olabilir mesela satarken de çok değer kaybetmez.
    Ya da Volvo V60 hoş olabilir. Yalnız bütçenizi biraz daha arttırmanız gerekebilir.
    Bir de engel durumuna göre alçak bir araç mı gerekiyor o konuda bilgi veriseniz daha iyi olur. Çünkü 1.6'da bu fiyatlara alınabilecek en uygun araçlar SUVler.

arkadaşa katılıyorum.

japon alınız. öyle ki servis acmaya bile tenezül etmiyor japon firmaları, o derece sorunsuzlar. garantileri de 2 yıl filan değil ömür boyudur. japon firmalarında geri cağırmalar fransızlar gibi dillere destan değildir örneğin. gaz pedalları filan takılı kalmaz asla.

size tavsiyem japon alın muhakkak. sehir içi 12 litre atmosferikle dolaşın ekonominin dibine vurun. devir ceviriyor aga muhabetinde forsunuz olur. dizel alırsanız japonlar tenezül etmiyor fransız almanlar gibi 1.6 turbo dizellere. klas meselesi hocam.

siz muhakkak japon alın. fransızlarmı çöpe koysan almaz kimse.

japon al aga en kötü alaman olsun.

dibi görürsen kore olsun. fransız mı? ayakkabıyı tercih ederim.

Tavsiyen için teşekkürler

• 1.6lt olarak qashqai vw golf tiguan alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

Alabilir misiniz alamaz mısınız orasını bilemiyorum ancak alabiliyorsanız dsg şanzımanlı araç almayın. Garanti varken sıkıntı olmaz ancak garanti bittiğinde büyük sıkıntılar çekebilirsiniz. Alırsanız zaten mecbur 5 sene kullanmak zorundasınız. 5 sene içinde garantisi bitmiş olan dsg li bir araçla dolaşmak pek iyi bir fikir olmaz bence.

BMW 1.16i alabilirsiniz. Normal satış fiyatı 91 bin lira. Ötv indiriminden sonra bütçenizin de altına inecektir. Kafanıza göre bir miktar opsiyon ekletebilirsiniz.

Ne tür sorunlar çıkarıyor yazabilir misiniz acaba. Kimisi de sorunsuz diyor. Kafama takıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin.yavuz

Öncelikle geçmiş olsun.Araç konusuna gelirsek VW Cc Honda Accord ve Opel İnsignia lara bakabilirsiniz

Honda Accord 2.0 litre hocam. Barajın dışında kalıyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.