Şimdi Ara

Huawei Ascend P7 1 milyon satış barajını aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Huawei Ascend P7 1 milyon satış barajını aştı

Geçen yıl inceliği bakımından dikkat çeken akıllı telefonu Ascend P6 ile 4 milyon satış rakamına ulaşmayı başaran Huawei, bu yıl Ascend P7 ile çıtayı iyice yukarı çekmişti. Cihazın ilk satış rakamları da gelmeye başladı.

5 inçlik ekranında Full HD çözünürlük sunan Ascend P7, 1.8GHz saat hızında çalışan 4 Cortex-A9 çekirdekli Kirin 910T işlemcisinden gücünü alıyor ve 2GB RAM ile sistemi destekliyor. 

Cihazda Android 4.4 işletim sistemi, Emotion kullanıcı arayüzü, 13MP çözünürlükte arka kamera, 8MP çözünürlükte ön kamera, 16GB artırılabilir hafıza şeklinde özellikler yer alıyor. 

Huawei tarafından açıklanan rakamlara göre Ascend P7 modelinin yaklaşık 1 aylık satış rakamı 1 milyona ulaşmış durumda. Ancak hali hazırda kısıtlı bir bölgede satışta olduğu için ilerleyen dönemde daha fazla ülkeye ulaşacak. Huawei bu bakımdan yeni amiral gemisinin yıl bitmeden 10 milyon rakamına ulaşacağını umut ediyor. Bu da aylık 1.5 milyon ortalama satış rakamına denk geliyor.

Genelde 10 milyonluk satış rakamlarını Samsung amiral gemi modellerinden duyuyoruz. Huawei'nin Ascend P7 ile böyle bir grafik yakalaması global akıllı telefon pazarındaki üçüncülüğünü de sağlamlaştıracaktır.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Huawei-sells-1-million-Ascend-P7-smartphones-needs-to-sell-9-million-more-to-reach-its-goal_id57429

• fiyat olarak biraz daha agreasif olsa 10 milyona rahatlıkla ulaşırdı. yine de tasarım olarak da performans olarak da güzel cihaz.
  • Satış için önemli olan kaliteli tasarım.Ülkemizdede satılsaydı p7 mini'yi düşünebilirdim.

• 3. lük koltuğu büyük ihtimalle Xiaomi'ye geçecek. Huawei kendini hazırlasın.

Bu telefonda 8 çekirdekli Kirin 920'yi kullanmaları lazımdı. Fiyatını da P6 seviyesinde tutmaları lazımdı. O hedeflerine ulaşmaları mümkün değil. Yeni rakipler geldikçe, telefonun yüzü eskidikçe gittikçe cazibesini kaybedecek zaten.

P6 için de Ocak için Kitkat sözü vermişlerdi. Ordan da kaybediyorlar.
  • Hd olsa alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

3. lük koltuğu büyük ihtimalle Xiaomi'ye geçecek. Huawei kendini hazırlasın.

Bu telefonda 8 çekirdekli Kirin 920'yi kullanmaları lazımdı. Fiyatını da P6 seviyesinde tutmaları lazımdı. O hedeflerine ulaşmaları mümkün değil. Yeni rakipler geldikçe, telefonun yüzü eskidikçe gittikçe cazibesini kaybedecek zaten.

P6 için de Ocak için Kitkat sözü vermişlerdi. Ordan da kaybediyorlar.

1- Huawei'nin telefonları p6 ve p7'den ibaret değil kirin 920'de kullanılır elbet
    2- Ne güncelleme sözleri verildi (samsung, tr için gm vs vs)
    3- Xiaomi'yi heyecanla bekliyorum üstüne marka da yok ama nasıl geçecek önce adamların üretim hızını ve kapasitesini arttırması lazım talihsiz bir yorum olmuş her açıdan

• Adamlar yapıyor tasarım işçilik malzeme kalitesi mükemmel. Şu an ben ve eşim P6 kullanıyoruz bundan sonrakide P7 olur büyük ihtimal. Ayrıca en az dört mesai arkadaşımda bende görüp almışlardı P6'yı.Huawei'nin amiral gemileri her zaman alınır

• Huawei bi türlü Tr pazarına ısınamadı honor gibi modelleri getirmedi nedense.

• on numara telefon yapmış adamlar aşar tabi.

• Huawei p1 kullanıyorum yazılım desteği gelecek diyolardı hala 4.03 kullanıyorum bir dahamı Huawei işim olmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

1- Huawei'nin telefonları p6 ve p7'den ibaret değil kirin 920'de kullanılır elbet
    3- Xiaomi'yi heyecanla bekliyorum üstüne marka da yok ama nasıl geçecek önce adamların üretim hızını ve kapasitesini arttırması lazım talihsiz bir yorum olmuş her açıdan

Hiçbir açıdan talihsiz bir yorum değil.

1. Benim amiral gemim bu diye lanse ettiğin P7 diye bir modelde yıllar evvelki Cortex-A9 çekirdeklerinin kullanıldığı, GPU'sunun 130$'lık telefonlara kadar MTK6592M ile kullanıldığı, Adreno 320 ile Adreno 305 arasında bir yere sahip, yine eski teknoloji Mali-450 MP4 kullanıyor. Böyle bir telefonun fiyatı da makul değil.

2. Henüz kendine isim yapma aşamasındaki Huawei gibi bir markanın, üstelik geçen seneki yegane amiral gemisi ve firmanın gözbebeği P6 için verdiği sözü tutamaması, onun takipçisi P7'nin satışını baltalar.

3. Xiaomi ilk 5 ayda 22 milyon saattı. Nüfusları toplamı 2 milyarı aşan 10 yeni ülkeye giriyor. Sene sonu hedefi 60 milyon. Zaten Huawei ile Xiaomi arasında çok az bir fark vardı.

• quote:

quote:

1. Benim amiral gemim bu diye lanse ettiğin P7 diye bir modelde yıllar evvelki Cortex-A9 çekirdeklerinin kullanıldığı, GPU'sunun 130$'lık telefonlara kadar MTK6592M ile kullanıldığı, Adreno 320 ile Adreno 305 arasında bir yere sahip, yine eski teknoloji Mali-450 MP4 kullanıyor. Böyle bir telefonun fiyatı da makul değil.

2. Henüz kendine isim yapma aşamasındaki Huawei gibi bir markanın, üstelik geçen seneki yegane amiral gemisi ve firmanın gözbebeği P6 için verdiği sözü tutamaması, onun takipçisi P7'nin satışını baltalar.

3. Xiaomi ilk 5 ayda 22 milyon saattı. Nüfusları toplamı 2 milyarı aşan 10 yeni ülkeye giriyor. Sene sonu hedefi 60 milyon. Zaten Huawei ile Xiaomi arasında çok az bir fark vardı.

fiyat konusunda katılıyorum ama güncelleme konusunda samsung'un her verilmeyen güncellemesinden sonra millet burada geliyor bir daha samsung almam !!11! triplerine girip gidip bir daha samsung alıyor o yüzden huawei'ye laf söylemek mantıklı değil

bu arada xiaomi çok yakın falan değil ezbere konuşuyorsunuz

2013
    Samsung 555 million sold (30.6% market share)
    Nokia: 350 million sold (22.19% market share)
    Apple: 150.8 million sold (8.3% market share)
    ZTE: 59.9 million sold (3.3% market share)
    Huawei: 53.3 million sold (2.9% market share)
    TCL Corporation: 49.5 million sold (2.7% market share)
    Lenovo: 45.3 million sold (2.5% market share)
    LG: 37.6 million sold (2.1% market share)
    Yulong: 32.6 million sold (1.8% market share)
    Others: 613.7 million sold (34.0% market share)
    Total: 1,806.9 million sold (100.0% market share)

son durum böyleymiş vikipedi'ye göre

• quote:

fiyat konusunda katılıyorum ama güncelleme konusunda samsung'un her verilmeyen güncellemesinden sonra millet burada geliyor bir daha samsung almam !!11! triplerine girip gidip bir daha samsung alıyor o yüzden huawei'ye laf söylemek mantıklı değil

2013

2014'ün ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon nakliyatları: Huawei 3. sırada, Xiaomi 6. sırada.

http://www.canalys.com/newsroom/third-smart-phones-shipped-q1-had-5-plus-displays

Xiaomi CEO'sunun 2014'ün ilk çeyreğinde akıllı telefon satışlarının 11 milyon olduğunu söyledi.

http://blog.xiaomi.com/?p=1203

Huawei'nin 2014'ün ilk çeyreğindeki satışları 13.4 milyon.

http://blogs.strategyanalytics.com/WSS/post/2014/04/29/Strategy-Analytics-Global-Smartphone-Shipments-Reach-285-Million-Units-in-Q1-2014.aspx

Al sana ezber.

• quote:

quote:

2013

2014'ün ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon nakliyatları: Huawei 3. sırada, Xiaomi 6. sırada.

http://www.canalys.com/newsroom/third-smart-phones-shipped-q1-had-5-plus-displays

Xiaomi CEO'sunun 2014'ün ilk çeyreğinde akıllı telefon satışlarının 11 milyon olduğunu söyledi.

http://blog.xiaomi.com/?p=1203

Huawei'nin 2014'ün ilk çeyreğindeki satışları 13.4 milyon.

http://blogs.strategyanalytics.com/WSS/post/2014/04/29/Strategy-Analytics-Global-Smartphone-Shipments-Reach-285-Million-Units-in-Q1-2014.aspx

Al sana ezber.

2013 resmi sonuçları 2014'ün 2. ayında açıklandı şu anki sonuçlar tamamen pazar analizi ki resmi bir değeri yok resmi sonuçların gelmesi gerekiyor

edit:http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS24823414

mesela burada değerler 300 bin daha farklı o yüzden bu sonuçlara kesin sonuç gibi bakmamak lazım

xiaomi şu telefon üretim kapasitesini arttırmadan yükselemez adamlar stok oluşturamadığı için (ki üretilen telefon direk satılmış oluyor bunu ikimiz de çok iyi biliyoruz) şu anlık xiaomi'nin tek çaresi çeşitli ülkelere yetiştirecek kadar hızlı üretim yapması ve mi3s'i çıkarması bi çıkmadı gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 24 Haziran 2014; 14:25:45 >

• quote:

quote:

quote:

2013

Vikiye bakip da aldanma. Ona kalirsa nokia da pazar payı olarak dunya ikincisi gozukuyor. Burada anlatılmak istenen şu: sadece cin malezya hindistanda bu kadar satis yaptiysa avrupaya, Türkiye'ye gelince mislini satar. İleride xiaominin 2. bile olabilecegini düşünüyorum.

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Rakamlar çok farklı çıkmayacaktır. Xiaomi hızla geliyor. Huawei, Meizu, OnePlus (Oppo) gibi şirketlerin Xiaomi'nin stratejisini taklit etmesi bile Xiaomi'nin başarısının bir göstergesidir.

Xiaomi zaten Foxconn gibi firmalara üretim yaptırıyor. Ayrıca kendisine ait üretim tesislerinin de yapımına başladı.

Zaten önümüzdeki bir iki ayda Mi ve Redmi serilerinin yeni telefonları da geldi mi Xiaomi'ye talep patlayacak.
  • quote:

Rakamlar çok farklı çıkmayacaktır. Xiaomi hızla geliyor. Huawei, Meizu, OnePlus (Oppo) gibi şirketlerin Xiaomi'nin stratejisini taklit etmesi bile Xiaomi'nin başarısının bir göstergesidir.

Xiaomi zaten Foxconn gibi firmalara üretim yaptırıyor. Ayrıca kendisine ait üretim tesislerinin de yapımına başladı.

Zaten önümüzdeki bir iki ayda Mi ve Redmi serilerinin yeni telefonları da geldi mi Xiaomi'ye talep patlayacak.

Xiaomi için tek çare türkiye

mi3s anakonusunu açtım bekliyorum çıkar çıkmaz 5 kişi alacağız yanlış anlaşılmasın yani xiaomi konusu

• Öncelikle Merhabalar

1-p7 nin p6 yla aynı fiyatta çıkmasını bekleyen arkadaşlar için söylüyorum adamlar p7 ye p6dan fazla değer verip gerek ekran büyüklüğü olsun gerek işlemci gerek tasarım gerek pil ömrü gerek kameraları vs vs neredeyse tüm özelliklerini arttırmış bizler p7 nin p6yla aynı fiyatta çıkmasını bekleyemeyiz lakin 1200 civarı fiyatla gelirse, ki şahsi düşüncem bu aksini düşünmek istemıyorum huawei ceo sunun tahmin ettigi sayının büyük oranının türkiyeden çıkacagını düşünüyorum
    2- Xioami ' nin huawei yakalıyabilmesi için önünde uzun yıllar var huawei nin tek telefonları p6 dan ve p7 den ibaret değil.
    3-p6 için kitkat güncellemesi geldi bu arada adamlar vericez dediler geçte olsa verdiler zaten şubat 2015 te yeni sdk olan android silver gelicek
    4- p7 bekleyenleri için söylüyorum ki bu listenin en başında ben varım merak etmeyin güncelleme olarak sıkıntıda bırakmazlar en kötü android silveri alacaktır zaten kitkat ön yüklemeli çıkıyor kutudan
    5-P7 en iyisi değil zaten lakin kendi fiyat aralığındaki alternatiflerin en iyisi gerek zerafeti , gerek tasarımı , işlemcisi ve ekran kartıda sanıldıgı gibi çok kötü bir mertebede değil sizi yarı yolda bırakmaz en iyisi değil belki ama en kötüsüde değil günlük kullanımda eksiklğini hissetmiyeceğiniz bi işlemci.

• azerbaycanda satista bikac gundur p7,burdaki fiyati bizim para ile 1200 tl,turkiye fiyatita bundan asagi olmaz,cunku azerbaycanla turkiye arasinda telefon fiyatlari 50 100 tl arasi degisiyor turkiyede daha pahali yani,1300 tl den giris yapar diye tahmin ediyorum,bu parayi veren olurmu bunca alternatifler arasinda bekleyip gorucez.

• Biri de diyemiyor ki , özellikle "Huawei Türkiye CEO " su P7 Türkiyede yakın zamanda satışa çıkacak. Burda kendi kendimize pişirip yiyiyoruz.....:((

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.