Şimdi Ara

Transcend'den yeni bir taşınabilir SSD ürünü : ESD400

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Transcend'den yeni bir taşınabilir SSD ürünü : ESD400

Depolama çözümleri ile yakından tanıdığımız Transcend, kompakt tasarımı ve dayanıklılığı ile öne çıkan ESD400 adlı yeni bir taşınabilir SSD ürününü lanse etti.

92 x 62 x 10.5 mm ölçülerine ve 56gr ağırlığa sahip olan ürün yazma hızlarında 380MB/s, okuma hızlarında 410MB/s seviyelerine kadar ulaşabiliyor. Taşınabilirlik yanında ürünün dayanıklılığı da öne çıkıyor ve darbe veya sallantılara tipik harici disklere nazaran 5 kat daha fazla dayanabiliyor.

USB 3.0 bağlantısını kullanan ürün üreticinin sitesinden indirebilecğeiniz ilgili yazılım ile tek tuşla yedekleme de yapabiliyor. Ürünün depolama kapasitesi 128GB-1TB arasında değişiyor. 

Fiyatlandırma konusuna gelecek olursak 128GB kapasiteli versiyon 109$, 256GB kapasiteli versiyon 189$, 512GB kapasiteli versiyon 349$, 1TB kapasiteli versiyon 699$ olarak satışa sunulmuş durumda. Ürünlerin yanında 3 yıllık garanti de geliyor.  

Kaynak:http://www.tomshardware.com/news/transcend-ssd-external-drive-portable,27115.html

• bu taşınabilir ssd lerin geleceği bence çok iyi yalnız fiyatlar pahalı ucuzlaması lazım

• Saçma sapan okuma yazma hızlarına sahip flash disklere göre fiyat ve hız olarak çok daha mantıklı.

Amazon üzerinde 24 mayıstan beri satışta..

• Eğer Türkiye'ye gelirse 300 lira gibi bir fiyatlandırma ile piyasaya giriş yapacağını tahmin ediyorum.(128 Gb olan).

• normal olarak bilgisayara ssd alamıyoruz haricisi mi kaldı ?

• ssd dedin mi kimse 500 mb asagı ınmıyor bunlar bildigin hardisk

• Transcend, Adata ve Team ürünleri ülkeye artık gelmiyor. Özellikle bellekler.

• Hala çok cazip değiller sanırım. Şu an bi SSD alıp harici disk kutusuyla hemen hemen biraz daha ucuza, en kötü ihtimal aynı fiyatlara gelir sanırım. En azından 500GB lık versiyonu için söyleyebilirim bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: keskin53

ssd dedin mi kimse 500 mb asagı ınmıyor bunlar bildigin hardisk

Harddisklerden 4 kat daha hızlı bu hem benim yapacağım 256 gb harici ssd den dah ıcuza geliyor bu ( bu 370 tl civarı olacak benim yaptığım 450 gb olacak ama benim yaptığımın yazma hızı ve okuma hızı daha yüksek olacak )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBallers

Eğer Türkiye'ye gelirse 300 lira gibi bir fiyatlandırma ile piyasaya giriş yapacağını tahmin ediyorum.(128 Gb olan).

256 gb 350 gibi olur ama amazonda 512 gb olanı şuanda 246 dolar alsammı bilemedim gümrrükte takılır diye almıyorum yılbaşına biraz daha yaklaşalım o zaman alacağım (gümrükçüler pek farketmiyor o zaman)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 tb 400 liraya kadar ucuzlarsa alırım :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taşınabilir ssd...hmmm...iyide taşınabilir ssd yi bilgisayara usb 3.0 ile bağlamayacakmıyız?hız düşecek gene 80 küsür mb/saniyeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • düşecek inşallah fiyatlar

• Arkadaşlar selamlar bana gelen 2 adet SSD bulunmakta. Bunların testlerini ATTO Benchmark'ta yaptım çıkan sonuçlardan pek bir şey anlamadım. İyi bir sonuç mu? çıktı kötü bir sonuç mu? çözemedim. Eğer ki, bilginiz var ise lütfen sonucun iyi veya kötü olduğuna dair bir bilgi verebilirseniz sevinirim....

Test yaptığım iki makina var.

HP Pavillion G6 i3

Dell inspiron 5521 i5
    Transcend'den yeni bir taşınabilir SSD ürünü : ESD400Transcend'den yeni bir taşınabilir SSD ürünü : ESD400

• Taşınabilir Katı Sürücüler, yüksek depolamayı güvenli taşıyabilecek aletler ancak halen fiyatlar yüksek. Şu vampirlerin para birimi olan dolara uyarlı bir piyasada olmak durumunu düşünmek gerekmekte.

Son olarak, konuyu açandan Türkçe'ye özen göstermesini bekleriz..
    Türkçe 'de 'versiyon' diye bir kelime-sözcük yoktur.
    Türkçe 'de 'SÜRÜM' diye bir kelime-sözcük vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayulun -- 5 Kasım 2015; 4:05:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.