Şimdi Ara

İsrail merkezli Duke Airborne Systems firması, helikopterler için geliştirdiği silah sistemini görücüye çıkarttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İsrail merkezli Duke Airborne Systems firması, helikopterler için geliştirdiği silah sistemini görücüye çıkarttı

Her türlü personel ve askeri malzemeyi taşımak için kullanılan kargo helikopterleri, savunma amaçlı ciddi silah sistemleri taşımıyor ve bu nedenle de aktif savaş alanlarında hedef haline gelebiliyorlar. İsrail merkezli Duke Airborne Systems firmasının geliştirdiği son silah sistemi ise, helikopterlere gizli bir savunma vaat ediyor.

Standart Helikopter modellerinin iç kısmına yerleştirilebilir şekilde hazırlanan DUKE - Airborne Robotic Weapon System (RWS), nispeten ufak gövde yapısıyla bütün alanı kaplamıyor ve kullanılmadığı zaman kapalı şekilde duruyor. Herhangi bir tehlikeli bölgeden geçileceği zaman ise özel kol mekanizmasıyla 2000 atışa çıkabilen 25mm silahını helikopterin altına yerleştiren sistem, 7 eksenli titreşim önleme yaparak helikopterin yaşadığı sarsıntıları telafi edebiliyor ve 360 derece savunma sağlayabiliyor. Taşıdığı özel görüntüleme sistemleriyle gündüz yanında gece de çalışabilen ve otomatik hedef takibi gibi önemli bir özelliği de sunduğu belirtilen RWS, yardımcı pilot tarafından özel geliştirilen bir tablet üzerinden kontrol ediliyor ve çevrede yapılan silah atışlarını dahi algılayarak kullanıcısına bilgi verebiliyor.

Üzerinde çalışmalar devam eden sistemin çalışma sürecini aşağıda yer alan video yardımıyla rahatlıkla görebilirsiniz.

Kaynak:http://www.dukeairborne.com

• Iyi halt etmisler, daha cok insan nasil oldurebiliriz temali calismalara devam etsinler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • V-22 Osprey üzerinde Amerikalılar da aynını denediler ve işe yaramadı. İsrail bu kez boş işlerin peşinde :)

• silah sektöründe çok gelişiyor adamlar
  • adamların işi gücü silah üretmek dünyanın içine etmeye kararlı adamlar
  • Direkt silah haberi yapmayınız lütfen, donanım habere yakışmıyor.

• Yahudi zihniyeti nolacak işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

V-22 Osprey üzerinde Amerikalılar da aynını denediler ve işe yaramadı. İsrail bu kez boş işlerin peşinde :)

o dediğin helicopter uçak karışımı olduğundan yapsalarda kullanmazlardı similatorünün videolarını izlemiştim.
  • İnsanlık ilginçtir ki en büyük teknolojik adımları ve en büyük politik liderleri hep büyük savaşların içinde yada akabinde çıkmıştır. Bence bu sistem saçma olmuş ama her saçmalıktan esinlenerek daha iyi şeyler çıkara bilen insan oğlu bundanda esinlenecek illa bişi bulur.

• türkiyede yapsa şu projelerden
  • DownClock01 kullanıcısına yanıt
    Yorumuma (-) verenler, yahudi ya da yahudi sempatizanı galiba.
  • Biz yapsak gögsümüz kabarır başkası yapınca insanlık dışı vs deriz.
    Burda amaç insan öldürmek değil caydırıcı olmak.Bulunduğumuz coğrafyadan ötürü böyle hümaist tavır takınmak saflık olur.
  • Araplara yazik laa

Allah rahmet eylesin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DownClock01 kullanıcısına yanıt
    Her olayı alakasız seylere bagladıgın icin olabilir mi? Tr yapsa, gorusun yine aynı mı olacak merak ediyorum.

• Aşağı yukarı aynı olur. Çünkü insanları öldürme amaçlı olan herşeye tepkim olumsuzdur ayrıca onlar yapınca daha da bir tiksindim, yahudileri hiç sevmiyorum. Rahatsız oldun galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DownClock01 -- 24 Haziran 2014; 22:28:58 >
  • Ortalıkta zınaran arapların kökünü kazımaları dileğiyle kutluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DownClock01

Aşağı yukarı aynı olur. Çünkü insanları öldürme amaçlı olan herşeye tepkim olumsuzdur ayrıca onlar yapınca daha da bir tiksindim, yahudileri hiç sevmiyorum. Rahatsız oldun galiba...

Cok on yargılısın. Kim yaparsa yapsın farketmez diyorsan, dusuncene saygi duyarım. Ama ilk yorumunda teknolojiden cok, yahudileri hedef almana takıldım. Ne yahudileri severim ne de insanların oldurulmesine sevinirim.

• Evet yahudilere karşı önyargılıyım ve bundan gurur duyuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DownClock01

Evet yahudilere karşı önyargılıyım ve bundan gurur duyuyorum.

Yine yanlıs anladın. Ben bana karsı cok on yargılısın dedim. Yahudilere karsı sempatim oldugunu soylemissin. Yahudilere karsı on yargılı olman normalde, seni eksiliyen herkese yahudi sempatizanı demen saçma.

• Sana ve eksileyenlere "yahudi sempatizanıdır" diye direk olarak kesin net bir ithamda bulunmadım. Hem sana hemde eksileyenlere yazdığım cümleleri tekrar oku lütfen. "Galiba" sözcüğü var oralada, emin olunmayan, acaba diye anlam katan bir kelime ekledim bilinçli olarak. Kesin yargı belirtmedim. Şimdi sen fikrini açıkladın, netleşti. Karşılıklı yanlış anlaşılma olmuş görüldüğü kadarıyla.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.