Şimdi Ara

Süperonline Fiber Kullananlardan Ping Testi İsteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Süper online fiber internete sahip olan birinin bu ip afresine olan ping değerinin öğrenebilir miyim ?

Bilmeyenler için:

başlat+R
    ping 72.3.239.238 /t
    enter

süperonline dsl, uynet kullanıcakarı falan da isterslerse sonuçlarını paylaşablirler ama en çok süper online fiberi merak ediyorum.
    ttnet dsl 180 iyi çıkmıyor

• 183-184
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    süperonline fiber sonucu mu bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacrificedMiserablePawn

süperonline fiber sonucu mu bu ?
    sol fiber 3mbit için sonuç: 179
    edit: şimdiki denemede 108 çıktı.
    edit: 108 olan ttl imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 24 Haziran 2014; 8:29:43 >
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    şaşırdım doğrusu.
  • Uydunet 100 Mbps ile 180ms. Hiz ile alakali degildir ping.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Uydunet 100 Mbps ile 180ms. Hiz ile alakali degildir ping.
    superonline değilim ama yazasım geldi :D ttnet 16mbps = 170ms
    TTL e bakıyor olmayasın, emin misin pingin 108 olduğna ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: storm_999_

haklısın time: 180 ttl:108 imiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

quote:

haklısın time: 180 ttl:108 imiş.

Alıntıları Göster
    5-6 sene önce en uzak amerika serverlarına ping 90ms geçmezdi,şimdi neredeyse tüm internet sağlayıcıların ortalaması 180ms
  • quote:

Orijinalden alıntı: matai

5-6 sene önce en uzak amerika serverlarına ping 90ms geçmezdi,şimdi neredeyse tüm internet sağlayıcıların ortalaması 180ms

Alıntıları Göster
    aslında bir başka merak ettiğim şey de,
    şu ttl sayısını, verilerimizizin yönlendirildiği server sayısını azaltarak, arttırıp (yani serversayısı azalıyor, tll artıyor) pingi düşürmenin mümkün olup olmadığı.
    Zamanında ABD de yaşayan bi hindistanlı söylemişti bana, pingin çok yüksek, internet sağlayıcına gidip bu ip yi verip buraya en kısa yoldan manuel routing yapmalarını iste demişti.
    Ben de demiştim,burası Abd değil, türkiye, bizim ilçedeki telokom böyle bir şey için gidersem, adam bana routing de neymiş der demiştim, adamı pek dikkate almamıştım.

Şimdi acaba diyorum, sadece isp nin yapabildiği bu manual routing ayarı ile pingi düşürmek gerçek olabilir mi?

Bu arada tll li bilmeyenlere kısaca açılayayım.

ttl, bizim makinemiz ile bağlanmak istediğmiz makine arasında verilerin kaç defa yönlendirilidğini gösterir, yani server/ağ kartı/modem/brigde falan vasıtasıyla. kendi modeminize ping gönderirsenin bu değer 254 olacakdır. Bu 2 yönlendirme anlamına gelir, yani hesa 256-TTL değeri şekilndedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacrificedMiserablePawn -- 24 Haziran 2014; 11:26:26 >

Bu arada, fiber internet nasıl oluyor da 3 mb oluyor ? Süperonlinenın sitesinde de öyle bir paket yok ki, zaten çok saçma 3mb fiber. Fiber dslden daha olması için geliştirilen bir sistem bu da fiberin en hızlı dsl olan 16 mb den hızlı olmasını gerektirir.
  • Kota gecmistir.
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    hmm mantıklı
  • quote:

Bu arada, fiber internet nasıl oluyor da 3 mb oluyor ? Süperonlinenın sitesinde de öyle bir paket yok ki, zaten çok saçma 3mb fiber. Fiber dslden daha olması için geliştirilen bir sistem bu da fiberin en hızlı dsl olan 16 mb den hızlı olmasını gerektirir.

cezalıydım. Yeni döndüm. Tahmininiz doğru. 10Gb kota sonrasında hızım 3Mbit e düşüyor.
  • quote:

quote:

cezalıydım. Yeni döndüm. Tahmininiz doğru. 10Gb kota sonrasında hızım 3Mbit e düşüyor.

evindeki kablo alt yapısı modeme kadar süperonline alt yapısı mı ? yoksa ttnet altyapısı üzerinden mi süperonline üyesisin ? 180 ms, bence fiber için hiç normal değil.

• O da bişey mi Sol Fiber ile şuan ölçtüm ve 208ms gözüküyor. Zaten SOL Fiber'in ping değerleri iyi değil, EA'nin oyunları özellikle Fifa'larda falan çok lag oluyor, oynanmayacak derece. Ttnet'in Amerika'yla olan ping değerleri genelde daha iyi
  • quote:

quote:

quote:

evindeki kablo alt yapısı modeme kadar süperonline alt yapısı mı ? yoksa ttnet altyapısı üzerinden mi süperonline üyesisin ? 180 ms, bence fiber için hiç normal değil.

şu anda 20mbit bağlıyım. modem 1.5 metrelik kablo ile duvara bağlı. Pc ile kablosuz bağlanıyorum.
    Reply from 72.3.239.238: bytes=32 time=177ms TTL=106
    175-181 ms arasında değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 1 Temmuz 2014; 12:09:08 >

hızın ping için hiç bir önemi yok. benim sorduğum evine gelen internet hattı süper onlinenın kendi fiber alt yapısı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacrificedMiserablePawn

hızın ping için hiç bir önemi yok. benim sorduğum evine gelen internet hattı süper onlinenın kendi fiber alt yapısı mı
    evet apartmanın altkatında sol fiber in dolabı var. Evin önünde de solün toprak altında girişi var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.