Şimdi Ara

OneDrive'ın ücretsiz depolama miktarı 15GB'a yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• OneDrive'ın ücretsiz depolama miktarı 15GB'a yükseldi

Microsoft'un beğenilen bulut depolama servisi OneDrive, resmi blog sayfasında duyurulduğu kadarıyla depolama planında önemli bir değişikliğe gitti.

OneDrive'ın daha önce 7GB olan ücretsiz depolama alanını 15GB seviyesine çıkartan yazılım devi Microsoft, Office 365 abonelerinin ise 20GB'lık ücretsiz depolama alanını önümüzdeki aydan itibaren kullanılmak üzere 1TB gibi oldukça yüksek bir seviyeye (Ayda en alt 9,99$'lık abonelere ve 5 kişiye kadar) taşıdığını duyurdu. Firma aynı zamanda 100GB'lık aylık planı 1,99$ (Daha önce  $7.49), 200GB'lık planı ise 3,99$ (Daha önce $11.49) fiyat seviyesine çekmiş durumda.

Konu hakkında hazırlanan özel sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. 

• Sorun yok beyler, zaten bu İnternet hızlarımızla 7GB ı bile dolduramazdık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben denedim bilgisayarı 5 gün açık bırakınca ttnet ile 10 GB yükleniyor. :)

• Benim hala 10 gb.

• Depolama alanı az da olsa en pratik çozum OneDrive , WP-Office'den gelenlerle 50GB idi 1TB olmamış daha

• İyiymiş.

• güvenmiyorum bunun gibi ortak alanlara.kendi özelimi kendi özelimde saklarım.
  • bütün belge, müzik ve resim arşivimi attım OneDrive içine. Gerçekten çok hayat kurtarıcı bir sistem. Canın nereden isterse oradan dosyalarına ulaşıyorsun. Disk ve DVD disklerin bozulma ihtimalinde özellikle resimlerimi kaybetmekten korkuyordum. Artık içim çok rahat. Kullanmak isteyenlere tavsiyem microsoft ve google gibi bilindik firmaların servislerine yönelin. Diğerlerinin yarın ne olacağı hiç belli olmaz

• Güvenilir fakat indirme ve yükleme hızı dropboxa göre düşük gibi geldi.

• Kullandığım Google Drive ve 4shared zaten 15 gb alan sunuyordu. Yandex.Disk hâlen 10 gb. 4shared yıllardır bu işi yapıyor. Tek korkum; 4shared'in tıpkı Esnips gibi pat diye komple servisi kapatmasa iyidir. Genelde 4shared, Esnips gibi hizmetler artık Google gibi Microsoft gibi güçlü rakiplerine karşı pes edebiliyor.
  • Benimde hediyelerle 55 GB alanım var, hediyelerin süresi de 1 yıl sonra doluyor. Bari boşa gitmesin diyorum, birkaç mini dizi yüklesem bişey olur mu?
  • Benim alan 30gb zaten ücretsiz :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: santhora

bütün belge, müzik ve resim arşivimi attım OneDrive içine. Gerçekten çok hayat kurtarıcı bir sistem. Canın nereden isterse oradan dosyalarına ulaşıyorsun. Disk ve DVD disklerin bozulma ihtimalinde özellikle resimlerimi kaybetmekten korkuyordum. Artık içim çok rahat. Kullanmak isteyenlere tavsiyem microsoft ve google gibi bilindik firmaların servislerine yönelin. Diğerlerinin yarın ne olacağı hiç belli olmaz

Nasıl sığdırdın?
    19 gb sadece özel resim 13 gb masaüstü arka planı resimlerim 32 gb toplam resim var.
    57 gb müzikler de eklenince 89 gb ediyor.
    Google sağolsun bütün resimlerimi oraya sığdırabildim bir tek.
    Mail ru güvenilir olsa ona da yüklerim de işte 1 tb alanı beleş veren yer yarın hadi kapattık derse ne dicez.
    Ovedrive'nin tek albenisi bence 8.1 ile tam entegre olmuş olması.
    Not defteriyle bir şey mi not aldın anında bulutta.
    Ayrıca masaüstü arkaplanı, pc kişiselleştirme ve modern arayüzdeki sıralama ve uygulamaları atıyor hafızaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

Orijinalden alıntı: santhora

bütün belge, müzik ve resim arşivimi attım OneDrive içine. Gerçekten çok hayat kurtarıcı bir sistem. Canın nereden isterse oradan dosyalarına ulaşıyorsun. Disk ve DVD disklerin bozulma ihtimalinde özellikle resimlerimi kaybetmekten korkuyordum. Artık içim çok rahat. Kullanmak isteyenlere tavsiyem microsoft ve google gibi bilindik firmaların servislerine yönelin. Diğerlerinin yarın ne olacağı hiç belli olmaz

Nasıl sığdırdın?
    19 gb sadece özel resim 13 gb masaüstü arka planı resimlerim 32 gb toplam resim var.
    57 gb müzikler de eklenince 89 gb ediyor.
    Google sağolsun bütün resimlerimi oraya sığdırabildim bir tek.
    Mail ru güvenilir olsa ona da yüklerim de işte 1 tb alanı beleş veren yer yarın hadi kapattık derse ne dicez.
    Ovedrive'nin tek albenisi bence 8.1 ile tam entegre olmuş olması.
    Not defteriyle bir şey mi not aldın anında bulutta.
    Ayrıca masaüstü arkaplanı, pc kişiselleştirme ve modern arayüzdeki sıralama ve uygulamaları atıyor hafızaya.

Benim 7GB kendinden 20 gb ise Office365 üyeliğinden toplam 27 gb alanım vardı. Müzik (Müzik konusunda baya seçiicim galiba:))ve resimlerimin toplamı 19 GB tutuyor. Belgeler zaten bişey tutmuyor. O yüzden 27 GB şimdilik yetiyor. Ama ilerde ihtiyacım olursa da hiç düşünmem aylık 1.99$ a 100 gb alanda alırım:)
  • Daha ben 7 gb in 10 mb sini bile dolduramadim. 15 bana omur boyu yeter.sag ol microsoft.
  • Bende resim,müzik, video vs dosyalarımı onedrive'a yedekliyorum. Malum yarın öbür gün telefona bişi olsa gitti resimler.+'sı istediğim yerden ulaşabilme.. Bulut teknolojisi iyi oldu da yine de güvenlikle ilgili bazı çekincelerim yok değil.( bilgilerimin kullanılması? Tabii bir de Mail adresim hack'lense herşeyim hack'leyenin elinde. Telefonda tutsan olmaz buluta yüklesen olmaz. Üstü bıyık altı sakal misali.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.