Şimdi Ara

iFixit ekibinin son konuğu Microsoft Surface Pro 3 oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iFixit ekibinin son konuğu Microsoft Surface Pro 3 oldu

Piyasaya sunulan elektronik ürünlerin içini açarak tamir edilebilirlik durumları hakkında bilgilendirici içerikler üreten iFixit, bu sefer Microsoft'un gelişmiş tablet modeli Surface Pro 3'ü masaya yatırdı

Teknik olarak taşıdığı Intel i3/i5/i7 işlemcisi, 2560x1440 piksel 12-inç ekranı, Full HD kayıt kapasitesine sahip ön / arka 5MP kameraları, Surface Pen adlı stylus kalemi ve microSD, USB 3.0, Mini Display portlarıyla dikkatleri üzerine çeken yeni Microsoft Surface Pro 3, iFixit ekibi tarafından 24 adımda açılarak 10 üzerinden 1 puan aldı ve tamirinin oldukça zor olduğu cihazlar arasına yerleşti. Tek olumlu yorumu dahili SSD depolama biriminin herhangi bir fiziksel zarar vermeden açılabiliyor olmasıyla alan Surface Pro 3, olumsuz olaraksa bataryanın çok kuvvetli yapıştırıcıyla sabitlenmesi, standart olmayan bağlantıların ekran çıkarma işlemini zorlaştırması, ekran aksamının birbirine yapışık cam ve panelden oluşması nedeniyle çıkarma ile değiştirmenin zor olması, ekran ve batarya dahil çok yüksek miktarda yapıştırıcı maddenin kullanılması ve son olarak içini açma işleminin hataya yer bırakmayacak kadar hassas olması gibi yorumlarla karşılaştı.

iFixit tarafından Microsoft Surface Pro 3 için hazırlanan yeni sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. İçini açma sürecini ise aşağıda yer alan bağlantı üzerinde adım adım görebilirsiniz.

iFixit ekibinin son konuğu Microsoft Surface Pro 3 oldu

Microsoft Surface Pro 3 Teardown

Kaynak:https://www.ifixit.com/Teardown/Microsoft+Surface+Pro+3+Teardown/26595?utm_medium=email&utm_campaign=Microsoft+Surface+Pro+3+Teardown&utm_content=Microsoft+Surface+Pro+3+Teardown+CID_363d20b0eb0d50fee458e908a00e972e&utm_source=CampaignMonitor&utm_term=Teardown

• MS zorlamayı sever
  • Apple 2 oldular yani helal olsun ozaman ne diyelim.

• 10 üzerinden 1. Ona rağmen bu adamlar nasıl böyle muntazam şekilde parçalara ayırabiliyorlar bu cihazı, gerçekten takdire şayan. Çok yüksek el becerisi gerektiriyor.

• Video yok mu ?

• Microsoft detay çalışmış ondan zor açılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

10 üzerinden 1. Ona rağmen bu adamlar nasıl böyle muntazam şekilde parçalara ayırabiliyorlar bu cihazı, gerçekten takdire şayan. Çok yüksek el becerisi gerektiriyor.

Sitesini okudunmu bilmiyorum hiç te muntazam bir şekilde açılmıyor açarken pili mundar edip ekranı kırıyorlar yani cidden zor açılıyor
  • parçaladıktan sonra geri toplayıp satamıyorsak 1 puan !!1! :D:D

• ekran çözünürlüğü 2160x1440, hep yanlış yazılıyor.

• MS ilk defa adam gibi bişey yaptı bırakın zor açılsın

• Batarya öldüğü zaman nasıl değişecek?

• Bu zımpırtının fan temizliği nasıl yapılacak? (Fan var bu arada fansız değil ifixit sitesinden bakılabilir fanına)

• gecen microsoft arc mausemu açayım tozunu alayım dedim elimde uğraşırken 45 dk geçmiş utandım üzüldüm kendime ya :D vidaları öylebi gizlemişler ki onu geçtim açmasınlar diye vidanın birinin ucunu köreltmişler bıçakla açtım :)

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Servise vereceksin ekranı kırarlar ise onların sorumluluğunda olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Servise vereceksin ekranı kırarlar ise onların sorumluluğunda olacak

Abd den alınma surface Bataryasına microsoft Türkiye bakarmi ki?

Parası ile değiştirecek ise bakar tabi ki.

• quote:

Parası ile değiştirecek ise bakar tabi ki.

Şu an abd deyim hergün bestbuy da inceliyorum ürünü, bu sefer inanılmaz güzel olmuş, alıp almamak arasında kararsız kaldım o yüzden batarya meselesini soruyorum

%100 değiştirirler demiyim o zaman ben size ama %99 değiştirirler siz o zaman bir arayın servisi almadan önce garantiye alın işinizi, hattınız yurt dışında kapalı ise bende arayıp sorabilirim isterseniz.

• quote:

%100 değiştirirler demiyim o zaman ben size ama %99 değiştirirler siz o zaman bir arayın servisi almadan önce garantiye alın işinizi, hattınız yurt dışında kapalı ise bende arayıp sorabilirim isterseniz.

Hocam cok tesekkur ederim ben bir mail atayım, aramaniza gerek yok büyük ihtimalle suface in ne olduğunu bilmeyeceklerdir.

Türkiye servisinin numarasını bulamadım zaten

Büyük ihtimalle ücret ile değiştirirler, iş Microsoft olunca %100 diyemiyor insan başka bir marka olsa kesin derdim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.