Şimdi Ara

triger seti değişimi clio 3 dci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2007 clio 3dci 95 bin km deki aracımın trgiger seti ve devir daimi değişecek.servis bin tl üzerinde fiyat verdi.sanayide original parçalarla 350-400 e gelecek .
    ancak kafam karışık.triger hassas birşey olduğu için serviste değişmeli diyenler var.
    sanayide değiştirtip kötü bir durum yaşayan var mı?bu hafta içi bir şekilde yaptıracağım

• kuaterner K kullanıcısına yanıt
    Hocam eski aracım astraydı sanayide değiştirdim uzun yıllarda kullandım. Önemli olan bu işi iyi bile renocu bir usta bulman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuaterner

2007 clio 3dci 95 bin km deki aracımın trgiger seti ve devir daimi değişecek.servis bin tl üzerinde fiyat verdi.sanayide original parçalarla 350-400 e gelecek .
    ancak kafam karışık.triger hassas birşey olduğu için serviste değişmeli diyenler var.
    sanayide değiştirtip kötü bir durum yaşayan var mı?bu hafta içi bir şekilde yaptıracağım

hiçde zor bir işlem değil iyi bir ustaya giderseniz servisten daha iyi ve ucuza malolur zaten renault motorlarından çoğu usta anlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir renault ustası buldum.100tl işçilik alırım dedi.beraber parçacıya gittik.original reno triger seti ve devir daim yaklaşık 250tl .toplam 350-400 e çıkacak.
    daha önce gittiğim servisi aradığımda bunun hassas bir parça olduğu o yüzden mutlaka serviste yapmamı söyledi.
    ben de pek sanayide yatırıp sorun yaşayan duymadım ama tereddüt yaşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuaterner

bir renault ustası buldum.100tl işçilik alırım dedi.beraber parçacıya gittik.original reno triger seti ve devir daim yaklaşık 250tl .toplam 350-400 e çıkacak.
    daha önce gittiğim servisi aradığımda bunun hassas bir parça olduğu o yüzden mutlaka serviste yapmamı söyledi.
    ben de pek sanayide yatırıp sorun yaşayan duymadım ama tereddüt yaşıyorum

bence sanayide yaptırım servise bakarsanız tabiki istemez

• Eğer triger kayışı hatalı olur yada montaj hatalı olursa muhattab bulabilmen ve bunu garantili onartabilmen için serviste yapman şart... ki bence böyle hayati bir parçayı serviste yaptır sonuçta çok eski bir araç değil
  • Serviste değiştir derim. Hem garanti veriyor servis ve yarın öbür gün bir şey olursa karşında muhatap bulursun.
  • yetkili servisten 620tl fiyat aldım indirimli.triger seti+ devir daim .
    sanayide 400tl.
    galiba servisi tercih edicem.
  • birincisi clio 1.5dci larda triger 60 bin de değişir. Aynı arabaya sahibim iyi biliyorum şu an 120bine geldim değiştiricem.

İkincisi aracın triger takılırken sente ayarını yapamazsa sübab vurur ondan sonra motorunda abuk sabuk vuruntu sesleri duyup üst kapak açtırır biraz motoruna masraf yaptırırsın.

Yani heryerde triger değişmez. Bu işi daha önce yapan özel servise git yada renault a....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

birincisi clio 1.5dci larda triger 60 bin de değişir. Aynı arabaya sahibim iyi biliyorum şu an 120bine geldim değiştiricem.

İkincisi aracın triger takılırken sente ayarını yapamazsa sübab vurur ondan sonra motorunda abuk sabuk vuruntu sesleri duyup üst kapak açtırır biraz motoruna masraf yaptırırsın.

Yani heryerde triger değişmez. Bu işi daha önce yapan özel servise git yada renault a....

aracı 2007 de sıfır aldım.ilk yıllar daha az km yaptım.galiba 41-42 binde yıldan dolayı triger değiştirildi yetkili serviste.araç şuanda 95-96bin oldu.bu yüzden toplam km olarak belki erken ancak yaz tatilinde uzun yolda çok kullanacağım için değiştirtmek istiyorum.620tl yetklili servis için uygun geldi.
  • quote:

birincisi clio 1.5dci larda triger 60 bin de değişir. Aynı arabaya sahibim iyi biliyorum şu an 120bine geldim değiştiricem.

km dolmasada yıl olarak zamanı gelmiş serviste diğer periyodik işlemlerde yapılır bence biraz daha beklenip kampanya dönemine denk gelirse serviste daha uyguna gelir bir kaç ay daha beklenebilir

• şuanda renaultta indirim başlamış serviste.12 temmuza kadar devam edecekmiş.1ay önce aynı yere sorduğumda 850tl dediler.şimdi 620tl.
    triger değişimini biraz öne almamın bir sebebi:arabanın ön tarafından sanki kayış dönerken tıs- tıs seklinde ses geliyordu.alternatör kayışı değişti.ses devam etti.devir daimden olabileceği söylendi.bu arada ben yaptırmadım .soğuk havalarda daha fazlaydı.havalar ısınınca pek ses olmuyor.
    şimdi sadece devir daim değişikliğinin işçiliği çok para.servis triger içinde aynı işlemi yapacağı için ikisini aynı zamanda yaptırıp tekrar masraf olsun istemiyorum.açıkçası çokta bilgili değilim bu konuda ama yazın araç sağlam birşekilde lazım.sorun olsun istemiyorum
  • Aracın istanbulda olsa gözün kapalı teslim edeceğin yer söylerdimde başka şehirdesin...
    Serviste değiştir. 200 lira için riske girmeye değmez...
  • Ben istanbul anadolu yakasindayim aracın clio 2 1.2 16v nereyi önerirsin? Triger değişimi yaptırdim araba çekmez oldu ustalar sente atlamistir dediler

• quote:

Aracın istanbulda olsa gözün kapalı teslim edeceğin yer söylerdimde başka şehirdesin...

bende triger değiştiricem istanbuldayım iyi bir ustaya ihtiyacım var

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Aracın istanbulda olsa gözün kapalı teslim edeceğin yer söylerdimde başka şehirdesin...

hasanpaşa polis karakolunun orada çıkmaz sokakta yunus usta var benim araçların trigerlerini ona değiştirtiyorum tavsiye ederim...

0532 352 52 83
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

hasanpaşa polis karakolunun orada çıkmaz sokakta yunus usta var benim araçların trigerlerini ona değiştirtiyorum tavsiye ederim...

0532 352 52 83

teşekkürler,parça olayını nasıl yapıyoruz orada bulabilirmiyiz yada kendisimi hallediyor

• şöyle yapın... internetten valeo nun fiyatını araştırın... ona göre kaça aldığını da anlamış olursunuz..

ben şahsen ona aldırıyorum çünkü baskı balatada sıkıntı olursa mesuliyet ona ait oluyor = )
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.