Şimdi Ara

Google'dan işaret dilini canlı olarak çevirebilen yeni uygulama projesi: Gesture

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'dan işaret dilini canlı olarak çevirebilen yeni uygulama projesi: Gesture

Farklı alanlarda çalışma göstermeye devam eden internet devi Google, İsveç merkezli Berghs İletişim Okulu öğrencileri ile sağır ve dilsiz bireylerin çevrelerindeki insanlarla çok daha rahat şekilde iletişime girmesi için geliştirdiği yeni uygulama projesi Gesture'yi tanıttı.

Özel bir akıllı telefon uygulaması ve kollara takılan iki adet bant ile çalışma gösteren Gesture projesi, işaret dilini gerçek zamanlı olarak belirlenen diğer dillere çeviriyor (Bu çeviri sesli yapılıyor) ve böylece sağır ve dilsiz kişilerin yaşadığı iletişim problemleri ortadan kaldırılabiliyor. El hareketlerini doğru şekilde algılamak için Myo Armband bünyesinde de kullanılan elektromiyografi (EMG) sensörlerinden yararlanan sistem, kol kaslarındaki elektriksel aktiviteyi takip ederek kararlı bir performans ortaya koyabiliyor.

Üzerinde çalışmalar devam eden Gesture projesi hakkında hazırlanan tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak:http://www.slashgear.com/google-gesture-real-time-sign-language-translation-with-an-arm-band-21334705/

• O zaman geliştirildiğinde Android Wear cihazlara adapte edilebilir. Bu da giyilebilir teknolojilerin daha çabuk hayatımızın önemli bir parçası olacağını gösterir. Hoş teknoloji gerçekten.

• Google dan insanlık namına bir atılım .

• Teknoloji biraz da bu yönde gelişmeli, 0.1 saniye daha hızlı diye her ay yeni bir amiral gemisi çıkarıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel, bunu bir de text to speech gibi seslendirme cihazlarıyla bütünleştirebilirlerse, karşıdan dönüş alamasalar bile işitme engelliler sağlıklı insanlara çok güzel bir şekilde derdini anlatabilir.
  • mükemmel.. çok duygulandım nedense..

• APPLE YAPSA YERDEN YERE VURURDUNUZ DİMİ?_!!!!!

• Helal olsun hızla Türkçe yi de kapsayacak şekilde gelişir umarım
  • Böyle haberleri görmek güzel bu tip teknolojilerin daha fazla gelişmesi gerekiyor.Ve tabiki giyatlarının daha uygun hale getirilmeside önemli sonuçta herkesin gücü yetmeyebiliyor.

• dilsiz bireyler için inanılmaz güzel bir proje helal olsun Google

• Bunun icin sevmek lazım teknolojiyi ...

• quote:

Orijinalden alıntı: WolftimeTR

APPLE YAPSA YERDEN YERE VURURDUNUZ DİMİ?_!!!!!

bana applein kar ve tekel amaci gutmeyen tek bir yatirimini gosterebilirmisiniz. sirket imaji icin yapilan gostermelik bagislari kastetmiyorum. yok "kirmizi iphone, ipod alin parasinin bir kismini afrikaya bagisliyalim." buda tam komedi ya. benim paramla bagis yapip ne kadar yardimseverim imaji yapiyor. sanki ben bagis yapmasini bilmiyorum. googleda neticede kar amaciyla kurulmus bir sirket ama burda hakkini yememek lazim, insanlarin faydasi ve gelecegi icin ciddi kafa yordugu sayisiz projeleri var. en basitinden bu haberdeki gesture uygulamasindan yapabilecegi nerdiyse hic kar yok. koskoca piyasada el isaretleri iletisim kuran kac kisi var, onlara verecegin bedava uygulamaya reklam koysan bile ne kadar kazanabilirsin. maliyetini kurtarmiyacagi acik ama sagir dilsiz olan insanlarin dunyalarina ve yasam kalitelerine cok ciddi katki sagliyacagi asikar. bana apple in bu tipde tek bir projesini yatirimini gosterin, tum soylediklerimi yutmaya hazirim. paragozlugunu o kadar elestirdigim micrososftun kurucusu bill gatesin bile insanlarin refahi icin destekledigi, on ayak oldugu sayisiz projesi var. en son besin yetersizligi ceken tropik bolge insanlari icin genetigi degistirilmis muz projesini yapti. tropic bolgede havuc benzeri beta karoten iceren sebzeler yetismediginden gelismemis ulkelerde a vitamini kaynakli hastaliklar cok ciddi boyutlarda. muzun genleri degistirilerek beta karoten uretmesini sagladilar. a vitamini eksikligi cekenler icin surekli beta karotenli gida gonderemezsiniz, bunun yerine kendi iklimlerinde kendilerin yetistirebilcekleri beta karotenli bir mevya tasarladilar. insanliga katki budur iste. varmi appleda benzer bir ornek.

• Helal olsun Google

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: WolftimeTR

APPLE YAPSA YERDEN YERE VURURDUNUZ DİMİ?_!!!!!

bana applein kar ve tekel amaci gutmeyen tek bir yatirimini gosterebilirmisiniz. sirket imaji icin yapilan gostermelik bagislari kastetmiyorum. yok "kirmizi iphone, ipod alin parasinin bir kismini afrikaya bagisliyalim." buda tam komedi ya. benim paramla bagis yapip ne kadar yardimseverim imaji yapiyor. sanki ben bagis yapmasini bilmiyorum. googleda neticede kar amaciyla kurulmus bir sirket ama burda hakkini yememek lazim, insanlarin faydasi ve gelecegi icin ciddi kafa yordugu sayisiz projeleri var. en basitinden bu haberdeki gesture uygulamasindan yapabilecegi nerdiyse hic kar yok. koskoca piyasada el isaretleri iletisim kuran kac kisi var, onlara verecegin bedava uygulamaya reklam koysan bile ne kadar kazanabilirsin. maliyetini kurtarmiyacagi acik ama sagir dilsiz olan insanlarin dunyalarina ve yasam kalitelerine cok ciddi katki sagliyacagi asikar. bana apple in bu tipde tek bir projesini yatirimini gosterin, tum soylediklerimi yutmaya hazirim. paragozlugunu o kadar elestirdigim micrososftun kurucusu bill gatesin bile insanlarin refahi icin destekledigi, on ayak oldugu sayisiz projesi var. en son besin yetersizligi ceken tropik bolge insanlari icin genetigi degistirilmis muz projesini yapti. tropic bolgede havuc benzeri beta karoten iceren sebzeler yetismediginden gelismemis ulkelerde a vitamini kaynakli hastaliklar cok ciddi boyutlarda. muzun genleri degistirilerek beta karoten uretmesini sagladilar. a vitamini eksikligi cekenler icin surekli beta karotenli gida gonderemezsiniz, bunun yerine kendi iklimlerinde kendilerin yetistirebilcekleri beta karotenli bir mevya tasarladilar. insanliga katki budur iste. varmi appleda benzer bir ornek.

var tabi. iphone a bak. çok hoş.

• WolftimeTR kullanıcısına yanıt
    Kardeşim üzülerek söylüyorum ama gençlik olarak cok yanlış yetişen bireyler ortalıkta geziyor. Bizim annemiz babamiz birşey merak ettiğimiz zaman elimize ansiklopedi kuponu verirdi, biriktirir, alır ve o bilgiyi resmen kaziyarak ogrenirdik. Senden de gördüğüm üzere materyalist yetişen ciddi bir genç kesim var. Umarım aklınız başınıza gelir yoksa bu gidişle hayatta başarılı olamazsınız. Google'ı tebrik ederim buarada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • WolftimeTR kullanıcısına yanıt
    yas kac?
  • yalnız hareket manidar :)

• darkaura kullanıcısına yanıt
    Kardeş Iphone zaten insanlık adına yapılmış en iyi üründür. Ha pardon Apple'ın bütün ürünleri öyle Macbook falan...
    Bir de sen kırmızı kılıf alıp "benim paramla bağış yapıyorlar" diyemezsin. Adamların kılıfını alıyorsan o artık "onların parası" oluyor ve onlar da Afrika'ya balışlıyor.

• Yine olay yine iBoy

• Google'yi sevmezdim ama işte buna helal olsun denir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.