Şimdi Ara

5S power tuşu bozuldu ve Apple store randevusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. 5s'imin üst kapatma tuşu bozuldu galiba. Bazen tuşa basmadan kapanıyor cihaz. Bazende sadece hafiften dokunarak veya tuşu bastırmadan ama sağa sola oynatarak. İşin ilginç yanı bu problem 1-2 gün boyunca oldu ama sonrada tekrar olmadı. Zorluya gitsem yine de değişim sağlanırmı? Yoksa problem yoksa değişimde yok mu derler?

Birde genius bar için randevu alamıyorum, fazla randevusu veya gidemeyecek olan varsa bana yardımcı olacak olan varmı acaba forumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana değiştirmezler gibi geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde telefonu sallayınca çıkçıkçık ses geliyor telefonun içinden....
  • Sallayınca gelen ses birçok 5S de var o bir sorun değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün gece randevu aldım Apple Store'dan.

Ama sizce değişim için hiç mi ihtimal yok? Yani böyle bir problem yaşadıysam cihazın içinde birşey kırık / bozuk olduğu kesin. İçini açıp bakmaları gerekmiyormu?
  • Değiştirmezler diyen kişi bence yanlış konuşmuş..iPhone 5 modelini bile değiştiriyorlar 5s'i mi değiştirmeyecekler
  • Ama sorun şuan tuş probleminin devam etmemesi. Yani arasıra takılıyor tuş.

• Tamir ederler veya değiştirirler.. Sorunun ara sıra oldugunu ve riskli bir durum oluşturduğunu söyleyin. Örneğin, bazen aramaları kapatmayı denerken cihaz kapanıyor gibi, donanımı zorlayan bir arıza olduğunu belirtin, kısacası diplomatik olun, insan hayatında yaşanabilecek durumlardan örnekler verin.. Size inanıyorlar en iyi yardımı yapıyorlar.

En azından ben telefon ile görüşürken durumu açık ve net anlattığımda iPhone 5 cihazım için (tuş değişim kapsamı, kameranın tozlanması) 1 yıllık garantimin bitmesine rağmen en iyi şekilde yardımcı olacaklarını ve direk Zorlu'ya gelmemi söyledi. Sorun kaydım var ama İstanbul'da yaşamıyorum. Tuş değişim kapsamında da telefon değişimi kesin olmuyor ama ikna edebildim gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohan

Tamir ederler veya değiştirirler.. Sorunun ara sıra oldugunu ve riskli bir durum oluşturduğunu söyleyin. Örneğin, bazen aramaları kapatmayı denerken cihaz kapanıyor gibi, donanımı zorlayan bir arıza olduğunu belirtin, kısacası diplomatik olun, insan hayatında yaşanabilecek durumlardan örnekler verin.. Size inanıyorlar en iyi yardımı yapıyorlar.

En azından ben telefon ile görüşürken durumu açık ve net anlattığımda iPhone 5 cihazım için (tuş değişim kapsamı, kameranın tozlanması) 1 yıllık garantimin bitmesine rağmen en iyi şekilde yardımcı olacaklarını ve direk Zorlu'ya gelmemi söyledi. Sorun kaydım var ama İstanbul'da yaşamıyorum. Tuş değişim kapsamında da telefon değişimi kesin olmuyor ama ikna edebildim gibi.

Son söylediğinizin tam tersi geçerli. Bu uyku/uyanma tuşu problemli (ama hakikaten problemli) olan iPhone5'lerde kesin değiştirme yapılıyor. Tamiratla vs. uğraşılmıyor (zira değiştirilecek parça sadece gördüğünüz o sağ üst köşedeki tuş değilmiş!... Yan tarafta yer alan tuşlar, ses artı/eksi düğmeleri komple bir takım imiş ve değişirse hepsi birden değişiyor). Applestore'da (Zorlu) bir bakım/tamir servisi var ama bu hacimdeki geri gelişlere dayanacak kapasitede değil. Bu diğer APR'lerin servisleri ve hatta Genpa/KVK vb. teknik servisler için de geçerli. Yeter ki o uyku/uyanma tuşu bozuk olsun (ve tabiki sizin telefonun seri numarası o değişim programında kayıtlı olsun...), telefonu alıp değiştiriyorlar ve bu "arızalı" telefonlar Türkiye dışına (daha doğrusu geri alındıkları ülke neresiyse, oradan dışarıya) gönderilip Apple'ın merkezi bir tesisinde (belki de Çin'deki Foxconn üretim tesislerinde...) bu sefer gerçekten tamir ediliyor; bunlara da refurbished (yenişlenmiş) cihaz deyip büyük olasılıkla daha sonra tekrardan ilgili (geldikleri) ülkelere swap cihaz olarak geri gönderiliyorlar...

Umarım ki bu yenilenmede telefonun her bir tarafı iyice elden geçirilmektedir. Örneğin sizde olduğu gibi tuş takımı problemli ama üstüne bir de kamerası tozlanmış bir cihazın sadece o tuş takımı değiştirilmekle kalmıyordur!...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Ama sorun şuan tuş probleminin devam etmemesi. Yani arasıra takılıyor tuş.

Vallahi, ne yapıp edip randevu sırasında o tuşun takılmasını sağlayın/sağlatın (detaylıca izahat da vererek). Yoksa değişim yapmayacaklardır!...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Sallayınca gelen ses birçok 5S de var o bir sorun değil

Aslında oda bir sorun ama Apple Türkiye Sağolsun 😃 Nokia 'da olsa formu başımıza yıkarlar 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E24E8F01 -- 25 Haziran 2014; 0:35:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar selam. 5s'imin üst kapatma tuşu bozuldu galiba. Bazen tuşa basmadan kapanıyor cihaz. Bazende sadece hafiften dokunarak veya tuşu bastırmadan ama sağa sola oynatarak. İşin ilginç yanı bu problem 1-2 gün boyunca oldu ama sonrada tekrar olmadı. Zorluya gitsem yine de değişim sağlanırmı? Yoksa problem yoksa değişimde yok mu derler?

Birde genius bar için randevu alamıyorum, fazla randevusu veya gidemeyecek olan varsa bana yardımcı olacak olan varmı acaba forumda?

Benım de ekrandan ses gelmıyor ara sıra. Gıcırdıyor ekranım ama hep değil sizinki gibi. Gittiğimde adam duyamadı sesi ve değişim yapmadı. Olayın başka yüzü var da orası konuyla alakasız :D Aslında o an adamın kulağına telefonu tutmak aklıma gelmedi duyardı o zaman. Neyse,sen o tuşun gittiğin zaman takılmasını sağla bir şekilde tabi zarar verme yoksa anlıyorlar. Umarım sorunun çözülür.

• quote:

Arkadaşlar selam. 5s'imin üst kapatma tuşu bozuldu galiba. Bazen tuşa basmadan kapanıyor cihaz. Bazende sadece hafiften dokunarak veya tuşu bastırmadan ama sağa sola oynatarak. İşin ilginç yanı bu problem 1-2 gün boyunca oldu ama sonrada tekrar olmadı. Zorluya gitsem yine de değişim sağlanırmı? Yoksa problem yoksa değişimde yok mu derler?

Cihazı apple a götürdünüzmü??

• quote:

Orijinalden alıntı: myhopes

quote:

götürdüm...
  • quote:

quote:

quote:

götürdüm...

Netice noldu peki, değişim yada onarım yaptılarmı.

• quote:

quote:

quote:

götürdüm...

Sonuc?

• Sallayınca çıkan ses tüm iPhone 5s'lerde var. Kamera sensöründen geliyor. Titreşim önleme için yapılmış.
  • hiç birşey yapmadılar... herkes bi havalarda... 2 defa gittim, 2 sinde de yazılımsal deyip restore ediyorlar.. varmı böyle birşey allahaşkına..

ABD olsa bu eklediğim video ile 1000kere değiştirmişlerdi..

videosunu çektim, buraya yüklemek istiyorum ama yüklenmiyor.. 500mb'lık dosya...
  • Sallanınca gelen ses genelde sol kısımdaki sessize alma çubuğundan geliyor onu bi parmağınızla sabitleyip deneyin eğer yine işe yaramazsa kameradaki focus kaymasından kaynaklanıyor ses. Sana benzer bir durumu yaşıyorum home tuşu çok yumuşadı ve basdığında bi çıt sesi gelirya yok o oldu o. Bunu müşteri hizmetlerine ilettim 2 kere çok rahatca değiştirme ihtimalinin çok yüksek oldugunu söylediler yurt dışı cihaz olmasına rağmen. Bende pazartesiye bir randevu aldım ama şimdi bu yazıyı okuyunca bi ümitsizlik başladı

• Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Yazilimla ne alakasi var hocam bana o cevabi verseler su an coktan dagitmistim orayi, ne alakasi var yazilimla deyin deli midir nedir sallayinca ses cikmasinda yazilimin ne ilgisi olun gidin soyleyin degismezlerse hakkinizi arayin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.