Şimdi Ara

Azami Yükü Ağırlığı yanlış yazılmış.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Hyundai Getz 2006 otomatik aldım yeni. Geçici tescil belgesinde Net Ağırlık 1130kg yazıyor. Ama Azami Yükü Ağırlığı da 1130kg yazıyor. Aslında 1500küsur diye biliyorum ama. Noterde mi yanlış yazdılar acaba? Bende mi bir yanlışlık var?

• İlk sahibi aldığında ruhsat doldurulurken yanlış yazılmış, öyle devam etmiştir. Gerçek azami yüklü ağırlığı Sol ya da sağ ön kapı direğinde olması lazım.Siyah bir etiket diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-Assault

İlk sahibi aldığında ruhsat doldurulurken yanlış yazılmış, öyle devam etmiştir. Gerçek azami yüklü ağırlığı Sol ya da sağ ön kapı direğinde olması lazım.Siyah bir etiket diye hatırlıyorum.

Bakalım ne yazıyor orada. Ruhsatta düzeltmek için ne yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbatasoy

quote:

İlk sahibi aldığında ruhsat doldurulurken yanlış yazılmış, öyle devam etmiştir. Gerçek azami yüklü ağırlığı Sol ya da sağ ön kapı direğinde olması lazım.Siyah bir etiket diye hatırlıyorum.

Bakalım ne yazıyor orada. Ruhsatta düzeltmek için ne yapacağım?

Kapı direğinde 1540kg yazıyor. Şimdiye kadar muayenelerde sorun çıkmamış. Biz de yaşamayız herhalde. Hatta ruhsatta azami yük ağırlığı hiç yazmayan getzler varmış.
  • benimde tesçil tarihini yalnış yazmışlardı emniyette gidip düzelttrdim
  • Trafik kayıt tescilde düzeltebilirsiniz ama mevcut ruhsatı değiştirmek gerekebilir. Sorun çıkmadığı sürece ellemeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Trafik kayıt tescilde düzeltebilirsiniz ama mevcut ruhsatı değiştirmek gerekebilir. Sorun çıkmadığı sürece ellemeyin

Ruhsatı daha çıkartmadım zaten. Geçici belge var. Yarın ruhsatı çıkartmaya gittiğimde söyleyeceğim yanlış yazılmış diye.
  • aynı sorun bendede var.minibüsün net ağırlığı 1445 azamiside 1445. nasıl düzelttirdin? ya da muayenede sorun çıkarmı?
  • Önceki aracım Tempra; 1600cc sedan bir araç olmasına rağmen ruhsatta 1400cc Heçbek yazıyordu. Muayeneye gitmeden önce tereddütte kalmıştım acaba ruhsatı yeniletirler mi diye. Gittiğimde ruhsattaki farkettiğim yanlışlığa dikkat etmediler bile. Mutlu bir şekilde bandrolü aldım çıktım. 2-3 kerede polis çevirmesine denk gelmiştim o araçla, fark etmemişlerdi bile ya da benim şansıma öyle denk geldi. 3 sene kullandım o şekilde. Bence düzeltmek için uğraşmamalısın, ağır kusur verirlerse yenilersin ruhsatını.
  • Asil ruhsayi cikartirken soyledik bu yanlis dogrusu bu diye. Adam yazmamis bos birakmis orayi. Demek ki cok da muhim degil

• azami ağırlık; araca ekstra birşeyler taktırıp bunu ruhsata işletmek istediğinizde devreye giriyor.. şimdilik öyle bir niyetiniz yoksa bu şekilde yola devam
  • Bu gün babamın doblosunu muayeneye götürdük, ilk sahibiyiz, 4. sene oldu alalı. Azami yüklü ağırlık 2130 yerine 20130 yazılmış, bu güne kadar hiç farketmemişdik, ağır kusur olduğu için geçmedi. Trafikde düzeltirip tekrar muayeneye girecek

• Konuyu hortlattığımın farkındayım ama nasılsa başkalarının da başına geleceği yazayım.Eğer bu kısım yanlış yazıldıysa muayneden geçemiyorsunuz.Şimdi trafiğe gidip düzelttiricem.
  • aracınız biner m1 sınıfı olduğu için muaynede sorun yaşamazsını bir sonraki muaynede işlem açtırırken söyleyin tespit raporu açsınlar o raporla aracınızın ayasını düzeltmek istediğinizi söyleyin raporla emniyete gidip düzelttirebilirsiniz ama haybiye zaman ve para kaybı olacak o yüzden ruhsattaki muayne yaprakları dolana kadar devam edin muayneden kalan arkadaşalrda araçları kamyon kamyonet ticari geçtikleri için muayneden kalıyorlar
  • Araca ait, AT uygunluk belgesine göre yazılmıyor mu bunlar?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.