Şimdi Ara

Google stok email uygulamasını Android için yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google stok email uygulamasını Android için yayımladı

Stok Android arayüzünde yer alan ögeleri yavaş yavaş bağımsız uygulama olarak yayımlamaya başlayan Google için sıra email uygulamasına geldi.

Google bugüne kadar kamera, ajanda, Hangouts gibi pek çok uygulamasını Android kullanıcılarına sundu. Böylece kullanıcılar bu uygulamaları güncellemek için genel bir sistem güncellemesine ihtiyaç duymuyor ve Google da stok Android tecrübesini herkese yaşatmış oluyor. Benzer bir stratejiyi Sony ve HTC de izliyor.

KitKat ile birlikte güncellenen email uygulaması an itibariyle Android 4.4 ve üzeri cihazlar için kullanılabiliyor. Ancak şimdilik Nexus cihazları ve Play Edition sürümleri email uygulamasını kullanabiliyor. Sonrasında diğer modeller için de uygulamanın kullanıma açılması bekleniyor. HTC One M7 Google Play ve Samsung Galaxy S4 Google Play sürümleri bu listenin dışında kalıyor. 

Uygulama ile sadece Gmail hesabı değil, Hotmail, Yahoo, Outlook, Yandex gibi pek çok üçüncü taraf mail hesabı da uygulama içerisinden yönetilebiliyor. Uygulama Nexus ve Play Edition cihazları için bir güncelleme olarak sunuldu ve bazı performans iyileştirmeleri de içeriyor. 

• telefonda yüklü zaten kullanıyorum ama meraktan linke tıkladım "ülkenizde kullanılamıyor" diyor ülkemizde kaç milyon Android kullanıcısı var onu geçtim internet deyince herkesin aklına google gelir bu kadar popüler kullanıldığı bir yere önem vermemesi ilginç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden 4.4 üzeri istiyor bu uygulamalar anlamiyorum

• google güncelleme alamayan telefonların güncel stock uygulaması kullanmaları için bu yola gitmiş (haberden anladığım)

iyi de google, 4.4 üzerine veriyorsun. ne anladım ben bu işten.

• Mesela apple klavye uygulamasini guncellemek icin ios 7.0.5'i cikarmisti hatirlarsam. Haberde anlatilmak istenen Google uygulama guncellemek icin apple gibi isletim sistemine guncelleme verir gibi vermiyor. Marketten veriyor. Apple gibi surum yukseltmiyor, goz boyamiyor

@matmuhendisi

Bizim bilmedigimiz arka plan servislerinden ya da sadece kitkatin destekledigi bir özellikten dolayi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

Mesela apple klavye uygulamasini guncellemek icin ios 7.0.5'i cikarmisti hatirlarsam. Haberde anlatilmak istenen Google uygulama guncellemek icin apple gibi isletim sistemine guncelleme verir gibi vermiyor. Marketten veriyor. Apple gibi surum yukseltmiyor, goz boyamiyor

@matmuhendisi

Bizim bilmedigimiz arka plan servislerinden ya da sadece kitkatin destekledigi bir özellikten dolayi olabilir.

Olabilirde aynı uygulama Android 2.3 telefonlardada var .. bütün nexuslarda zaten stok email uygulamasi kullaniliyo

Bu arada 4.4.4 ü cikardi apple gibi goz boyuyo yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmuhendisi -- 21 Haziran 2014; 13:08:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: foz54

telefonda yüklü zaten kullanıyorum ama meraktan linke tıkladım "ülkenizde kullanılamıyor" diyor ülkemizde kaç milyon Android kullanıcısı var onu geçtim internet deyince herkesin aklına google gelir bu kadar popüler kullanıldığı bir yere önem vermemesi ilginç

Benimde her gün youtube gibi bir sitemi kapatsalar ve engelleseler kullanıcılara bende önem vermezdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

Neden 4.4 üzeri istiyor bu uygulamalar anlamiyorum

@Fenomenon android'e her sürümde yeni api'ler ekleniyor ve o yüzden geriye dönük uyumluluk şansı kalmıyor

• Sevgili Google stok uygulamalar yerine üreticiler ile anlaşıp stok rom u seçme imkanını sunsa müşterilere çok daha makul ve mantıklı bir adım olur...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.