Şimdi Ara

Uzun süre P6 kullanan arkadaşlara

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın bir zamanda yurtdışından bir yakınım gelecek. Huawei Ascend p6, Moto g- moto x(kamera perfonmansları korkutuyor) belki imkanları zorlayabilirsemde xperia z yi düşünüyorum ama fiyat bakımından en mantıklısı suan P6 geliyor. Kafama yatıyor ama daha önce hiç Huawei kullanmadığım içinde biraz korkmuyorum değil. Telefonu genelde internet, whatsapp , mesaj ve oyun için kullanacağım ve yaklaşık 2 yıl bununla idare etmeyi düşünüyorum. sorularım özellikle bu ürünü 1 yıl kadar kullananlara;

-Kullandığınız süre zarfında batarya ömrü ne kadar zayıfladı, şuan bataryadan memnun musunuz?

-Oyun perfonmansından memnun musunuz? eskiden eleştirilen oyun ve video takılmalarını yaşıyor musunuz?

-İnternet tarayıcısı , Facebook , Linkedin , foursquare gibi programlarda sıkıntı çekiyor musunuz?

-Ürün hiç donanımsal arıza verdi mi? Verdiyse ne arızası verdi?

-Yazılımla ilgili problem yaşıyor musunuz, güncellemeler ile ne değişiyor ( çok teknik biri olmadığımdan dolayı biraz bu konuda korkuyorum)

-Ürünü hiç düşürdünüz mü?zarar gördü mü?

-Kamera gerçekten gözüktüğü kadar iyi mi, ses kalitesi nasıl?

-Ürünü yurtdışından alıyorum burada imei attırabilir miyim?

Forumda araştırma yaptım ama ben bunu özellikle en az bir kaç ay kullanıp deneyimleyenlere sorduğum için ayrıca konu açtım.

• Benim yazdığım bilgileri kullananların yazacağını düşünürsen yada sildirmek istiyorsan bende mesajı silerim yada şikayetle sildirirsin..

Huaweinin resmi yazılım güncelleme desteği konusunda tutumunu anlamak icin facebook sayfasına bakman yeterli. Böyle huaweiyi tanımış olursun.

Telefonda k3v2 var. 40nm ve cortex a9. En ucuz segment mtk 6582 nin 28 nm ve modern a7 olduğunu düşünürsen biraz eski kaldı.
    http://en.m.wikipedia.org/wiki/HiSilicon

Yukardaki listede huaweideki gelişmeleri takip edebilirsin.

Altta productse tıkladığında huaweinin işlemcilerini görebilirsin. Kirin modellerinden itibaren güncel teknoloji başlıyor.

Yani az kaldı p6 nın dezavantajları giderilip pabucu dama gidecek. Yulardaki tabloda onlar var... P7 deki kirin 910 28 nm quad core cortex a9. Mali 450mp4.

Mtk 6592 octa core a7...

Yani ascend p7 deki teknolojinin fazlası bile 1 sene önceki mtk da hazır olarak var zaten.

Huawei ancakkkk kirin 920 si çıkınca işlemci olarak piyasanın içinde/ön saflarında olacak. Tabi ozaman mtk 6595 cıkmış olursa hava civa...

Vivantenin gc4000 den güçlü gpularıda var. Ancak rockchip actiontec huawei gibi firmalar sonraki ürünlerinde hep vivante gpuyu değiştirdi. Çünkü android gpu dünyası sgx adreno mali ve tegra üzerine kurulu.

Günlerdir burda tartışmalardan özetlerde aktarayım.

Custom rom kuran ve oyunları önemsemeyen kullanıcılar mutlu.

Deri kılıf içinde ısınma hali nasıl ? Çünkü metalik yapı ısınmaya çok müsait cortex a9 40nm dizaynın sıcağını yayar biriktirmez. Ama kılıf herseyi değiştirebilir...

bide en önemlisi wifi pingleri düzgünmü incelemeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 21 Haziran 2014; 10:17:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pdacan

Merhaba Arkadaşlar,

Yakın bir zamanda yurtdışından bir yakınım gelecek. Huawei Ascend p6, Moto g- moto x(kamera perfonmansları korkutuyor) belki imkanları zorlayabilirsemde xperia z yi düşünüyorum ama fiyat bakımından en mantıklısı suan P6 geliyor. Kafama yatıyor ama daha önce hiç Huawei kullanmadığım içinde biraz korkmuyorum değil. Telefonu genelde internet, whatsapp , mesaj ve oyun için kullanacağım ve yaklaşık 2 yıl bununla idare etmeyi düşünüyorum. sorularım özellikle bu ürünü 1 yıl kadar kullananlara;

-Kullandığınız süre zarfında batarya ömrü ne kadar zayıfladı, şuan bataryadan memnun musunuz?

-Oyun perfonmansından memnun musunuz? eskiden eleştirilen oyun ve video takılmalarını yaşıyor musunuz?

-İnternet tarayıcısı , Facebook , Linkedin , foursquare gibi programlarda sıkıntı çekiyor musunuz?

-Ürün hiç donanımsal arıza verdi mi? Verdiyse ne arızası verdi?

-Yazılımla ilgili problem yaşıyor musunuz, güncellemeler ile ne değişiyor ( çok teknik biri olmadığımdan dolayı biraz bu konuda korkuyorum)

-Ürünü hiç düşürdünüz mü?zarar gördü mü?

-Kamera gerçekten gözüktüğü kadar iyi mi, ses kalitesi nasıl?

-Ürünü yurtdışından alıyorum burada imei attırabilir miyim?

Forumda araştırma yaptım ama ben bunu özellikle en az bir kaç ay kullanıp deneyimleyenlere sorduğum için ayrıca konu açtım.

Ben tam bir yıl kullandım ona göre yorum yapayım ;

- Batarya performansında herhangi bir zayıflama hissetmedim bu süre zarfında
    - Evet oyunlarda bir sıkıntı var fakat Temple Run 2/Candy Crush/Subway Surfers tarzı oyunlar oynayacaksanız sıkıntı olmaz
    - Tarayıcı-video v.s. sıkıntısı yok zaten CPU performansı kendi segmentinin en iyilerinden (Puanlamalarına bakabilirsiniz)
    - Üründe kullanılan komponetler çok kaliteli olduğundan uzun süreli kullanıma uygun
    - Düşürmedim, fakat uzun süre kılıfsız kullandım fakat kılcal çizik dahi oluşmadı
    - Kamera Sony Exmor'un en iyilerinden, gerçekten ön ve arka çok başarılı, hatta kompakt kamera gereksinimi ortadan kaldırıyor
    - IMEI atılmıyor

Bunların yanında bol yazılım seçenekleriyle, iyide yazılım desteği sunuyor P6.. Bu kategoride tercih edebileceğiniz en iyi telefonlardan biri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 21 Haziran 2014; 11:05:10 >

• felixamor hocamızın dediklerinin altına imzamı atarım.bende onun incelemesine istinaden almıştım zaten yaklaşık 10 ay oldu bu süre zarfında en ufak bir sıkıntı yaşamadım.artık bir-iki sene daha rahat kullanırım.
    rom konusunda evet p6 çok şanslı ayrıca sonuçta el adama boşuna ödül vermiyor.
  • İşlemci perfonmansı mutlaka zamanla geri kalacaktır o yüzden fiyat/performans durumuna bakıyorum

İmei atamamam kötü olmuş ama pasaport a işletirim artık

oyun konusunda gta tarzı oyunlar oynuyorum o yüzden problem yaratır mı acaba bunlar yeni güncelleme ile düzeitilir mi?

Batarya performansı dediğiniz gibi iyiysede çok mutlu olurum çünkü şuan kullandığım samsung günün yarısında beni yolda bırakıyor.

Ürünü Amerikadan alacağım artık abd'nin sistemi üzerinden günceller sonradan Türkçeye çeviririm
  • pdacan P kullanıcısına yanıt
    P6 nın antutu skoru 16000 lerde en ucuz mtk 6582 ler bile 17000 skor alıyor. Kaldıki sarj ömrüde daha iyi. P6 customla son derece serimiş ama skorlarının beklendiği gibi olmadığı hep söylendi.

Misal p6nin k3v2 aslında gpusu güçlü 3dmarkta falan cok iyi skor alıyor. Ama bir oyunla uyumlu bir oyunla uyumsuz. Belki gta da sorunsuzdur ama nezaman neyle karşılaşacağını bilemessin. Bi kaç benchmarkı iyi ama sunspiderda fena çuvallamış. Ben overclockladığım tek cekirdek eskii u8800 de 2000 alıyorum o 2400.......

Yurtdısında p7 cıkmış. Dahada üstü eli kulagındaki ki kiron 920 ezip geçer.

Tercih meselesi.custom kullabırsan Telefon kamera ve şıklık diyorsan yurt ici sıfırını bin lira altına bulabilecegin bir cihaz. Karizma için iyi. Kelepir karizma.

Ama yurtdışından telefon getirteceksem telefonun vatanında iphonea kafan tutan cihazı isterim tabiki xiaomi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 21 Haziran 2014; 17:39:30 >
    ben s3'ten geçtim p6'ya ve şu ana kadar yaptığım en iyi yatırımdı onu almak.her gören bir daha bakıyor ve hızına estetiğine ekran netliğine hayran kalıyorlar.sırf 3 arkadaşımda benden görüp p6 aldı,birisi nexus 4'ten geçti burada takasladık hatta.pil bir günü rahat çıkarıyor.kitkatla beraber daha iyi hale geldi.gta'yı bilmiyorum ama asphalt 7'yi rahat rahat oyunyorum ben.iki konuda eleştirim var birincisi sanal tuş yerine kapasitif olsa daha iyi olurdu ikincisi yağ gibi akan sistem oyuna girince o performansı göstermiyor o yüzden adreno falan kullanılsaymış tadından yenmezmiş.
    çakma telefonlarla karşılaştırılması abesle iştigal sadece.eline alıp incelersen ne demek istediğmi anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionhearts

ben s3'ten geçtim p6'ya ve şu ana kadar yaptığım en iyi yatırımdı onu almak.her gören bir daha bakıyor ve hızına estetiğine ekran netliğine hayran kalıyorlar.sırf 3 arkadaşımda benden görüp p6 aldı,birisi nexus 4'ten geçti burada takasladık hatta.pil bir günü rahat çıkarıyor.kitkatla beraber daha iyi hale geldi.gta'yı bilmiyorum ama asphalt 7'yi rahat rahat oyunyorum ben.iki konuda eleştirim var birincisi sanal tuş yerine kapasitif olsa daha iyi olurdu ikincisi yağ gibi akan sistem oyuna girince o performansı göstermiyor o yüzden adreno falan kullanılsaymış tadından yenmezmiş.
    çakma telefonlarla karşılaştırılması abesle iştigal sadece.eline alıp incelersen ne demek istediğmi anlarsın.

Aynı gpu tabanını kullanan atm 7029 ainol tabletler okadar oyun sorunu cıkarmıyor. Çünü gpu sürücüleri güncellendi.

Vivante 4000 kullanıcıları cogu sgxtende adrenodanda iyi gpu sahibi ama huawei onu kullanmayı bıraktığı için sürücüsünü güncellemediği için böyle.Çözmek isteyen p7 alsın mantık o.

Zaten p7 ciler pususuya yattı. P6 ları satıp ona geçecekler. Kimsen p7 den bahsetmiyor cok ilginç. Kullanıcı mutlu huawei çok mutlu. Win double win.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 21 Haziran 2014; 18:30:09 >

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    sen olaya yanlış yerden bakıyorsun biraz.GPU gücünü gösteremiyor çünkü yazılımcılar buna uygun kodlama yapmıyorlar.yani adam canavar gibi gpu koymuş ama oyun üreticileri desteklemediği sürece kağıt üstünde kalıyor bunlar.gerçi bu haliyle bile hardcore oyuncular hariç herkese yetiyor orası ayrı bir mevzu.p7'den bahsedilmemesinin nedeni bu fiyat aralığında artık çok daha fazla seçeneğin olması.işler p6 çıktığındaki gibi değil.eğer öyle olsaydı zaten p6 gibi rekor kırardı p7'de.bu güncelleme olayı android'in kaderinde var.ne telefonlar var daha bekleyen kitkatı.ha bu huawei'yi aklamıyor tabi ama bu kadar takıntı yapmaya gerek yok.bu arada biz uluslararası kitkatı zaten aylardır kullanıyoruz yani pek sıkıntımız yok.tek olay resmi türkiye versiyonunun gelmemesi.türkiye sürümü zaten şu anki kitkattan farklı olmayacak sadece operator dosyalrı düzenlenecek ve sürüm kodunu değiştirecekler.yani misal türkiye resmi jb romu b608'ken onuda kullanmıyorduk uluslararası b122 romunu kullanıyorduk.kısaca şikayet eden kullanıcılar sadece güncellleme uygulamasına girip ota bekleyenler.

• lionhearts kullanıcısına yanıt
    Amerikada takıntı yapıyor ondan huaweiyi ülkeden kovdu. Adamlar hizmeti beğenmedi güvenmedi kimsede niye taktın demedi.

Sonuç olarak vivante 4000 problemli. Bunu tartışılcak bi tarafı yok zaten.

Ama 200 liralık tabletteki vivante 1000 e düzgün güncelleme geliyorda zamanında 1000 liradan pahalı satılan p6 müsterisi 200 liralık tabletin hizmetini alamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 21 Haziran 2014; 23:21:08 >
    dostum hala bilmeden konuşuyorsun amerika olayı bambaşka.adamlar network altyapısı yaparken çin menşeili olduğu için casuslukla suçlandılar huaweiyi bu nedenle oradaki operasyonlarını sona erdirdiler.
  • lionhearts kullanıcısına yanıt
    Daha önce casusluktan dolayı olduğunu forumda yazdım. İstersen o yazıyı arayıp bulayım.

Başka konulardada yanılmanı istemiyorum konuyu ara bul nerden bağlantı kurulmuş öğren.

• Fiyat Performans diyebilirim :D Şuan kullanmaktayım Şarjı çok iyi Oyun performansı işlemci yüzünden biraz sıkıntı ama Kamerasıda muadillerine göre yarışabilir seviyede
    Network olayını nasıl cep telefonuna bağladın anlatta bizde anlayalım o zaman? adamlar ağ altyapısını amerikalı şirketlerden çok daha ucuza yapıyor diye iftiraya kurban gittiler olay tam anlamıyla bu. aç araştır yabancı kaynaklardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: lionhearts

Network olayını nasıl cep telefonuna bağladın anlatta bizde anlayalım o zaman? adamlar ağ altyapısını amerikalı şirketlerden çok daha ucuza yapıyor diye iftiraya kurban gittiler olay tam anlamıyla bu. aç araştır yabancı kaynaklardan.

Taktın sende bana ha. Hep bişi arıyosun.

Huawei şeytan firma. İşi gücü şeytanlık bağlantı bu.

Huawei vodafone ve turkcelle afedersin kedinin yumakla oynadığı gibi oynuyor.

Bu adamlara bağımlı olmanın sonuçlarını bildikleri için bahane buldular kestirip attılar.

Huaweinin sahibide tamamen çin ordusu menşeili buda şaibeyi arttıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 24 Haziran 2014; 15:38:28 >
  • huawei iyle oyun oynayamısın çünkü oyun telefonu değil hiç tavsiye etmen sakın sena söyliyorum kendının yakma ben sekiz aydır kulanıyorum tam anlimiyla rezalet sım kart yuvası bozuldu üç ay parca bekliyor hala yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetnasabmalaj -- 30 Temmuz 2014; 17:38:26 >
  • Millette adsl problemleri var.

Aynı apartmanda adsl kullanıcıları. Komşu interneti açınca benim snr margin düşüyor yani sinyal düşüyor diyor.

Onlar huawei dslama bağlı olanlar. Cihazların izolasyonu kötü. Yanyana adsl bağlantıları birbirini bozuyor. Sorun ana portta. Huawei dslamda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 24 Haziran 2014; 21:10:53 >
    batarya bana bir gün yetiyor ama yoğun kullanırsan yetmeyebilir.
    oyun için ipad air kullanıyorum.sadece çocuk için cady crush yüklü o yüzden bu konuda yorum yapamayacağım ama asphalt 7'yi sorunsuz oynatabiliyor youtube'dan gördüğüm kadarıyla.
    internet tarayıcısı gayet iyi ve hızlı ekranda büyük olduğundan i5s'imi kullanmıyorum bile.
    temiz kullandığım için çizik falan oluşmadı.donanımsal bir sıkıntısı yok zaten.ama alacaksan kasa göçmesine dikkat et forumda bazı arkadaşlar bahsetmişlerdi.sanırım seri ile alakalı birşey htc one'lardaki gibi.
    kamera 10 üzerinden 10.

hayatımda yaptığım en iyi elektronik yatırımlar bunlar ;

Uzun süre P6 kullanan arkadaşlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engincaglayan -- 24 Haziran 2014; 22:14:30 >

• engincaglayan E kullanıcısına yanıt
    güzel yatırımlar bunları alan nasıl pişman olsun hocam hepsi tasarım harikası
  • engincaglayan E kullanıcısına yanıt
    İpad airin herhangibir oyunu çalıştırıp çalıştırmadığını sorgulamak için cihazdan zerre anlamamak gerek. Manken yürüdüde podyumda takılıp düştü.

Bunlara verilen parayla bi sistem kurarım mini imax olur.

Candy crush içinde quad sli gtx 790 ti kurarım ;) fazla konfigirayon göz çıkarmaz dimi

Aslında bu tür cihazları seviyorum herkezin aşina olduğu popüler kültür oyuncakları olmasaydı bizim dünyamız sıradan olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 26 Haziran 2014; 4:28:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.