Şimdi Ara

Sanal gerçeklik temelli Striker VR sistemi, silahlara gerçekçi geri tepme ekleyebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sanal gerçeklik temelli Striker VR sistemi, silahlara gerçekçi geri tepme ekleyebiliyor

Oculus Rift gibi sanal gerçeklik gözlükleriyle günümüzde oyunlar daha önce hiç olmadıkları kadar gerçekçi gözüküyorlar. Bu gerçekçiliği bir adım ileriye taşıyan Striker Vr sistemi, oyunlar için geliştirilen silahlara gerçekçi geri tepme ekleyebiliyor.

Kyle Monti tarafından geliştirilen Striker VR, geri tepme için gerçek silahlardan jiroskop ve ivme ölçer birimleriyle toplanan verileri kullanılıyor. Kendi gövdesi plastikten imal edilen ve gerçek bir silah şeklinde tasarlanan kontrolcü, Oculus Rift ile Battlefield gibi aksiyon oyunlarına bağlanarak yapılan atışları izliyor ve dahili motoruyla geri tepmeyi gerçekçi şekilde oyuncusuna hissettirebiliyor. Geliştiriciye göre silahlı kuvvet birlikleri ile güvenlik güçleri haricindekilerin kolay kolay fark edemeyeceği bir geçeklik sunabilen Striker VR sistemi, açık kaynak koldu yapısıyla da örneğin tenis raketine topun değme anı ya da bir sihirli değneyin masaya dokunması gibi çocuklara yönelik alanlarda da aktif olarak kullanılabiliyor.

Özellikle aksiyon oyunlarını sevenler için heyecan uyandıran Striker VR sistemi üzerinde çalışmalar devam ediyor. Sistemi tanıtan kısa tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

• gelecek iç açıcı değil pek counter ı böle mi oynıcaz yıllar sonra pehh

• quote:

Orijinalden alıntı: positiveboy

gelecek iç açıcı değil pek counter ı böle mi oynıcaz yıllar sonra pehh

Asıl sorun senin gelecekte hala CS oynuyor oluşun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BF reklamı yapılıyor

• O degilde ben normal oyunlardan etkileniyorum böyle olursa travma geciririm :):)

• CS mi kaldı ya?

ARMA gibi simulasyona yakın oyunlarda bence tam etkin olacaktır bu sistem.
  • Counter Strike candır.
    Ne çabuk unuttunuz lan bıçak gel deyip silahla vurduğunuz zamanları

• "Bir sihirli degneyin" :'(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanları ateşli silahları yadırgamayacağı, onları birer aksesuarmış gibi algılayacağı, insan öldürmenin çok da zor olmadığı bilincini aşılıyorlar yavaş yavaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: fukox

quote:

Orijinalden alıntı: positiveboy

gelecek iç açıcı değil pek counter ı böle mi oynıcaz yıllar sonra pehh

Asıl sorun senin gelecekte hala CS oynuyor oluşun

asıl sorun CS nin hala efsane bi oyun oluşu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.