Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.974
Cevap
244
Favori
785.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seksenyedi.87

çok kapsamlı güzel bi çalışma olmuş elinize emeğinize sağlık.

Rica ederim.

Aynı çalışmalara Türksat 4B içinde başladık.http://forum.donanimhaber.com/m_95056577/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperFrog

quote:

Orijinalden alıntı: seksenyedi.87

çok kapsamlı güzel bi çalışma olmuş elinize emeğinize sağlık.

Rica ederim.

Aynı çalışmalara Türksat 4B içinde başladık.http://forum.donanimhaber.com/m_95056577/tm.htm

Next Minix HD uydu alıcısı var 2 gün önce bi güncelleme yaptı beyaz tv hd gldi başka kanal geldimi görmedim hd yazıyor ama pek hd gibi değil diğer kanalların geliş tarihi daha belli deil dimi star show felan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OzknAksyk
    Next Minix HD uydu alıcısı var 2 gün önce bi güncelleme yaptı beyaz tv hd gldi başka kanal geldimi görmedim hd yazıyor ama pek hd gibi değil diğer kanalların geliş tarihi daha belli deil dimi star show felan ?

Beyaz TV HD ve MCJ Shopping HD gelmeli. Şu an için başka yeni gelen HD kalan yok. Evet Beyaz TV HD gerçek HD gibi değil çünkü daha alt yapılarını buna uygun hale getirmediler.

STAR HD, SHOW HD gibi kanallar Türksat 4A tam kapasite ile devreye girdiğinde yayına başlayacak.

Şu an Türksat 4A uydusunda 183 tv+radyo kanalı hizmet veriyor. Kanallar yavaş yavaş uyduya taşınıyor, eğer HD kanallarda taşınmaya başlarsa bu konudan anlık duyurusunu yapacağız. Sürekli olarak uyduyu takip ediyoruz sizde konuyu takip edebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Beyaz TV HD ve MCJ Shopping HD gelmeli. Şu an için başka yeni gelen HD kalan yok. Evet Beyaz TV HD gerçek HD gibi değil çünkü daha alt yapılarını buna uygun hale getirmediler.

STAR HD, SHOW HD gibi kanallar Türksat 4A tam kapasite ile devreye girdiğinde yayına başlayacak.

Şu an Türksat 4A uydusunda 183 tv+radyo kanalı hizmet veriyor. Kanallar yavaş yavaş uyduya taşınıyor, eğer HD kanallarda taşınmaya başlarsa bu konudan anlık duyurusunu yapacağız. Sürekli olarak uyduyu takip ediyoruz sizde konuyu takip edebilirsiniz.

Adamın dibisin :) Bilgiler için teşekkürler. Ülkenin geliştiğini görmek çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzknAksyk -- 23 Temmuz 2014; 6:08:14 >

• quote:

Adamın dibisin :) Bilgiler için teşekkürler. Ülkenin geliştiğini görmek çok güzel.

Rica ederim.

Yardım lazım olursa konuya göre hemen alttaki Haberdar Et kısmına listedeki arkadaşlardan ilgili ismin takma adını yazarak sorunuzu sorarsanız en kısa sürede cevap alabilirsiniz. Örneğin Vestel ve yan markaları için destek lazım olursa haberdar et kısmına VESTEL İLETİŞİM MERKEZİ yazıp gönderin (diğer tabiriyle mention atın) en kısa sürede sorunuza cevap alabilirsiniz.

Haberdat et kısmı ile gönderilen tüm sorulara teker teker cevap verilmektedir.

004 - KONUYU TAKİP EDEN VE YARDIM ALABİLECEĞİNİZ İLGİLİLER

@SuperFrog (Genel yardım, tüm konu, tüm yayıncılık ve 4A geçiş konuları)
    @turkeytv (Genel yardım, tüm konu, tüm yayıncılık ve 4A geçiş konuları)
    @tosunkaya (Genel yardım, tüm konu, tüm yayıncılık ve 4A geçiş konuları)
    @INVESTGN DISCOVERY (Genel yardım, tüm konu, tüm yayıncılık ve 4A geçiş konuları)
    @VESTEL İLETİŞİM MERKEZİ (Vestel, Finlux, Regal, Seg, Nexon ve diğer Vestel üretimi cihazlarla ilgili)
    @Globaluydu (Kamosonic markalı cihazlarla ilgili)

Yardım almak istediğiniz kişinin takma adını mesajınızın sonuna mention olarak eklerseniz size geri dönüş yapılacaktır.

Not : Konuda üyelere yardımcı olan herkes ismini eklettirebilir. Diğer konuları açan arkadaşlarla isterlerse bu konudan devam edebilirler, isimleri listeye eklenecektir. Ayrıca firma temsilcileri de kendi cihazlarını kullananlara yardım etmek koşuluyla listeye kendi isimlerini eklettirebilirler.

• Çok güzel ya 4a ya geçmeden 4b:)) kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung tv de aynı şekilde yapmış olmama rağmen hiç kanal bulamadı acaba çanakla ilgili yetersiz sinyalden kaynaklanabilir mi? Ya da sorun nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kimliksiz26

Samsung tv de aynı şekilde yapmış olmama rağmen hiç kanal bulamadı acaba çanakla ilgili yetersiz sinyalden kaynaklanabilir mi? Ya da sorun nedir acaba ?

Şu an Türksat 4A tam olarak devrede değil. Cihazınız HD yayınları destekliyorsa ekstra olarak 2 HD kanal eklenmeli. Beyaz TV HD ve MCJ Shopping HD. Şu an için başka da bir değişiklik söz konusu değil.

Türksat 3A kanallarını sorunsuz izliyorsanız çanakta problem yoktur.
  • Genel aramada hiç kanal bulamadı fakat mcj hd frekansını girince(12380/27500) bu kanalda dahil olmak üzere biraz daha kanal buldu. Kısaca 4A tam devreye girene kadar bu işimi erteliyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kimliksiz26

Genel aramada hiç kanal bulamadı fakat mcj hd frekansını girince(12380/27500) bu kanalda dahil olmak üzere biraz daha kanal buldu. Kısaca 4A tam devreye girene kadar bu işimi erteliyorum. :)

Türksat şebeke arama frekansındaki listeyi zaman zaman değiştiriyor. Yeni kanalları bu sebeple bulamamış olabilirsiniz. MCJ Shopping ve Beyaz TV HD geldiyse sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk48

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk48

Teşekkür ederim, elle tarama da yaptırdım ancak tuhaf olan bir durum sozkonusu. Yayın ya çok uzun süre beklersem geliyor ya da hiç gelmiyor. Muhtemelen lnb kaynaklı bir sorun ancak merkezi sistem olduğu için kendim müdahele edemiyorum. Diğer bütün kanallar, beyaz hd ve mcj hd dahil hepsi sorunsuz.

Merkezi sistem ise LNB kaynaklı olmayabilir. Multiswitch'den size gelen kabloda sorun olabilir ve Multiswitch'in size gelen çıkışında sorun olabilir. İmkanınız varsa santral kısmına gidin ve Multiswitch'de sizin dairenin kablosunu söküp geçici olarak başka daireninkine takın ve sonra eve gelip yayını izlemeyi deneyin. Multiswitch'in üzerindeki kablolarda genelde daire numaraları yazar.

Multiswitch'in bir kullanım ömrü olur ama çoğu kişi buna dikkat etmez. Zamanla çıkış portlarından bazıları ölür.

Bu konuda forumda bana epey teşekkür eden oldu. Arkadaşlar kiracı olmayan bazı boş dairelerin portlarıyla kendi dairelerinin portlarını değişti ve olumlu sonuç aldı. Pek etik bir davranış olmasa da binanızda boş daire varsa bu yolu geçici olarak deneyebilirsiniz.

Aydinlattiginiz için teşekkür ederim. Yarın bi bakayım
    ama hatirladigim kadarıyla switch kilitli bir yerde duruyor. Sadece trt hd frekansinda sorun olması da enteresan.

bizde de dsmartın bağlı olduğu merkezi sistemde sadece atvhd yok.yeni frekanslara geçmelerini bekliyorum ellemedim o yüzden.

• 4A kesin olarak Eylül ayında başlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkcumaligokcel

4A kesin olarak Eylül ayında başlıyor

Kaynak belli mi?
  • BerkayAkbas B kullanıcısına yanıt
    Crt gibi renk üretmesi de netlik vermesi de imkansız. Sizinkinde bir tuhaflık olabilir.

• tayyip beyin secimi bitsin devreye alirlar 4a yi bosuna beklemeyin bence tarih belli olay tamamen siyasi.secim sonu gorusuruz.tayyip secilir 4a devreye girer tesekkur icin :))

• Samsung Smart tv için önemli bilgi !
    Turksat tanıtım kanalı ile kanallar bulunmuyor. Ama manuel tp ekleme ile buluna biliyor. Beyaz TV HD vs defalarca denedim ve sadece manuel olarak bula bildim.
  • Ben de geçiş iptal olunca bayram sonrası olur demiştim ama bence de seçim sonuçlanınca yapılacak gibi görünüyor, milleti ustasını! görebilsin hasret kalmasınlar, malum pek tvde çıkmıyor zaten onda da 1-2 kanal 3-5 dakika gösteriyor!
  • eğer bu iş eylüle sarkıyorsa cidden büyük rezillik, sen kalk 14 temmuz diye duyurduğun geçiş programını ramazan dolayısıyla ertele tuhaftır ki sonrasında bu erteleme süresi 2 ay olsun, cidden halk yerine koyulmuyoruz, her kurum at koşturuyor, biz de tozunu yutuyoruz.
  • Philipslerde TKGS yok ama network search yapinca kanal duzelir mi acaba TKGS nasil calisiyor acaba ozel bir yazilim midir yoksa dsmart digiturk gibi bir sistem mi yani biri anlatabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkcumaligokcel

4A kesin olarak Eylül ayında başlıyor

Duyum mu tahmin mi?
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.