Şimdi Ara

Harley Davidson, ilk elektrikli motosiklet modelini görücüye çıkarttı: Project Livewire

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Harley Davidson, ilk elektrikli motosiklet modelini görücüye çıkarttı: Project Livewire

Dünyanın en meşhur motosiklet üreticilerinden Harley Davidson, ilk elektrikli motosiklet modeli Project Livewire'ı görücüye çıkarttı.

Harley Davidson'n elektrik ile çalışan ilk motosiklet modeli olma özelliğini taşıyan Project Livewire, kırmızı ile siyahın muhteşem uyumuyla tasarlanan gövdesiyle oldukça dikkat çekici görünüyor. Şimdilik tüm detayları bilinmiyor olsa da saatte 96 km hıza dört saniyenin altında çıkabildiği belirtilen elektrikli motosiklet, firmanın deyişiyle "lastik parçalayacak hızlanmayı kaçırılmayacak bir ses ile buluşturuyor. Motosikletin gidonuna yerleştirilen büyük ekran ise her türlü bilgiyi sürücüye gösterebiliyor.

Kısa süre içerisinde satışına başlanmayacak olan Project Livewire, firma tarafından Amerika merkezli 30 farklı şehirde test sürüşlerine çıkartılacak ve kullanıcılardan gelen bildirimler doğrultusunda geliştirmeler yapılacak. Hazırlanan tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

Harley Davidson, ilk elektrikli motosiklet modelini görücüye çıkarttı: Project Livewire

• Sesi Jet Sesi Gibi Olmuş,Kalite Zaten Ortada İnşallah Fiyatı Pahalı Olmaz Bu Aletlerin.

• Kaç beygir acaba lastik parçalayacak dediklerine göre ?

• motor bloğu ve grenaj bakımından 2002 yılında çıkan vrod ailesine çok benzer bir model, bunun yanında bir zamanlar su soğutma modeline harleyciler bayağı bir tepki gösterip fabrikayı taşlamışlardı ve su soğutmalı harley mi olur, şöyle olur, böyle olur demişlerdi bakalım bu model için nasıl bir tepki gösterecekler?

• tasarım harika olmuş ama o öndeki dijital panel harley havasını bozmuş.

bir de normali araba parasıydı bunlar ne kadar olur allah bilir
  • Sese bak be :)

• Ah ulan dünya değişiyor. Şu benzin tamamen tarih olmadan Harleye binmek lazım. Harley dediğin klasik olur. Kendine has bir tarzı olur. Buysa bildiğin teknoloji motoru olmuş. Elektrikle çalışan her araç zaten bunun gibi futuristik olucak. Bir farkı kalmamış. Durum vahim.

• MustafaNr kullanıcısına yanıt
    Harley Davidson ve pahalı olmamak?? Nerede yaşıyoruz bi çevrene bak istersen
  • Harley ' imi satma zamanı nihayet geldi.Hep radikal bir değişiklik için yıllardır bekliyordum ve Bingo...

• quote:

Orijinalden alıntı: arbforce1

Harley Davidson ve pahalı olmamak?? Nerede yaşıyoruz bi çevrene bak istersen

Hocam Belki Elektrikli Motor Olunca Düşük olur Diye Düşündüm,Hayal Ama Olsun :)
  • şu çağa adapte olamayan insanlara şaşırıyorum yani olacak olanı geciktirmeye çalışıyorsunuz değişim kaçınılmaz arkadaşlar eninde sonunda daha az para harcayan elektrikli araçlara geçilecek zaten ha şimdi ha 20 yıl sonra değişim kaçınılmaz bunu unutmayın
  • Ducati Diavel olmuş bu tasarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: senolas

şu çağa adapte olamayan insanlara şaşırıyorum yani olacak olanı geciktirmeye çalışıyorsunuz değişim kaçınılmaz arkadaşlar eninde sonunda daha az para harcayan elektrikli araçlara geçilecek zaten ha şimdi ha 20 yıl sonra değişim kaçınılmaz bunu unutmayın

Çağa adapte olamamakla alakası yok arkadaşım. İnan bana en az senin kadar teknolojiyi desteklerim ama nasıl bazı şeylerin yenilenmesi gerekiyorsa, bazı şeylerin de eski hallerini koruması gerekir. Çünkü teknoloji kavramların içini boşaltır. Harleyin de kendine has şekli vardır. Tasarımıyla, sesiyle, ideolojisiyle, bugünlere gelmiş bir firmanın geçmişini de koruması gerekir. Sence bu motorda harley diyebileceğin hangi ayrıntı kalmış. Deposundaki Harley yazısı mı ? Duruma bir de bu açıdan bak . Ama yine de herkesin görüşüne saygı duymak gerekir.

• Harleyciler de çağa ayak uyduruyor. Pancar motor sesinden jet motoru sesine geçiş yapacaklar desenize

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Kavinsky

quote:

Orijinalden alıntı: senolas

şu çağa adapte olamayan insanlara şaşırıyorum yani olacak olanı geciktirmeye çalışıyorsunuz değişim kaçınılmaz arkadaşlar eninde sonunda daha az para harcayan elektrikli araçlara geçilecek zaten ha şimdi ha 20 yıl sonra değişim kaçınılmaz bunu unutmayın

Çağa adapte olamamakla alakası yok arkadaşım. İnan bana en az senin kadar teknolojiyi desteklerim ama nasıl bazı şeylerin yenilenmesi gerekiyorsa, bazı şeylerin de eski hallerini koruması gerekir. Çünkü teknoloji kavramların içini boşaltır. Harleyin de kendine has şekli vardır. Tasarımıyla, sesiyle, ideolojisiyle, bugünlere gelmiş bir firmanın geçmişini de koruması gerekir. Sence bu motorda harley diyebileceğin hangi ayrıntı kalmış. Deposundaki Harley yazısı mı ? Duruma bir de bu açıdan bak . Ama yine de herkesin görüşüne saygı duymak gerekir.

görüşünüze elbetteki saygım var harley 2009 krizinden sonra çok değer kaybetti ve çıkışı eski stil sahibi müşterileriyle bulamadı ve bu şekilde yeni bir konseptle pazarda liderliğe soyunuyor bence iyide yapıyor çünkü bu firma bunu yapamasa yapmasa batacak çağa ayak uyduruyorlar harley kullanmak hayattarzıdır ona sözüm yok ama bu değişim öyle yada böyle gerçekleşecek enformasyon çağını en derinden yaşayan biri olarak size geleceği söyleyeyim çok geçmeden 20 30 yıl sonra petrolün kullanımı son bulacak ve uzun süreli pili bitmeyen bataryalar geliştirilecek araçlar uzun yol yapacak bu değişim kaçınılmaz bu yaşam tarzıda kaybolacak bana göre değişimin en derinden örneği telefondur 95 lerde ülkemize geldiğinde telsiz gibi bişeydi şimdi telefonlar üzerinden hisse alınıp satılabiliyor internet üzerinden uygulamalar üzerinden insanlar dilediklerini yapabiliyor büyük değişimler bizi bekliyor

• Tasarımı harika, artık elektrikli araçlar yaygınlaşsa çok iyi olur, aslında çok hızlı yaygınlaşır ucuzda satarlar ama petrol şirketleri buna izin vermiyor, dünya onların elinde, petrol ne zaman biter o zaman teknoloji değişir, birçok prototip var ama yapılmasına izin verilmiyor.

• Ne makine be!

• İyi güzel de neden cruiser değil naked tarzında yapılmış ikiye mi bölecekler firmayı bir modern birde klasik olarak?

• Gösterge paneli geliştirilmeli.

• haberi ilk duyduğumda çok tepki göstermiştim fakat sonradan beğendim adamlar yapmış harbiden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.